Рішення
від 05.06.2008 по справі 5879-2008
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

5879-2008

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 203

РІШЕННЯ

Іменем України

05.06.2008Справа №2-29/5879-2008

За позовом – Товариства з обмеженою відповідальністю «Південьспецкомплект», м. Ялта, смт. Кореїз.  

До відповідача – Кореїзської селищної ради, м. Ялта, смт. Кореїз.  

Про визнання бездіяльність неправомірною, зобов'язання прийняти рішення та укласти договір оренди земельної ділянки.   

                               Суддя О.І. Башилашвілі

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача – Купріянов А.В. – представник, довіреність від 05.06.2008р.

Від відповідача – Масліва Л.В. – представник, довіреність № 02-17/303 від 21.03.2008р.   

          Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Південьспецкомплект» звернулось до господарського суду АР Крим з позовом до відповідача - Кореїзської селищної ради про: визнання неправомірною бездільність   Кореїзської   селищної   ради   відносно розгляду    заяви    ТОВ    „Південьспецкомплект"    про    затвердження    проекту землеустрою з відведення в оренду земельної ділянки орієнтовною площею 0,0271 га для обслуговування офісного приміщення за адресою: смт. Кореїз, парк Місхорський, 17-в та передачі вказаної земельної ділянки в оренду строком на 49 років; зобов'язання Кореїзську селищну раду на найближчої сесії прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою з відведення в оренду земельної ділянки орієнтовною площею 0,0271 га товариству з обмеженою відповідальністю „Південьспецкомплект" для обслуговування офісного приміщення за адресою: смт. Кореїз. парк Місхорський, 17-в та передачу вказаної земельної ділянки в оренду строком на 49 років; зобов'язання Кореїзську селищну раду укласти з товариством з обмеженою відповідальністю „Південьспецкомплект" договір   оренди   земельної   ділянки орієнтовною площею 0,0271 га для обслуговування офісного приміщення за адресою: смт. Кореїз, парк Місхорський, 17-в строком на 49 років.

          Заявою від 05.06.2008р. позивач змінив предмет позову шляхом збільшення позовних вимог та просить суд: визнати неправомірною бездіяльність Кореїзської селищної ради відносно розгляду заяви ТОВ „Південьспецкомплект" про затвердження проекту землеустрою з відведення в оренду земельної ділянки орієнтовною площею 0,0271 га для обслуговування офісного приміщення за адресою: смт. Кореїз, парк Місхорський, 17-в та передачі вказаної земельної ділянки в оренду строком на 49 років; зобов'язати Кореїзську селищну раду на найближчої сесії прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою з відведення в оренду земельної ділянки орієнтовною  площею   0,0271   га  товариству  з   обмеженою  відповідальністю „Південьспецкомплект" для обслуговування офісного приміщення за адресою: смт. Кореїз, парк Місхорський, 17-в, передачу вказаної земельної ділянки в оренду строком на 49 років та укладення договору оренди вказаної земельної ділянки.

          Позивач також просить суд зобов'язати Кореїзську селищну раду укласти з товариством з обмеженою відповідальністю „Південьспецкомплект" договір оренди земельної ділянки орієнтовною площею 0,0271 га для обслуговування офісного приміщення за адресою: смт. Кореїз, парк Місхорський, 17-в строком на 49 років та додав редакцію договору.

          Крім того, позивач просить суд зазначити в рішенні суду, що у разі неприйняття Кореїзською селищною радою на найближчий сесії рішення про затвердження проекту землеустрою з відведення в оренду земельної ділянки орієнтовною площею 0,0271 га товариству з обмеженою відповідальністю „Південьспецкомплект", передачу вказаної земельної ділянки в оренду строком на 49 років та укладення договору оренди вказаної земельної ділянки, вважати договір оренди вказаної земельної ділянки с ТОВ „Південьспецкомплект" укладеним.

Заява прийнята судом.

Позовні вимоги мотивовані тим, що після звернення до Кореїзської селищної ради з проханням розглянути та затвердити проект землеустрою, у передбачені чинним законодавством строки, відповідачем рішення прийнято не було, у зв'язку з чим позивач вважає, що порушено його права на оренду спірної земельної ділянки.

Відповідач відзив на позов не представив, однак проти позову заперечує, посилається на те, що рішення про затвердження проекту землеустрою спірної земельної ділянки не було прийнято в наслідок відсутності більшості голосів депутатів.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд -

ВСТАНОВИВ:

Згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 08.04.2005р. серії САА № 136770 товариству з обмеженою відповідальністю „Південьспецкомплект" належить будівля площею 39,8 кв.м за адресою: АР Крим, м. Ялта, смт. Корєїз, парк Місхорський, 17-в.

Листом від 30.06.2003 р № 34/03 позивач звернувся до Кореїзської селищної ради з клопотанням про передачу в оренду строком на 49 років земельної ділянки орієнтовною площею 0,0271 га для обслуговування цієї будівля як офісного приміщення.

Пунктом 1.3 рішення 40 сесії 4 скликання Кореїзської селищної ради від 04.08.2005 р. № 2033 „Про надання дозволів на розробку проектів землеустрою по складанню проектів відводу земельних ділянок юридичним особам із земель, що знаходяться у веденні Кореїзської селищної ради" (а.с. 13) товариству з обмеженою відповідальністю «Південьспецкомплект" був наданий дозвіл на розробку проекту землеустрою з відведення в оренду земельної ділянки орієнтовною площею 0,0271 га для обслуговування офісного приміщення за адресою: смт. Корєїз, парк Місхорський, 17-в.

Відповідний проект землеустрою з відведення земельної ділянки в оренду був розроблений на замовлення позивача товариством з обмеженою відповідальністю „Гео-сервіс". Він був направлений до позивача для затвердження та прийняття рішення про передачу земельної ділянки в оренду 18.12.2007 року із супровідним листом № 03/04 (а.с. 14).

Проте, після звернення позивача до Кореїзської селищної ради з проханням розглянути та затвердити проект землеустрою, у передбачені чинним законодавством строки відповідачем рішення прийнято не було.

Позивач повторно звернувся до Кореїзської селищної ради з проханням розглянути проект землеустрою листом від 26.02.2008 року № 03/18.

24.03.2008 року із супровідним листом № 02-17/1548 відповідач надіслав на адресу позивача проект рішення селищної ради та витяг з протоколу 36 сесії Кореїзської селищної ради 5 скликання від 17.03.2008 року. Згідно вказаного витягу із протоколу сесії проект рішення не отримав необхідної кількості голосів депутатів Кореїзської селищної ради і не був прийнятий (а.с. 16-18).

Суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування та державних органів приватизації щодо земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.

Повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст встановлено ст. 12 Земельного кодексу України, відповідно до вимог якої, відповідним радам надано право розпорядження землями територіальних громад: передавати земельні ділянки з комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, відповідно до цього кодексу; надавати земельні ділянки у користування із земель комунальної власності відповідно до Земельного кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки. Передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.

Відповідно до ч.ч. 5,6 статті 123 Земельного кодексу України, клопотання про надання в користування (оренду) земельної ділянки розглядає відповідна районна державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада в місячний термін і дає згоду на розробку проекту відведення земельної ділянки. Проект відведення земельної ділянки узгоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини і після отримання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй належать, подається у відповідну державну адміністрацію або сільську, селищну, міську раду, які розглядають його в місячний термін і в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, ухвалюють рішення про надання земельної ділянки.

При розробці проекту землеустрою ТОВ „Південьспецкомплект" були отримані усі позитивні висновки про можливість відведення земельної ділянки та її цільового використання, а також висновок державної експертизи землевпорядної документації від 12.11.2007 р. №7942-25 (а.с. 19-28).

Отже, позивачем були отримані всі необхідні позитивні висновки відповідних органів влади та державних служб, проте, у встановлений місячний строк відповідного рішення про затвердження проекту землеустрою з відведення земельної ділянки відповідачем прийнято не було.

Враховуючи положення статей 123, 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок здійснюється на підставі двох послідовних рішень органу державної влади або органу місцевого самоврядування, а саме: рішення про надання дозволу на складання проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки; рішення про надання земельної ділянки в оренду, яке приймається на підставі проекту землеустрою, якщо він відповідає вимогам закону. При цьому, обов'язок по передачі в оренду земельної ділянки виникає у органу державної влади або органу місцевого самоврядування з моменту ухвалення рішення про дозвіл на складання проекту землеустрою за умови, що проект буде складений і представлений юридичною особою, і якщо цей проект відповідатиме всім вимогам закону.

Таким чином, оскільки згідно з пунктом 1.3 рішення 40 сесії 4 скликання Кореїзської селищної ради від 04.08.2005 р. № 2033 селищна рада надала позивачу дозвіл на складання проекту землеустрою земельної ділянки під будівлею, вона тим самим взяла на себе зобов'язання в майбутньому передати цю ділянку в користування позивачу за умови, що буде складений відповідний проект землеустрою, що відповідає вимогам закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 509 ЦК України, цивільні зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Частина 4 статті 11 ЦК України передбачає, що у випадках, встановлених законодавством, цивільні зобов'язання виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Як вказано вище, оренда землі є цивільним правовідношенням, виникненню якого передує прийняття рішення органом державної влади або органом місцевого самоврядування про надання дозволу на складання проекту землеустрою. Таке рішення по своїй правовій суті і є цивільним зобов'язанням органу, який його прийняв, про надання земельної ділянки в оренду.

Згідно ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання не допускається, якщо інше не встановлене законом.

У даному випадку закон не надає відповідачу право в односторонньому порядку відмовитися від свого зобов'язання про надання земельної ділянки в оренду, оскільки позивачем були виконані всі необхідні дії.

Частиною 1 статті 120 Земельного кодексу України (в редакції до внесення змін Законом України від 27.04.2007 р. N 997-У), передбачено, що при переході права власності на будівлю і споруду право власності на земельну ділянку або її частину може переходити на підставі цивільно-правових угод, а право користування - на підставі договору оренди.

Згідно з приписами частин 1, 2 статті 120 ЗК України в редакції Закону України від 27.04.2007 р. N 997-У до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором. Якщо договором про відчуження житлового будинку, будівлі або споруди розмір земельної ділянки не визначено, до набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком, будівлею або спорудою, та на частину земельної ділянки, яка необхідна для їх обслуговування. Якщо житловий будинок, будівля або споруда розміщені земельній ділянці, наданій у користування, то в разі їх відчуження до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки, на якій вони розмішені, та частиною ділянки, яка необхідна для їх обслуговування.

Аналогічні положення передбачені ст. 377 Цивільного кодексу України.

Таким чином, з моменту оформлення права власності на будівлю у позивача виникло право на отримання в користування земельної ділянки, на якої розміщена ця будівля, та частини ділянки, яка необхідна для їх обслуговування.

Відповідно до ст. 15 ЦК України Кожна  особа  має право на захист свого цивільного права у

разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Стаття 16 ЦК України передбачає право особи на звернення в суд за захистом свого немайнового або майнового права і інтересу. Частиною 2 ст. 16 ЦК України, частиною 2 ст. 20 ЦК України передбачені способи захисту цивільних прав і інтересів, у тому числі і визнання незаконними рішень, дій або бездіяльності органів місцевого самоврядування, а також примусове виконання зобов'язання.

Згідно зі ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування і їх посадови особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.

Стаття 4 Закону України «Про місцеве самоврядування» серед основних принципів здійснення місцевого самоврядування передбачає, зокрема, принцип законності. Принцип законності визнається судом таким, що кореспондується зі статтями 1 і 8 Конституції України, які визначають Україну як правову державу та закріплюють державний принцип верховенства права.

Статтею 152 Земельного кодексу України держава забезпечує фізичним та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю.

Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється, у тому числі, шляхом визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування (ч. 3 ст. 152 ЗК України).

Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

На підставі ст. 4 ГПК України господарський суд вирішує господарські спори  на підставі Конституції України, Закону України "Про господарські суди", цього Кодексу, інших законодавчих актів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, але господарський суд не застосовує акти державних і інших органів, якщо ці акти не відповідають законодавству України.

Таким чином, посилання відповідача на те, що рішення про затвердження проекту землеустрою спірної земельної ділянки не було прийнято в наслідок відсутності більшості голосів депутатів, аж ніяким чином не є перешкодою позивачу в реалізації його права на оренду спірної земельної ділянки на якій розташований об'єкт нерухомості, що належить йому на праві власності, та є неспроможним, з огляду на те, що позивачем виконані усі умови що передують укладенню договору оренди, а саме: розроблений проекту землеустрою, ТОВ „Південьспецкомплект" були отримані усі позитивні висновки про можливість відведення земельної ділянки та її цільового використання, а також висновок державної експертизи землевпорядної документації від 12.11.2007 р. №7942-25.

Таким чином, бездіяльність відповідача порушує право позивача на отримання спірної земельної ділянки в оренду в порядку передбаченому законом, та свідчать про необґрунтовану відмову в передачі землі в оренду позивачу шляхом укладення договору оренди.

Що ж до уточнених позовних вимог про зобов'язання відповідача укласти договір оренди земельної ділянки у запропонованій позивачем редакції, то суд зазначає наступне.

Згідно зі ст. 181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами і скріпленого печаткою..

Проект договору може бути запропонований будь-якою  зі  сторін, а у випадку, якщо проект договору викладений як єдиний документ, він надається другій стороні не менше ніж в двох екземплярах.

Сторона, яка отримала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один екземпляр договору другій стороні або посилає відповідь в двадцятиденний термін після отримання договору.

          На підставі ст. 187 Господарського кодексу України спори, які виникають при укладенні господарських договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону і в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом, а день набрання рішенням суду законної сили, яким вирішено питання стосовно  переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

          Згідно зі ст. 84 ГПК України при задоволенні  позову за спором, який  виник при укладенні договору, а саме, в спорі про спонукання укласти договір -  викладаються умови договору, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.

Розглянувши запропонований позивачем проект договору оренди земельної ділянки, суд дійшов висновку про те, що вказаний договір повністю відповідає вимогам закону, а його умови цілком відповідають обставинам справи, в тому числі, щодо договірної ціни – а отже, будь-які перешкоди для його укладання відсутні.

За викладених обставини, суд вважає, що позов цілкому обґрунтований та підлягає задоленню у повному обсязі.

Вступна та резолютивна частини рішення оголошенні – 05.06.2008р.

Повний текст рішення оформлений та підписаний – 10.06.2008р.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 82-85 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1.          Позов задовольнити в повному обсязі.

2.          Визнати неправомірною бездіяльність Кореїзської селищної ради відносно розгляду заяви товариства з обережною відповідальністю  „Південьспецкомплект" про затвердження проекту землеустрою з відведення в оренду земельної ділянки орієнтовною площею 0,0271 га для обслуговування офісного приміщення за адресою: смт. Кореїз, парк Місхорський, 17-в та передачі вказаної земельної ділянки в оренду строком на 49 років.

3.          Зобов'язати Кореїзську селищну раду (АР Крим, м. Ялта, смт. Кореїз, вул. Севастопольське шосе, 27, код в ЄДРПО України 04367542) на найближчої сесії прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою з відведення в оренду земельної ділянки орієнтовною площею 0,0271 га товариству з обмеженою відповідальністю „Південьспецкомплект" (АР Крим, м. Ялта, смт. Кореїз, парк Місхорський, 17-в, код в ЄДРПО України 32199042) для обслуговування офісного приміщення за адресою: смт. Кореїз, парк Місхорський, 17-в, передачу вказаної земельної ділянки в оренду строком на 49 років та укладення договору оренди вказаної земельної ділянки.

4.          Зобов'язати Кореїзську селищну раду (АР Крим, м. Ялта, смт. Кореїз, вул. Севастопольське шосе, 27, код в ЄДРПО України 04367542) укласти з товариством з обмеженою відповідальністю „Південьспецкомплект" (АР Крим, м. Ялта, смт. Кореїз, парк Місхорський, 17-в, код в ЄДРПО України 32199042) договір оренди земельної ділянки орієнтовною площею 0,0271 га для обслуговування офісного приміщення за адресою: смт. Кореїз, парк Місхорський, 17-в строком на 49 років, в наступній редакції:

Договір оренди землі

АР Крим, м. Ялта, смт. Кореї                                                                                     "___"


2008 р.

"ОРЕНДОДАВЕЦЬ" - КОРЕЇЗСЬКА СЕЛИЩНА РАДА в особі селищного голови Потіпака Володимира Михайловича, що діє на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" і рішення територіальної виборчої комісії, юридична адреса: м. Ялта, смт. Кореїз, вул. Севастопольське шосе, 27, з одного боку, та

"ОРЕНДАР" ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПІВДЕНЬСПЕЦКОПЛЕКТ» в особі директора Козеева Віктора Сергійовича, що діє на підставі Статуту, юридична адреса: смт. Кореїз, парк Місхорській, 17-в, з іншого боку, уклали цей договір про нижченаведеному:

ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.          Орендодавець надає, а Орендар приймає в термінове платне користування земельну ділянку площею 0,0271 га для обслуговування існуючої будівлі (для обслуговування пляжу), розташовану за адресою смт. Кореїз, парк Місхорській, 17-в.

ОБ'ЄКТ ОРЕНДИ

2.          В оренду передається земельна ділянка строком на 49 років загальною площею 0,0271 га (кадастровий номер - 0111947100:01:003:0296), розташована за адресою: м. Ялта, смт. Кореїз, парк Місхорській, 17-в для обслуговування існуючої будівлі (для обслуговування пляжу) (код згідно УКЦІЗ - 1.11.6 «Інша комерційна діяльність») із земель Кореїзської селищної ради, не переданих у власність, не наданих в користування в межах населеного пункту (рядок 12.3, шифр 96 форми 6-зем), в т.ч. по угіддях: «Забудовані землі», в т.ч. «комерційного призначення» (графи 34, 42 форми 6-зем).

3. На земельній ділянці знаходиться об'єкт нерухомого майна - капітальна будова загальною площею 39,8 кв.м., яка знаходиться у власності ТОВ «Південьспецкомплект», згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 08.04.2005 р. У північно-східній частині ділянки проходить водовод, на який встановлено обмеження по типу КОПСЗИЗУ 4.3.1.

4.          Нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 241 368, 91 гривень (двісті сорок одна тисяча триста шістдесят вісім грн. 91 копійка).

5.          Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має таких недоліків, які можуть перешкоджати його ефективному використанню.

6.          Інші особливості об'єкту оренди, які можуть вплинути на орендні відносини відсутні.

ТЕРМІН ДІЇ ДОГОВОРУ

7.          Договір укладений строком на 49 років. Після закінчення терміну договору, орендар має переважне право відновлення його на новий термін. В цьому випадку орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення терміну дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.

ОРЕНДНА ПЛАТА

8.          Орендна плата вноситься орендарем в грошовій формі в сумі 16895,82 грн. на рік.

Орендна плата вноситься Орендарем щомісяця в строк до 30 числа кожного місяця наступного за звітним, рівними частками в сумі 1407,99 грн. на місяць.

9.          Розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням його цільового призначення і коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, по затвердженим Кабінетом Міністрів України формам.

10.          Нарахування і сплата орендної плати починається з моменту фактичної передачі земельної ділянки Орендарю по акту прийому-передачі.

11.          Передача продукції і надання послуг в рахунок орендної плати оформлюється відповідними актами.

12.          Розмір орендної плати переглядається щорічно у випадках:

-          зміни умов господарювання, передбачених договором;

-          зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

-          погіршення стану орендованої земельної ділянки не за виною орендаря, що підтверджене документами;

-          в інших випадках, передбачених законодавством України.

13.          У разі невнесення орендної плати в строки, визначені цім договором, сплачується пеня у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми боргу за кожен день прострочення.

УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

14.          Земельна ділянка передається в оренду для обслуговування існуючої будівлі (для обслуговування пляжу).

15.          Цільове призначення земельної ділянки для обслуговування існуючої будівлі (для обслуговування пляжу) (код згідно УКЦИЗ „Інша комерційна діяльність" 1.11.6).

16.          Умови збереження стану об'єкту оренди:

-          використовувати орендовану земельну ділянку у відповідності з метою, визначеною в пункті 1 цього договору, дотримуючись при цьому вимог чинного земельного і екологічного законодавства, державних і місцевих стандартів, норм і правил по використанню землі;

-          зберегти зелені насадження в межах відведення згідно акту обстеження зелених насаджень.

УМОВИ І ТЕРМІНИ ПЕРЕДАЧІ ЗЕМЕЛЬОЇ ДІЛЯНКИ В ОРЕНДУ

17.          Передача земельної ділянки  в оренду  здійснюється з розробкою проекту її відведення.

Підставою для розробки проекту відведення земельної ділянки є рішення 40 сесії 4 скликання Кореїзської селищної ради «Про дачу дозволів на розробку проектів землеустрою по складанню проектів відведення земельних ділянок юридичним особам із земель, що знаходяться у веденні Кореїзської селищної ради» від 04.08.2005 р. № 2033. Організація розробки проекту відведення земельної ділянки і витрати, пов'язані з цим, покладаються на орендаря.

18.          Інші умови передачі земельної ділянки в оренду відсутні.

19.          Передача земельної ділянки орендарю здійснюється протягом 5 (п'яти) днів після державної реєстрації цього договору по акту його прийому-передачі.

УМОВИ ПОВЕРНЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

20.          Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцю земельну ділянку у стані, не гіршому в порівнянні з тим, в якому він отримав її в оренду.

Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов'язаних із зміною його стану, має право на відшкодування збитків в розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнута згода про розмір відшкодування збитків, спір вирішується в судовому порядку.

21.          Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без спричинення шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.

22.          Поліпшення стану земельної  ділянки, проведені орендарем з письмової згоди орендодавця землі, підлягають відшкодуванню. Умови, об'єми і терміни відшкодування орендарю витрат за проведені  ним  поліпшення  стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.

23.          Орендар має право на  відшкодування збитків,  заподіяних в результаті  невиконання орендодавцем зобов'язань, передбачених цим договором.

Збитками вважаються:

- фактичні втрати, які орендар  зазнав у зв'язку з невиконанням   або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен   здійснити   для відновлення свого порушеного права; доходи, які орендар міг би реально отримати у разі належного виконання орендодавцем умов договору.

24. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі  документальних підтверджених даних.

ОБМЕЖЕННЯ (ОБТЯЖЕННЯ) ПО ВИКОРИСТАННЮ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

25. На орендовану земельну ділянку встановлені наступні обмеження і сервітути: охорона зелених насаджень (КОПСЗИЗУ -1.3);

дотримання режиму санітарно-захисних мереж, інженерно-технічних споруд і комунікацій (КОПСЗИЗУ- 4.3.1); дотримання 100-метрової охоронної зони Чорного моря (КОПСЗИЗУ- 1.3);

26. Передача в оренду земельної ділянки не є  підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) і інших прав третіх осіб на цю ділянку.

ІНШІ ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН

27. Права та обов'язки Орендодавця:

Орендодавець гарантує, що:

- він має законні повноваження передавати цю земельну ділянку в тимчасове користування на умовах оренди, надавати інші права, визначені в цьому договорі;

- жодне з умов і жодне з положень цього договору не суперечить чинному законодавству України;

- особа, яка підписує цей договір від імені Орендодавця, є належним чином уповноваженим на те, щоб діяти  від імені Орендодавця для цілей укладення цього договору і на умовах, визначених в ньому.

Орендодавець має право вимагати від Орендаря:

-          використання земельної ділянки у відповідності і з метою, визначеною в пункті 1 цього договору;

-          забезпечення екологічної безпеки землекористування шляхом дотримання вимог земельного і природоохоронного законодавства України, державних і місцевих стандартів, норм і правил по використанню землі;

-          своєчасного внесення орендної плати;

-          вільного доступу на передану в оренду земельну ділянку для контролю за дотриманням Орендарем умов договору;

-          збільшення розмірів орендної плати у разі збільшення, відповідно до законодавства України   розмірів земельного податку і по інших підставах, вказаних в пункті 12 цього договору.

Обов'язки Орендодавця:

-          надати Орендарю для використання земельну ділянку після державної реєстрації договору оренди протягом 5 (п'яти) днів;

-          відшкодувати Орендарю упущену вигоду і збитки, заподіяні не наданням земельної ділянки у встановлений термін;

-          не перешкоджати Орендарю використовувати орендовану земельну ділянку за власним розсудом відповідно до мети, обумовленої в договорі;

-          зменшити розмір орендної плати, якщо стан орендованої земельної ділянки погіршується не в наслідок дій або бездіяльності Орендаря, а у разі, коли в процесі використання цієї ділянки виявилися не обумовлені Орендодавцем в договорі недоліки, які істотно перешкоджають передбаченому використанню;

-          належно виконувати умови цього договору.

28. Права Орендаря:

- вимагати надання Орендодавцем для використання земельна ділянка після державної реєстрації договору оренди;

- вимагати відшкодування Орендодавцем упущеної вигоди і збитків, заподіяних не наданням земельної ділянки у встановлений термін;

- використовувати орендовану земельну ділянку за власним розсудом відповідно до мети, обумовленої в договорі;

- отримувати продукцію і доходи;

- на переважне придбання у власність орендованої земельної ділянки відповідно до закону і переважного права за іншими умовами на відновлення договору оренди;

- за згодою Орендодавця, передбаченою окремою угодою сторін, проводити поліпшення земельної ділянки без зміни цільового призначення земельної ділянки;

- за згодою Орендодавця передавати в користування орендовану земельну ділянку або її частину іншій особі (суборенда) у випадках і на умовах, передбачених законом;

- користуватися на платних умовах і відповідно до порядку, що діє, інженерними комунікаціями Орендодавця з метою забезпечення належної господарської діяльності на орендованій земельній ділянці;

- вимагати від Орендодавця відповідного зменшення орендної плати, якщо стан орендованої земельної ділянки погіршується не в наслідок дій або бездіяльності Орендаря, а у разі, коли в процесі використання цієї ділянки виявилися не обумовлені Орендодавцем в договорі недоліки, які істотно перешкоджають передбаченому використанню.

Обов'язки Орендаря:

-          приступити до використання орендованої земельної ділянки після державної реєстрації договору оренди;

-          використовувати орендовану земельну ділянку відповідно до мети, визначеної в пункті 1 цього договору, дотримуючись при цьому вимог чинного земельного і екологічного законодавства, державних і місцевих стандартів, норм і правил по використанню землі;

-          своєчасно і в повному об'ємі вносити орендну плату;

-          повернути Орендодавцю земельну ділянку по закінченню терміну оренди в належному стані;

-          відшкодувати Орендодавцю заподіяний Орендарем стану земельної ділянки збиток.

29. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкту оренди або його частини несе орендар.

СТРАХУВАННЯ ОБ'ЄКТУ ОРЕНДИ

30.          Згідно цього договору об'єкт оренди може за згодою сторін договору підлягати страхуванню на весь період дії цього договору.

31.          Страхування об'єкту оренди здійснює Орендар за свій рахунок.

32.          Сторони домовилися про те, що у разі невиконання свого обов'язку стороною, яка повинна згідно з цим договором застрахувати об'єкт оренди, друга сторона може застрахувати його і вимагати відшкодування витрат на страхування.

ЗМІНА УМОВ ДОГОВОРУ І ПРИПИНЕННЯ ЙОГО ДІЇ

33. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі по взаємній згоді сторін.

У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спор вирішується в судовому порядку.

34. Дія договору припиняється у випадку:

-          закінчення терміну, на який він був укладений;

-          придбання Орендарем земельної ділянки у власність;

-          викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки по мотивах суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;

- ліквідації юридичної особи - Орендаря.

Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом України.

          35.          Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:

-          взаємною згодою сторін;

-          рішенню суду на вимогу однієї із сторін в наслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, і в результаті випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає його використанню, а також по інших підставах, передбаченим законом.

36.          Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.

37.          Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ЗА НЕВИКОНАННЯ

АБО НЕНАЛЕЖНЕ ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ

          38. За невиконання або неналежне виконання договору, сторони несуть відповідальність відповідно до закону і цього договору.

          39.          Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється  від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення відбулося не по її вині.

ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

40.          Цей договір вступає в силу після підписання сторонами і його державної реєстрації.

Цей договір складений і підписаний у трьох екземплярах, що має рівну юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря, третій - в органі, який провів його державну реєстрацію.

Невід'ємними частинами договору є: план-схема земельної ділянки; кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) в його використанні і встановлених земельних сервітутів; акт встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); акт прийому-передачі об'єкту оренди; проект відведення земельної ділянки розрахунок орендної плати земляно-кадастрова інформація.

Реквізити сторін

              Орендодавець:                                                                                                   Орендар:

Кореїзській селищна рада                                                                    ТОВ «Південьспецкомплект»

АРК, м. Ялта, смт. Кореїз                                                                                 АРК, м. Ялта, смт. Кореїз

вул. Севастопольське шосе, 27                                                                        парк Місхорській, 17- в

п/р №                                                                             п/р


в

в УДК АРК м. Сімферополь                                                                  МФО


, ОКПО

МФО 824026, ОКПО 04367542

Кореїзський селищний голова                      Директор ТОВ «Південьспецкомплект»


В.М. Потіпак                                                
В. С. Козеев

м. п.                             м. п.

Державна реєстрація проведена і Договір зареєстрований в ЯО КРФ ГП «ЦДЗК при Держкомземі України»

«          »          2008 р.

За №


          5. У разі неприйняття Кореїзською селищною радою на найближчий сесії рішення про затвердження проекту землеустрою з відведення в оренду земельної ділянки орієнтовною площею 0,0271 га, розташованої за адресою: смт. Кореїз, парк Місхорський, 17-в, товариству з обмеженою відповідальністю «Південьспецкомплект», передачу вказаної земельної ділянки в оренду строком на 49 років та укладення договору оренди вказаної земельної ділянки, вважати договір оренди вказаної земельної ділянки з ТОВ „Південьспецкомплект", укладеним з моменту набрання рішенням суду у цій справі, законної сили.

4. Накази видати після набрання рішенням суду законної сили.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Башилашвілі О.І.

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення05.06.2008
Оприлюднено26.06.2008
Номер документу1751655
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5879-2008

Рішення від 05.06.2008

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Башилашвілі О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні