15/221-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.06.2008 Справа № 15/221-08
Господарський суд Херсонської області у складі судді Клепай З.В. при секретарі Муравльовій Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Приватного підприємства "ФАРМ-ХЕРБС", м.Сімферополь
до Комунального підприємства Центральної районної аптеки №114 Дніпровського району м.Херсона, м.Херсон
про стягнення 17254 грн. 30 коп.
за участю представників сторін:
від позивача - Кас'яненко Г.О. - представник, довір.від 26.11.2007р.
від відповідача - не прибув
Позивач звернувся з позовом, в якому просить стягнути з відповідача 14410грн. заборгованості за відпущений на адресу відповідача товар по видатковій накладній №17 від 16.03.07р., 380грн.19коп. - 3% річних, 2464грн.11коп. збитків від інфляції, всього 17254грн.30коп.
Відповідач, повідомлений належним чином про час та місце судового засідання, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення йому ухвали про порушення провадження у справі, та ухвалою господарського суду про відкладення розгляду справи, направленою на його адресу 27.05.08р., в судове засідання не з'явився, причини неявки не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не заявив.
Зважаючи на те, що в матеріалах справи є всі необхідні для її розгляду докази, справа, відповідно до ст.75 ГПК України розглядається за відсутності представника відповідача за наявними в ній доказами.
Розглянувши матеріали справи та вислухавши представників сторін, суд -
в с т а н о в и в :
16 березня 2007 року позивач відпустив відповідачу по справі препарат "Алконартол" у кількості 131 одиниці за ціною 110 грн. за одну одиницю на загальну суму 14410грн., через Волкову А.І., яка діяла на підставі довіреності ЯОС №846162 від 17.03.07р.
За твердженням позивача між сторонами був укладений усний договір купівлі-продажу і на взаємовідносини сторін розповсюджуються норми Цивільного кодексу України.
Відповідно до ст.173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання —відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідно до ст.193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Оскільки обидві сторони є суб'єктами господарювання, то на їх взаємовідносини розповсюджуються норми Господарського кодексу України, а також інших кодексів, з урахуванням особливостей ГК України.
Оскільки письмовий договір між сторонами не укладався, то строки оплати товару сторонами не встановлювались.
Відповідно до ст.530 ЦК України якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Із матеріалів справи вбачається, що позивач претензією б/н від 28.01.08р. заявив відповідачу вимогу про оплату боргу, яка відповідачем отримана 11.02.08р. З моменту отримання претензії у позивача виникає право нарахування пені та 3%річних, оскільки відповідач у визначений законом семиденний строк свої зобов'язання по оплаті товару не виконав.
За таких умов сума основного боргу 14410грн. підлягає стягненню.
Відповідно до ст.625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Щодо збитків від інфляції та 3% річних, то вони підлягають частковому задоволенню з урахуванням виникнення права вимоги - збитки від інфляції складають 1427грн., а 3% - 68грн.44коп.
За таких умов позов підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст.82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
в и р і ш и в:
1. Позов задовольнити частково.
2.Стягнути з КП "Центральна районна аптека №114 Дніпровського району, м.Херсон, вул.І.Кулика, 135, р/рахунок 260065 у ВАТ "Райффайзен Банк "Аваль", МФО -352093, код ЄДРПОУ 01333689 - 14400 грн. основного боргу, збитки від інфляції в сумі 1427грн. та 3% - 68грн.44коп., 145 грн. 49 коп. витрат по держмиту та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, всього - 145758 грн. 93 коп.
3.Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
4.Рішення направити сторонам по справі.
Суддя З.В. Клепай
Дата підписання рішення 23.06.2008р.
відповідно до вимог ст. 84 ГПК України
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2008 |
Оприлюднено | 26.06.2008 |
Номер документу | 1754473 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Клепай З.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні