18/126
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа № 18/126
22.05.08
За позовом ВАТ „Укртелеком” в особі Інформаційно-розрахункового центру
Київської міської філії;
До ТОВ „Укрпол”;
Про стягнення 950,79 грн.
Суддя Мандриченко О.В.
Представники
Від позивача: Сидоренко О.В., представник, довіреність б/н від 08.04.2008 р.;
Соловей В.В., представник, довіреність б/н від 08.04.2008 р.;
Від відповідача: не з”явились.
Справа, в порядку статті 77 ГПК України, була відкладена слуханням з 17.04.2008 р. до 22.05.2008р., про що господарським судом винесена відповідна ухвала від 17.04.2008 р.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить стягнути з відповідача 912,13 грн. заборгованості, 38,66 грн. пені, 102,00 грн. витрат по сплаті держмита та 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу з мотивів, вказаних у позовній заяві.
У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали, просять позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач—Товариство з обмеженою відповідальністю „Укрпол”, повноважних представників в судове засідання не направив, незважаючи на визнання судом їх явки обов'язковою, відзив на позов не надав, позовні вимоги по суті не заперечив. Керуючись статтею 75 ГПК України, господарський суд вважає за можливе розглянути справу і вирішити спір по суті за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представників позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд,—
В С Т А Н О В И В:
Між сторонами 21.02.2002 р. укладений договір №5502158045 про надання послуг електрозв'язку, за умовами якого позивач надає послуги електрозв'язку, а відповідач оплачує надані позивачем послуги.
Відповідно до п. 4.1. договору послуги, які надаються позивачем, оплачуються за тарифами, затвердженими згідно з чинним законодавством.
Пунктом 4.2. договору передбачено, що відповідач сплачує послуги електрозв'язку за спільно погодженою системою оплати.
Відповідач повинен своєчасно оплачувати надані послуги. Розрахунок абонплати за користування місцевим телефонним зв'язком здійснюється за сталою (без почасової оплати) або за змінною (з почасовою) величиною, якщо остання передбачена технічними можливостями обладнання АТС (п. 4.3. договору).
Згідно з п. 4.5. договору розрахунки за фактично отримані в кредит телекомунікаційні послуги за кожний попередній місяць проводяться відповідачем протягом десяти днів з дня одержання рахунку, але не пізніше 20-го числа місяця, наступного за розрахунковим.
Позивач належним чином виконав свої зобов'язання за договором.
Відповідач неналежним чином виконав свої договірні зобов'язання. Станом на день слухання справи в судовому засіданні сума боргу відповідача перед позивачем складає 912,13 грн.
Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
Як визначено частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.
Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Як визначено п. 145 Правил користування міжміським та міжнародним телефонним зв'язком, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.1997 р. за №639, оплату міжміських телефонних розмов з квартирних телефонів індивідуального та колективного користування, а також з телефонів підприємств, установ, організацій (у тому числі готелів, гуртожитків, лікувально-оздоровчих закладів) здійснюють фізичні та юридичні особи, з якими укладено договір користування місцевим телефонним зв'язком.
Зазначені особи оплачують усі послуги зв'язку, надані з їх телефонів.
Відповідно до п. 151 Правил користування міжміським та міжнародним телефонним зв'язком, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.1997 р. за №639, плата за міжміські телефонні розмови, надані в кредит, вноситься абонентом у десятиденний термін після одержання рахунка, але не пізніше 20 числа місяця, що настає після повного розрахункового періоду.
Повний розрахунковий період - це проміжок часу з першого по останнє число поточного місяця.
За прострочку платежу позивачем нарахована пеня у розмірі 38,66 грн., передбачена п. 4.1.1. договору. Розрахунок пені відповідає матеріалам справи, умовам угоди та підлягає стягненню з відповідача.
Згідно з частиною 1 статті 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Частиною 3 статті 549 Цивільного кодексу України визначено, що пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Статтею 230 Господарського кодексу України передбачено, що штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Пунктом 153 Правил користування міжміським та міжнародним телефонним зв'язком, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.1997 р. за №639, передбачено, що у разі затримки оплати платіжного документа понад встановлений термін абонент сплачує пеню в розмірі, передбаченому чинним законодавством.
Вина відповідача повністю підтверджена дослідженими доказами та матеріалами справи.
Враховуючи ту обставину, що відповідач позовні вимоги не заперечив, а наявні в матеріалах справи документи свідчать про безспірність та обґрунтованість позовних вимог позивача, вимоги останнього підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 43, 49, 53, 82-85 ГПК України, господарський суд,—
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Укрпол” (інд. 03039, м. Київ, просп. Червонозоряний, 119; інд. 04071, м. Київ, пров. Ярославський, 3-б; код ЄДРПОУ 31721966) на користь Відкритого акціонерного товариства „Укртелеком” в особі Інформаційно-розрахункового центру Київської міської філії (інд. 02192, м. Київ, вул. Міста Шалетт, 1, код ЄДРПОУ 01189910) 912 (дев'ятсот дванадцять) грн. 13 коп. заборгованості, 38 (тридцять вісім) грн. 66 коп. пені, 102 (сто дві) грн. витрат по сплаті держмита та 118 (сто вісімнадцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Видати наказ.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
СуддяО.В. Мандриченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2008 |
Оприлюднено | 21.06.2008 |
Номер документу | 1730187 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні