9/2899-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"05" червня 2008 р. Справа №9/2899-А
за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Ізяславському районі
до Підприємства замкової виправної колонії №58 м. Ізяслав
про стягнення 38107,72 грн. заборгованості та пені
Суддя Олійник Ю.П. Секретар судового засідання Морзюк О.А.
Представники :
Від позивача - Мевша В.М. –за дов. від 31.03.08,
Від відповідача – не з'явився ,
У судовому засіданні оголошено вступну і резолютивну частину постанови згідно ст.160 КАС України.
Позивач у позовній заяві та представник у судовому засіданні просять стягнути з відповідача заборгованість з внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в сумі 38107,72грн. згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності “ .
Відповідач, повідомлений належним чином по розгляд справи в судове засідання не з'явився, у листі від 4.06.08 на адресу суду просить розглядати справу без його участі , позовні вимоги підтримує.
Розглядом наявних матеріалів справи встановлено наступне.
Згідно даних розрахункової відомості про нарахування та перерахування страхових внесків та витрачання коштів фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 1-й кв. 2008р. сума недоїмки по страхових внесках становить 84900,88грн., недоїмка по сплаті пені становить 2638,84грн.
Станом на 01.04.08 позивачем зазначається про заборгованість по сплаті страхових внесків - 35468,88грн., пені –2638,84грн. , враховуючи стягнення за рішеннями господарського суду 49432,00грн. заборгованості .
У зв'язку з наявністю заборгованості позивачем поданий позов.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом приймається до уваги наступне.
Згідно ст. 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили страту працездатності" від 23.09.1999 р. страхування від нещасного випадку здійснює Фонду соціального страхування від нещасних випадків, який є некомерційною самоврядною організацією, що діє на підставі статуту, і є окремою юридичною особою. Виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків, відповідно до ст. 18 цього Закону є постійно діючим виконавчим органом правління Фонду соціального страхування. Робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділення в районах та містах обласного значення. Управління та відділення виконавчої дирекції Фонду є окремими юридичними особами.
Відповідно до ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23.09.99 р. відповідач як роботодавець є страхувальником і зобов'язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Згідно ст. 46 зазначеного Закону передбачено одним із видів фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків є внески роботодавців.
При цьому Законом України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності «від 22.02.2001 із змінами і доповненнями та Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженого потановою Кабінету Міністрів України від 13.09.00 №1423, встановлено відповідно до класів професійного ризику виробництва страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
Як вбачається з матеріалів справи, недоїмка та пеня по сплаті страхових внесків до Фонду сумі 38107,72грн підтверджується належними доказами. При цьому відповідачем не подано доказів про її сплату, натомість визнаються вимоги.
Враховуючи вищезазначене, позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.4, 14, 69-71, 86, 104, 158-163, 167, 254-255, п.п.6 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України , СУД
П О С Т А Н О В И В :
Позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Ізяславському районі до Підприємства замкової виправної колонії №58 м. Ізяслав про стягнення 38107,72 грн. заборгованості та пені задовольнити.
Стягнути з Підприємства замкової виправної колонії №58 м. Ізяслав /вул. Гагаріна, 2, код 08681028/ на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Ізяславському районі /вул. Шевченка, 10В, код 25940098/ заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 35468,88грн. / тридцять п'ять тисяч чотириста шістдесят вісім гривень 88 коп./ заборгованості та 2638,84 грн. ( дві тисячі шістсот тридцять вісім гривень 84коп. ) .
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ю.П. Олійник
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2008 |
Оприлюднено | 21.06.2008 |
Номер документу | 1733979 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Олійник Ю.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні