13/2337а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" червня 2008 р. Справа № 13/2337а
Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого - судді Скиби Г.М., секретаря судового засідання Бордунос Л.І. у відкритому судовому засідання розглянув адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Корсунь –Шевченківський цегельний завод», м. Корсунь-Шевченківський
до Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації, м. Корсунь-Шевченківський
треті особи на стороні відповідача без самостійних вимог –фермерське господарство «Сади Надросся», м. Корсунь-Шевченківський
про скасування розпорядження першого заступника голови РДА про передачу в оренду фермерському господарству «Сади Надросся»земельної ділянки загальною площею 40,7727 га.
за участю представників сторін:
позивача: Витріщак Т.І. –за довіреністю;
відповідача: Кушенко В.А.–довіреність від 03.06.2008 р.;
третьої особи: участі не брав. Причини неприбуття невідомі.
11.12.2007 року першим заступником голови Корсунь-Шевченківської РДА видано розпорядження про передачу фермерському господарству «Сади Надросся»в оренду на два роки земельної ділянки 40,7727 га для ведення фермерського господарства. Ділянка знаходиться в адмінмежах м. Корсунь-Шевченківський на південно-західній околиці.
Позивач звернувся до суду та просить визнати дане розпорядження нечинним та таким, що порушує права позивача, оскільки спірна земельна ділянка знаходиться в межах гірничого відводу позивача.
Основним видом діяльності підприємства позивача є виробництво цегли. Позивач 2.07.2003 року отримав спеціальний дозвіл на користування надрами та добування піску і глини мергельної відкритим способом (кар'єр).
4.05.2005 року позивачу за №25 надано гірничий відвід для промислової розробки цегельної глини. Позивач є користувачем гірничого відводу 7,7 га в адмінмежах м. Корсунь-Шевченківський на південно-західній околиці.
На момент розгляду справи доказів вилучення гірничого відводу, скасування дозволу та ліцензій сторонами не подано. Гірничий відвід є дійсним.
В 2006 році на підставі розпорядження Корсунь-Шевченківської РДА №187 від 23.04.2004 року позивач отримав в строкове платне користування земельну ділянку 5,6179
га під комплекс будівель та споруд заводу та під відкриті розробки глиняного кар'єру –договір оренди від 12.07.2006 р.
Заява позивача від 14.02.2008 року про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо надання в оренду земельної ділянки площею 3,5284 га в межах гірничого відводу товариства залишена відповідачем без відповіді.
Своїм розпорядженням та укладеним з ФГ «Сади Надросся»договором оренди землі від 17.12.2007 року відповідач суттєво порушує нормальну господарську діяльність позивача по розробці та видобуванню корисних копалин. Порушення право позивача стало причиною його звернення до суду за захистом порушеного права. Позивач просить скасувати розпорядження першого заступника голови РДА про передачу в оренду фермерському господарству «Сади Надросся»земельної ділянки загальною площею 40,7727 га.
Представник позивача вимоги підтримав та просить їх задовольнити повністю.
Представник відповідача вимоги заперечує. Вказує, що прав позивача РДА не порушувала. Доказів, документів з поясненням мотивів прийняття спірного розпорядження - не надано. Доказів дотримання погодження з суміжними користувачами землі не подано. Посилається на відсутність документів про межі та площі спірних земельних ділянок, гірничого відводу. Вказує на правомірність укладення договору оренди землі з ФГ «Сади Надросся»для ефективного використання земельної ділянки та наповнення бюджету. Просить не визнавати нечинним договір оренди землі.
Третя особа вимоги не заперечила. Представник в засідання не з'явився. Пропозицій по врегулюванню спору не надано.
Інших доказів сторонами не подано.
Оцінюючи зібрані документи та докази, пояснення представників сторін, господарський суд дійшов висновку, що вимоги підлягають до задоволення:
- Сторони перебувають в абсолютних правовідносинах –на підставі закону.
Відносини врегульовуються нормами Земельного кодексу, Цивільного кодексу України, кодексу України «Про надра», Закону України «Про оренду землі»;
- Відповідач може діяти лише у порядок і спосіб, визначений Конституцією
України та законодавством про органи виконавчої влади на місцях;
- Обов'язок доведення правомірності своїх дій лежить на органу виконавчої
влади –ст. 71 КАС України;
- Відповідно вимог ст. 66 Земельного кодексу України відведення земельних
ділянок для користування надрами здійснюється з урахуванням черговості їх освоєння;
- Відповідач не надав доказів порушення позивачем порядку користування
надрами та обмеження його як користувача;
- Відповідач діє як адміністратор і має сприяти найефективнішому використанню
спірної земельної ділянки, не порушуючи права титульного володільця землі та користувача надрами;
- Цільове призначення спірної земельної ділянки не змінювалось;
- Спірна земельна ділянка використовується позивачем за призначенням в межах
гірничого відводу;
- Доказів погодження з позивачем меж чи попередження можливості тимчасового
використання землі фермерським господарством відповідач не надав;
- Відповідач не спростував належними та допустимими доказами правомірність
вимог позивача, хоча Відповідач подав письмовий відзив про дійсність договору оренди землі, тобто заперечив вимоги –ЯКІ НЕ ЗАЯВЛЯЛИСЬ;
- Порушене право позивача підлягає захисту шляхом визнання недійсним
розпорядження першого заступника голови Корсунь - Шевченківської РДА від 11.12.2007 р. в частині передачі в оренду фермерському господарству «Сади Надросся»земельної ділянки загальною площею 40,7727 га.
Судовий збір на підставі ст. 94 КАС України стягнути з бюджету на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 157, 162, 163, 167 КАС України, Господарський суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити повністю.
Визнати недійсним розпорядження першого заступника голови Корсунь –
Шевченківської РДА від 11.12.2007 р. в частині передачі в оренду фермерському господарству «Сади Надросся»земельної ділянки загальною площею 40,7727 га.
Стягнути з державного бюджету через УДК України в Черкаській області, рахунок №31117095700002, МФО 854018, код 04061576
на користь позивача – ТОВ «Корсунь –Шевченківський цегельний завод», м. Корсунь-Шевченківський, вул. Ковпака, 2, код ЄДРПОУ 32278113, рахунок невідомий
3 грн. 40 коп. судового збору.
Постанова (судове рішення) набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання постанови, оформленої відповідно до вимог ст. 167 КАС України. Сторони у справі протягом 10 днів мають право подати заяву про намір оскарження та в 20 денний строк подати апеляційну скаргу до апеляційного суду на вказану постанову через господарський суд Черкаської області.
Суддя Скиба Г.М.
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2008 |
Оприлюднено | 21.06.2008 |
Номер документу | 1733308 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Скиба Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні