Постанова
від 23.05.2011 по справі 2а-3561/11/2670
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА



  

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01014, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

 23 травня 2011 року                     № 2а-3561/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді  Огурцова О.П. при секретарі судового засідання  Покотило М.С.  розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом

Управління Пенсійного фонду у Подільському районі міста  Києва

до

Товариства з обмеженою відповідальністю "Ова груп"

про

стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 2 142,14 грн.

за участю

представника позивача: не з'явився

представника відповідача: не з'явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Ова груп” про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі       2 142,14 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю “Ова груп” має заборгованість  перед Пенсійним фондом України у розмірі 2 142,14 грн., яка виникла в зв’язку з несплатою відповідачем внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з 01.10.2010 по 31.12.2010, чим було порушено вимоги Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.03.2011 відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 07.04.2011.

Судові засідання 07.04.2011 та 28.04.2011 були відкладені у зв'язку з неявкою відповідача.

У судове засідання 23.05.2011 представник позивача не з'явився, 14.04.2011 через канцелярію суду надійшло клопотання в якому він просив розглядати справу без його участі.

Представник відповідача у судове засідання 23.05.2011 не з'явився, хоча повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи, шляхом направлення поштової кореспонденції на адресу  вказану в довідці з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Поштові відправлення відповідачу двічі повернулись без вручення адресату, в довідці ф.20 причиною повернення (досилання) зазначено не знаходження за вказаною адресою. Відповідно до частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.  

У  зв’язку з неприбуттям у судове засідання представників сторін, відповідно до частини першої статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Ова груп” відповідно до статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та статті 14  Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування"  є платником збору  на  обов’язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до статті 1 Закону України  “Про  збір  на  обов'язкове   державне   пенсійне   страхування" страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове  державне  пенсійне  страхування,  сплачені згідно  із  законодавством,  що діяло раніше;  кошти, сплачені на загальнообов’язкове державне пенсійне  страхування  відповідно  до цього Закону. Згідно частини третьої статті 18  Закону “Про  загальнообов'язкове   державне   пенсійне   страхування" страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Товариство з обмеженою відповідальністю “Ова груп” регулярно подавало встановлену звітність де самостійно визначало суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, але не сплачувало їх в  повному обсязі.

Частиною другою статті 20 зазначеного Закону  встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Відповідно до частини шостої  статті 20 Закону України "Про  загальнообов'язкове   державне   пенсійне   страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно з частиною дванадцятої статті 20 вище вказаного Закону, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

В силу пункту 2 статті 106 Закону "Про  загальнообов'язкове   державне   пенсійне   страхування", суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Частиною третьою цієї ж норми Закону встановлено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про їх сплату. Протягом 10 робочих днів з дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

01.02.2011 Управлінням Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва відповідно до карток особових рахунків страхувальників було сформовано вимогу                 № Ю 0230, якою визначено загальну суму боргу платника внесків, у вигляді недоїмки, станом на 20.01.2011 у розмірі 2 142,14 грн. Поштове відправлення повернулось без вручення адресату, в довідці   ф.20 причиною  повернення (досилання) зазначено закінчення терміну зберігання.

Відповідно до частини третьої статті 106 Закону України "Про  загальнообов'язкове   державне   пенсійне   страхування" Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку. Про оскарження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки до виконавчої дирекції Пенсійного фонду або в судовому порядку страхувальник зобов'язаний письмово повідомити відповідний територіальний орган Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів із дня звернення до виконавчої дирекції Пенсійного фонду чи суду. У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.

Вимога № Ю 0230 від 01.02.2011 відповідачем не оскаржувалась та заборгованість по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування сплачена не була.

Відповідно до карток особового рахунку страхувальника юридичної особи або фізичної особи, яка має найманих працівників Товариство з обмеженою відповідальністю “Ова груп” та довідки № 3325/11 від 13.04.2011  заборгованість відповідача по страхових внескам до Управління пенсійного фонду України становить 2 142,14 грн.

Відповідач у судові засідання не з'явився, заперечень на адміністративний позовне надав.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, про те що заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю “Ова груп” по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 2 142,14 грн. є доведеною та підлягаю стягненню з відповідача.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись вимогами статей 69-71, 94, 160-165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю “Ова груп” про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 2 142,14 грн. - задовольнити повністю

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Ова груп” ( 04123  м. Київ, вул. Бестужева, 36, код ЄДРПОУ 36336147, р/р 26007301019802, МФО 321767, ВАТ          ВТБ Банк) на користь Управління Пенсійного фонду України в  Подільському районі міста Києва (р/р 256013012610 в ГУ Ощадбанку по м. Києву та Київській обл., МФО 322669, ЄДРПОУ 26087978) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.10.2010 по 31.12.2010, в сумі 2 142, 14 грн. (дві тисячі сто сорок дві грн. 14 коп.).

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя                                                                                                             О.П. Огурцов

          

                                         Повний текст постанови  складено 30.05.2011

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.05.2011
Оприлюднено03.08.2011
Номер документу17314296
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-3561/11/2670

Ухвала від 19.06.2019

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Огурцов О.П.

Ухвала від 17.05.2019

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Огурцов О.П.

Ухвала від 15.03.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Огурцов О.П.

Постанова від 23.05.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Огурцов О.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні