Рішення
від 22.07.2011 по справі 34/17-2005-2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬ КОЇ ОБЛАСТІ



ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"22" липня 2011 р. Справа № 34/17-2005-2011

За позовом Товариства з обмеженою відповідальніст ю "Агрофірма "Софіївка"

до відповідача Сільськ огосподарського товариства з обмеженою відповідальніст ю "Комінтернівська пт ахофабрика"

про стягнення 96616,59грн.

Суддя Фаєр Ю.Г.

Представники

від позивача: ОСОБА_1, дію ча на підставі довіреності № 25 від 20.05.11р.;

від відповідача: не з' явил ися.

СУТЬ СПОРУ: Позивач, Т овариство з обмеженою відпов ідальністю "Агрофірма "Софії вка", звернувся до господарсь кого суду Одеської області з позовною заявою про стягнен ня з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відп овідальністю "Комінтернівсь ка птахофабрика" на користь п озивача заборгованість за до говором купівлі-продажу №2412/2010 від 24.12.2010р. у сумі 91008грн., 4699,09грн. пе ні та 3% річних у сумі 909,50грн.

Ухвалою господарського су ду Одеської області від 26.05.11р. п озовну заяву прийнято до роз гляду та порушено провадженн я у справі №34/17-2005-2011.

Відповідач про місце та час судових засідань повідомляв ся судом вчасно, про що свідча ть наявні в матеріалах справ и повідомлення про вручення поштових відправлень (рекоме ндовані). В судові засідання п редставники не з' явилися, в ідзив на позов та витребуван і судом документи не надали, с воє право на захист не викори стали.

Керуючись ст.75 Господарсько го процесуального кодексу Ук раїни суд вважає за можливе р озглянути справу і вирішити спір по суті без участі відпо відача за наявними у справі м атеріалами.

Розглянувши матеріали спр ави, суд встановив.

24.12.2010р. між Товариством з обме женою відповідальністю "Агро фірма "Софіївка" (продавець) та Сільськогосподарським това риством з обмеженою відповід альністю "Комінтернівська пт ахофабрика" (покупець) укладе но договір купівлі-продажу № 2412/2010, за умовами якого продавец ь зобов' язується передават и у власність покупця кукуру дзу фуражну урожаю 2010р. (товар), а покупець - приймати такий то вар та своєчасно оплачувати його вартість на умовах цьог о договору. Предметом постав ки за цим договором є товар, як ий відповідає нормам якості за діючим законодавством Укр аїни, кількість і ціна якої ви значається у товарних наклад них, що є невід' ємними части нами цього договору(п.п.1.1.-1.2. дог овору).

За п.2.1. договору покупець зоб ов' язується сповіщати прод авця про свій намір здійснит и чергову закупівлю товару ш ляхом оформлення замовлення , в якому зазначає найменуван ня, кількість та асортимент т овару. Замовлення передаєтьс я продавцю в будь-якій доступ ній сторонами формі (шляхом з аповнення бланку замовлення , електронною поштою, фіскаль ним, телефонним зв' язком). У о кремих випадках, на вимогу пр одавця, покупець надає оригі нальне замовлення, підписане уповноваженим представнико м покупця то скріплене печат кою.

Продавець на основі усного (або іншого) замовлення і за н аявності товару на складі, ск ладає Рахунок-фактуру. Зобов ' язання сторін по закупівлі товару виникають на підстав і погодженої сторонами домов леності. Погоджені сторонами домовленості в одностороннь ому порядку зміні не підляга ють. Зміни вносяться лише за з годою сторін і підтверджують ся письмово. Базові умови пос тавки: DDP - с.Першотравневе, Ко мінтернівський район, Одеськ а область (Інкотермс - 2000). Прод авець вважається таким, що ви конав свої зобов' язання щод о поставки в момент, коли він н адав товар у розпорядження п окупця на складі у машинах, з з дійснення його відгрузки.(п.п . 2.2.-2.4.)

Відповідно до п. 2.11. вказаног о договору товар надається п родавцем в розпорядження пок упцю в триденний строк з дня о формлення письмової (або усн ої) заявки на поставку Товару .

Пунктом 3.1. договору ціна на товару за одну метричну тону за договором визначається в товарних накладних та/або в С пецифікаціях , які є невід' є мною частиною даного договор у.

Згідно п.3.2. договору ціна тов ару за договором може бути зм інена продавцем в разі зміни ранкової ціни на товар лише з а попередньої письмової домо вленості з покупцем, шляхом н адання письмового узгоджува льного документу. Продавець зобов' язаний повідомити пи сьмово покупця про зміну цін и за 10 (десять) календарних дні до вступу в дію нової ціни на товар. В разі, якщо покупець не згоден з новою ціною на товар , він повинен протягом 7(семи) к алендарних днів з моменту од ержання письмового попередж ення про зміну в ціни, повідом ити про це продавця. В такому в ипадку продавець має право п рипинити, а покупець має прав о відмовитись від наступних поставок товару. Лише разі по відомлення покупцем про свою згоду з новою ціною, нова ціна вступає в дію у вказані в пові домленні строки та підтвердж ується покупцем шляхом оплат и товару за новою ціною.

Пунктом 3.3. договору встанов лено, що всі розрахунки за до говором здійснюються в націо нальній валюті України - гри вні, шляхом безготівкового п ерерахунку на банківський ра хунок Продавця, вказаний в ра хунку - фактурі, протягом 5(п' яти) банківських днів за дати відгрузки Товару.

Відповідно до п.3.4. вказаного договору загальна сума дого вору визначається виходячи з сум всіх видаткових накладн их, відповідно до яких здійсн ювалась поставка за договоро м.

Згідно п. 3.5. договору покупец ь сплачує продавцю кошти за о триманий товар за кожну окре му поставку товару.

У випадку невідповідності кількості фактично відванта женого товару, замовленому ч ерез технологічні причини (н ормативна ємність вантажних автомобілів тощо), сторони пр отягом п' яти банківських дн ів здійснюють відповідний пе рерахунок належних до сплати сум. У випадку поставки більш ої кількості товару, ніж замо влено покупцем, покупець має право за ціною та протягом ст року, встановлених для оплат и всієї партії товару, оплати продавцю надлишок поставлен ої продукції, або ж відмовити сь від нього. У випадку постав ки меншої кількості товару, н іж замовлена покупцем, прода вець повертає покупцю суму п ереплати в триденний банківс ький строк, якщо така була зді йснена, або зараховує перепл ату в рахунок наступної пост авки, але лише за домовленіст ю сторін. (п.3.6. договору)

Покупець здійснює прийман ня товару за якістю та кількі стю та перевіряє відповідніс ть товару супровідним докуме нтам. Приймання товару за які стю здійснюється відповідно до Інструкції № П-7, затвердже ної Постановою Держарбітраж у від 25.04.1966р. Приймання товару з а кількістю здійснюється від повідно до Інструкції № П-6, за твердженою Постановою Держа рбітражу від 16.07.1965р. Загальна кі лькість поставляємого товар у та кожна партія окремо офор млюються в видаткових наклад них та/або Специфікаціях. Пре тензії по якості після прийн яття та перевірки товару пок упцем, приймаються протягом 10 календарних днів з моменту п оставки. (п. п.4.3.-4.5. договору).

Згідно п.п.5.2-5.4 договору за про строчення оплати товару поку пець сплачує продавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла у період , за який нараховується пеня, в ід вартості товару, оплата як ого прострочена, за кожен ден ь прострочки. Сплата пені та ш трафних санкцій не звільняє сторони від виконання взятих на себе зобов' язань за цим д оговором. Усі спори між сторо нами, з яких не було досягнуто згоди, розв' язуються відпо відно до законодавства Украї ни в судовому порядку з дотри манням правил під відомості та підсудності.

За п.5.6. договору, за простроч ення поставки товару постача льник зобов' язується сплат ити пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ за коже н день прострочення виконанн я зобов' язання.

Пунктом 7.6. договору всі дода тки до договору, які мають пос илання на даний договір та пі дписані сторонами, є невід' ємною частиною даного догово ру.

Відповідно до п.п.9.1.-9.2. догові р набуває чинності з моменту підписання його сторонами т а діє до 30.06.2011р. Якщо не пізніше, н іж за один календарний місяц ь до закінчення строку дії ць ого Договору жодна із Сторін не заявила наміру припинити договірні взаємовідносини. Даний Договір вважається про лонгованим ще на один рік.

Згідно п.10.3. договору будь-як е повідомлення, що надсилаєт ься згідно з договором повин но подаватися у письмовій фо рмі, із дотриманням відповід них процедур підтвердження отримання такого повідомлен ня при доставці особисто, пош тою, телексом чи телефаксом н а адресу відповідної сторони .

Згідно п.1 специфікації №1 ві д 24.12.10р. до договору купівлі-про дажу №2412/2010 від 24.12.10р. вартість кук урудзи фуражної урожаю 2010р. у к ількості 100т за ціною 1600грн. за 1т складає 160000грн. з ПДВ.

Пунктом 2 специфікації №1 ві д 24.12.10р. до договору купівлі-про дажу №2412/2010 від 24.12.10р. визначений п орядок передачі товару: DDP - С ТОВ „Комінтернівська птахоф абрика” с.Першотравневе, Ком інтернівський район, Одеська область (Інкотермс-2000). Продаве ць вважається таким, що викон ав свої зобов' язання щодо п оставки в момент, коли він над ав товар у розпорядження пок упця на птахофабриці (на скла ді) у машинах, з здійсненням йо го відгрузки. Допускається п ередача товару партіями.

Пунктом 3 специфікації №1 ві д 24.12.10р. до договору купівлі-про дажу №2412/2010 від 24.12.10р. встановлени й наступний порядок оплати: р озрахунки за договором здійс нюються в національній валют і України - гривні, шляхом безг отівкового перерахунку на ба нківський рахунок продавця, вказаний в рахунку-фактурі, п ротягом 5 календарних днів з д ати відгрузки товару. Можлив а оплата частинами. Вартість доставки товару на склад пок упця входить до ціни товару.

На виконання умов даного до говору купівлі-продажу відпо відач отримав від позивача т овар на загальну суму 91008грн., щ о підтверджується накладним и №2 від 11.01.11р. на суму 59968грн. та №4 в ід 21.01.11р. на суму 31040грн.

Товариством з обмеженою ві дповідальністю "Агрофірма "С офіївка" виставлені рахунки Сільськогосподарському тов ариству з обмеженою відповід альністю "Комінтернівська пт ахофабрика" №2 від 11.01.11р. на суму 59968грн. та №4 від 21.01.11р. на суму 31040гр н.

Гарантійним листом від 16.03.11р . вих№1603/11 Сільськогосподарськ е товариство з обмеженою від повідальністю "Комінтернівс ька птахофабрика" зобов' яза лося здійснити остаточний ро зрахунок перед Товариством з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Софіївка" за поста влений товар в наступні стро ки: до 01.04.11р. - 30000грн., до 01.05.11р. - 30000г рн., до 01.06.11р. - 31008грн., проте дане зобов' язання виконане не бу ло.

Враховуючи несвоєчасне та не в повному обсязі виконанн я відповідачем взятого на се бе за договором зобов' язан ня щодо оплати заборгованост і за отриманий товар, позивач звернувся до суду з даним поз овом про стягнення з Сільськ огосподарського товариства з обмеженою відповідальніст ю "Комінтернівська птахофабр ика" заборгованості у розмір і 96616,59грн. з яких: 91008грн. основног о боргу, 4699,09грн. пені, 909,50грн. 3% річ них.

Дослідивши матеріали спра ви, заслухавши у відкритих су дових засіданнях присутніх п редставників сторін, суд дій шов наступних висновків.

Згідно ч.1 ст.626 Цивільного ко дексу України договором є до мовленість двох або більше с торін, спрямована на встанов лення, зміну або припинення ц ивільних прав та обов' язків .

Статтею 629 Цивільного кодек су України передбачено, що до говір є обов' язковим для ви конання сторонами.

Згідно ст.655 Цивільного коде ксу України за договором куп івлі-продажу одна сторона (пр одавець) передає або зобов'яз ується передати майно (товар ) у власність другій стороні (п окупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нь ого певну грошову суму.

Згідно ст.509 Цивільного коде ксу України, зобов' язанням є правовідношення, в якому од на сторона (боржник) зобов'яза на вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роб оту, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися ві д певної дії, а кредитор має пр аво вимагати від боржника ви конання його обов'язку.

Статтею 193 Господарського к одексу України, статтею 526 Цив ільного кодексу України пере дбачено, що суб' єкти господ арювання та інші учасники го сподарських відносин повинн і виконувати господарські зо бов`язання належним чином ві дповідно до закону, інших пра вових актів, договору, а за від сутності конкретних вимог що до виконання зобов' язання - відповідно до вимог, що у певн их умовах звичайно ставлятьс я. Одностороння відмова від в иконання зобов`язань не допу скається, крім випадків, пере дбачених законом.

Якщо у зобов'язанні встанов лений строк (термін) його вико нання, то воно підлягає викон анню у цей строк (термін), що ви значено в ч.1 ст.530 Цивільного ко дексу України.

Відповідно до ч.2 ст.615 Цивіль ного кодексу України односто роння відмова від зобов' яза ння не звільняє винну сторон у від відповідальності за по рушення зобов' язання.

Відповідно до ч.1,3 ст.549, п.3 ч.1 ст .611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов' яза ння настають наслідки, встан овлені договором або законом , зокрема сплата неустойки - грошової суми, яку боржник по винен сплатити кредиторові у рази порушення ним зобов' я зання. Неустойкою (штрафом, пе нею) є грошова сума або інше ма йно, які боржник повинен пере дати кредиторові у разі пору шення боржником зобов'язання . Пенею є неустойка, що обчислю ється у відсотках від суми не своєчасно виконаного грошов ого зобов'язання за кожен ден ь прострочення виконання.

Згідно ст.625 Цивільного коде ксу України боржник не звіль няється від відповідальност і за неможливість виконання ним грошового зобов' язання . Боржник, який прострочив вик онання грошового зобов'язанн я, на вимогу кредитора зобов'я заний сплатити суму боргу з у рахуванням встановленого ін дексу інфляції за весь час пр острочення, а також три проце нти річних від простроченої суми, якщо інший розмір проце нтів не встановлений договор ом або законом.

Згідно вимог ст.ст.32, 33 Господ арського процесуального код ексу України, кожна сторона п овинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і запер ечень. При цьому, доказами у сп раві є будь-які фактичні дані , на підставі яких господарсь кий суд у визначеному законо м порядку встановлює наявніс ть чи відсутність обставин, н а яких ґрунтуються вимоги і з аперечення сторін, а також ін ші обставини, які мають значе ння для правильного вирішенн я господарського спору.

Згідно довідки Публічного акціонерного товариства «Пі реус Банк МКБ»від 22.07.2011р. вих№117 з арахування коштів на рахунок товариства з обмеженою відп овідальністю "Агрофірма "Соф іївка" від Сільськогосподарс ького товариства з обмеженою відповідальністю "Ко мінтернівська птахофабрика " за період з 24.12.2010р. по 20.07.2011р. не зді йснювалось.

Встановивши несплату відп овідачем грошового зобов' я зання, перевіривши правильні сть здійсненого позивачем ро зрахунку суми боргу, суд дохо дить висновку про обґрунтова ність заявлених позовних вим ог про стягнення 91008грн. основн ого боргу, 4699,09грн. пені та 909,50грн . 3% річних.

Згідно ст.ст. 44, 49 Господарськ ого процесуального кодексу У країни слід стягнути з відпо відача на користь позивача в итрати по сплаті держмита на суму 966,17грн. та витрати на інфо рмаційно-технічне забезпече ння розгляду справ у судах на суму 236грн., сплачені платіжни ми дорученнями від 20.05.2011р. №56 та № 57.

Керуючись ст.ст.44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуальн ого кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Сільськогоспо дарського товариства з обмеж еною відповідальністю "Комін тернівська птахофабрика" (ко д 00852832; адреса: 67541, Одеська област ь, Комінтернівський район, с.П ершотравневе, вул.Миру, б.1) на к ористь Товариства з обмежено ю відповідальністю "Агрофірм а "Софіївка" (код 32472403; адреса: 20352, Ч еркаська область, Уманський район, с.Собківка. вул.Леніна, б.17) суму основного боргу у роз мірі 91008(дев' яносто одна тися ча вісім)грн., пеню у розмірі 4699 (чотири тисячі шістсот дев' яносто дев' ять)грн.09коп., 3 % рі чних у розмірі 909(дев' ятсот д ев' ять)грн.50коп., витрати по с платі держмита на суму 966(дев' ятсот шістдесят шість)грн.17ко п. та витрати на інформаційно -технічне забезпечення розгл яду справ у судах на суму 236(дві сті тридцять шість)грн.

Рішення господарського с уду набирає законної сили у п орядку ст.85 ГПК України.

Наказ видати у порядку ст.11 6 ГПК України.

Суддя Ю.Г. Фаєр

Повний текст рішення скл адено 26.07.2011р.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення22.07.2011
Оприлюднено03.08.2011
Номер документу17301669
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —34/17-2005-2011

Рішення від 22.07.2011

Господарське

Господарський суд Одеської області

Фаєр Ю.Г.

Ухвала від 14.06.2011

Господарське

Господарський суд Одеської області

Фаєр Ю.Г.

Ухвала від 26.05.2011

Господарське

Господарський суд Одеської області

Фаєр Ю.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні