5021-2008А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 101
ПОСТАНОВА
Іменем України
03.06.2008Справа №2-7/5021-2008А
За позовом Відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань м. Красноперекопська АР Крим (96000, АР Крим, м. Красноперекопськ, вул. Менделєєва, 14-а, ідентифікаційний код 25871486)
до відповідача Комунального підприємства «Мрія» Братської сільської ради Красноперекопського району АР Крим (96050, АР Крим, Красноперекопський район, с. Братське, вул. Северна, 13, ідентифікаційний код 34051189)
про стягнення 291, 80 грн.
Суддя господарського суду АР Крим І. І. Дворний Секретар судового засідання В. Є. Євген'єва
П Р Е Д С Т А В Н И К И:
Від позивача – не з'явився
Від відповідача – не з'явився.
Суть адміністративної справи:
Відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань м. Красноперекопська АР Крим звернулось до Господарського суду АР Крим з позовом до Комунального підприємства «Мрія» Братської сільської ради Красноперекопського району АР Крим про стягнення 291, 80 грн. несплачених страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.
Позовні вимоги мотивовані наявністю у відповідача боргу зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань України у розмірі 291, 80 гривень, який до часу подачі позову до суду в добровільному порядку погашений не був.
Позивач у судове засідання не з'явився, проте надіслав 29 травня 2008 року до господарського суду АР Крим заяву про відмову від позовних вимог. Надана заява була прийнята судом до розгляду.
Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечення на позов на надав, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце слухання справи був проінформований належним чином рекомендованою кореспонденцією, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача в поштовому повідомленні.
Оскільки матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи.
Розгляд справи відкладався у порядку ст. 150 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство «Мрія» Братської сільської ради Красноперекопського району АР Крим зареєстровано як юридична особа розпорядженням Красноперекопської районної державної адміністрації від 30.06.2006 р. за № 11281020000000191.
Відповідач зареєстрований як платник внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань України за №0112000268.
Правові основи, економічний механізм та організаційна структура загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» №1105-XIV від 23.09.1999 р.
У відповідності зі ст. 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань, яки спричинили утрату працездатності» від 23.09.1999р. № 1105-ХIY страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків – некомерційна організація, яка діє на підставі Уставу, затвердженого її Правлінням.
Згідно ст. 6 цього Закону суб'єктами страхування від нещасного випадку є застраховані громадяни, а в окремих випадках - члени їх сімей та інші особи, страхувальники та страховик. Об'єктом страхування від нещасного випадку є життя застрахованого, його здоров'я та працездатність.
Статтєю 8 Закону України №1105- XIV передбачено, що загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності підлягають:
1) особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту);
2) учні та студенти навчальних закладів, клінічні ординатори, аспіранти, докторанти, залучені до будь-яких робіт під час, перед або після занять; під час занять, коли вони набувають професійних навичок; у період проходження виробничої практики (стажування), виконання робіт на підприємствах;
3) особи, які утримуються у виправних, лікувально-трудових, виховно-трудових закладах та залучаються до трудової діяльності на виробництві цих установ або на інших підприємствах за спеціальними договорами.
П. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» встановлений обов'язок страхувальників нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Відповідно до п. 4.12 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12 липня 2007 р. N 36, страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки. Нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду.(п.4.13 Інструкції)
Відповідно до п. 5.1 Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк.
У разі виплати заробітної плати за першу половину місяця страхувальник одночасно з одержанням зазначених сум сплачує страхові внески, нараховані на суму цих виплат.
Згідно зі звітом про нарахування і перерахування страхових внесків та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань за 1 квартал 2008 року недоїмка зі сплати страхових внесків Комунального підприємства «Мрія» Братської сільської ради Красноперекопського району АР Крим перед Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань в м. Красноперекопськ АР Крим складає 291, 80 грн.
Ст. 52 Закону передбачено, що страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку, відповідно до закону.
За несвоєчасне та неповне нарахування і сплату страхових внесків, приховування (заниження) суми заробітної плати (доходу), на яку нараховуються страхові внески, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо страхових внесків, несвоєчасне інформування Фонду соціального страхування від нещасних випадків про чисельність працівників, річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг), суму заробітної плати на підприємстві, нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання, що сталися на підприємстві, про зміни технології робіт або виду діяльності підприємства, ухилення від подання заяви про взяття на облік або несвоєчасне подання заяви про взяття на облік у Фонді соціального страхування від нещасних випадків, за вчинення дій, що перешкоджають уповноваженим особам органів Фонду соціального страхування від нещасних випадків у здійсненні перевірок, страхувальник притягується до відповідальності згідно із законом.
У зв'язку з неналежним виконанням відповідачем своїх обов'язків зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань України у розмірі 291, 80 гривень, позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення з Комунального підприємства «Мрія» Братської сільської ради Красноперекопського району АР Крим недоїмки у розмірі 291,80 грн. У той же час, суд зазначає, що факт порушення або оспорювання права повинен існувати до часу звернення до суду, що, відповідно, надає позивачу право на судовий захист. Однак, матеріали справи свідчать, що позов був поданий Відділенням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань м. Красноперекопська АР Крим 22.04.2008 р. (був зданий до відділу поштового зв'язку), а заборгованість була погашена відповідачем 10.04.2008 р., що підтверджується випискою з банківського рахунку. Відповідно до ч. 4 статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси. За таких обставин, подана Відділенням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань м. Красноперекопська АР Крим заява про відмову від позовних вимог не може бути прийнята судом, позаяк обставини справи свідчать, що матеріальне право позивача на звернення до суду було відсутнє. Отже, суд дійшов висновку, що в задоволенні позовних вимог про стягнення з відповідача суми недоїмки у розмірі 291, 80 грн. слід відмовити.
Приймаючі до уваги викладене, керуючись ст. ст. 158 - 163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
1. Відмовити в задоволенні адміністративного позову Відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань м. Красноперекопська АР Крим про стягнення з Комунального підприємства «Мрія» Братської сільської ради Красноперекопського району АР Крим суми недоїмки у розмірі 291, 08 грн.
Судом роз'яснено сторонам положення ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно якої Постанова суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, Постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст.. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дійсну Постанову направити на адресу сторін рекомендованою кореспонденцією.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Дворний І.І.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2008 |
Оприлюднено | 26.06.2008 |
Номер документу | 1751560 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Дворний І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні