5175-2008А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 101
ПОСТАНОВА
Іменем України
17.06.2008Справа №2-7/5175-2008А
За позовом Управління Пенсійного фонду України у Білогірському районі Автономної республіки Крим (97600, м. Білогірськ, вул. Островського, 3, ідентифікаційний код 22300429)
до відповідача Приватного сільськогосподарського підприємства «Росток» (97600, с. Русаківка, Білогірський район, вул. Київська, 81, ідентифікаційний код 30771859)
про стягнення 1 907, 83 грн.
Суддя господарського суду АР Крим І. І. Дворний
Секретар судового засідання В. Є. Євген'єва
П Р Е Д С Т А В Н И К И:
Від позивача – не з'явився
Від відповідача – не з'явився (поштове повідомлення в матеріалах справи)
Сутність адміністративної справи:
Управління Пенсійного фонду України у Білогірському районі Автономної республіки Крим звернулось до господарського суду АР Крим з позовом до Приватного сільськогосподарського підприємства «Росток» про стягнення 1 907, 83 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за неподання звітності територіальному органу ПФУ до відповідача були застосовані фінансові санкції у розмірі 1 907, 83 грн. відповідно до ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, заборгованість по яким до часу подачі позову до суду не погашена.
Відповідно до ст. 128 КАС України головуючий у судовому засіданні розглянув питання наслідків неприбуття до судового засідання представника Приватного сільськогосподарського підприємства «Росток»: відповідач про час та місце слухання справи був проінформований належним чином рекомендованою кореспонденцією, про що свідчить наявне в матеріалах справи поштове повідомлення про вручення повістки виклику. Письмової заяви про розгляд справи за його відсутності відповідачем надано не було.
Слухання справи відкладалось у порядку ст. 150 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись принципом розумності строку вирішення справи, передбаченого ст. 122 КАСУ, беручи до уваги неявку відповідача без поважних причин, відповідно до п. 4 ст. 128 КАСУ суд розглядає справу на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Приватне сільськогосподарське підприємство «Росток» зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України у Білогірському районі Автономної республіки Крим як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, а також порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам визначаються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” №1058-ІУ від 09.07.2003 р.
Згідно зі ст. 1 цього Закону страхувальниками визнаються роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
П. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України №1058 встановлений обов'язок страхувальників нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
П. 5.1.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 р., передбачено, що нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 64 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом.
Так, п.2 ч.9 ст. 106 Закону України № 1058 предбачено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальника страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, виконавчими органами Пенсійного фонду накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:
10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум — у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;
20 відсотків зазначених сум — у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;
50 відсотків зазначених сум — у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Згідно з п. 13 ст. 106 Закону України №1058 про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
З матеріалів справи вбачається, що 18.12.2007 р. Управлінням ПФУ у Білогірському районі Автономної республіки Крим було прийнято Рішення № 422, яким до Приватного сільськогосподарського підприємства «Росток» був накладений штраф у розмірі 979, 16 грн. та нарахована пеня у сумі 928, 67 грн. Рішення про застосування штрафних санкцій було отримано відповідачем 02.01.2008 р., про що свідчить підпис працівника відповідача в поштовому повідомленні.
Відповідно до п. 13 Закону України №1058 суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення. Оскарження рішення виконавчого органу Пенсійного фонду про нарахування пені та накладання штрафів зупиняє строки їх сплати до винесення вищим органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строки сплати фінансових санкцій також призупиняються до винесення судом рішення в разі оскарження страхувальником вимоги про сплату недоїмки, якщо накладення фінансових санкцій пов'язано з її виникненням або несвоєчасною сплатою.
Карткою особового рахунку підтверджується, що сума фінансових санкцій у розмірі 1 907, 83 грн. не були сплачені відповідачем у добровільному порядку.
Відповідач не надав суду доказів сплати ним штрафу у сумі 979, 16 грн. та пені у сумі 928, 67 грн., або того, що вищезазначене рішення було оскаржено до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку, у той час як відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. За таких обставинах позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі Автономної республіки Крим є обґрунтованими, підтверджується матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем — фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Приймаючі до уваги викладене, керуючись ст. ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства «Росток» (97600, с. Русаківка, Білогірський район, вул. Київська, 81, ідентифікаційний код 30771859) на користь Управління Пенсійного фонду України у Білогірському районі Автономної республіки Крим (97600, м. Білогірськ, вул. Островського, 3, ідентифікаційний код 22300429, р/р 256047044412 у КРУ ВАТ „Державний ощадний банк України”, м. Сімферополь, МФО 324805 ) фінансові санкції у розмірі 1907, 83 грн.
3. Виконавчий лист видати після вступу постанови в законну силу за заявою сторони, на користь якої ухвалено рішення.
Судом роз'яснено сторонам положення ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно якої Постанова суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, Постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст.. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дійсну Постанову направити на адресу сторін рекомендованою кореспонденцією.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Дворний І.І.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2008 |
Оприлюднено | 26.06.2008 |
Номер документу | 1751568 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Дворний І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні