Постанова
від 09.08.2011 по справі 2а-3170/11/1070
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



  

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

09 серпня 2011 року                                                                                2а-3170/11/1070                                                                                                          

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді –Старової Н.Е.,

при секретарі судового засідання –Пономаренко А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом

Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції

до

товариства з обмеженою відповідальністю «Рекламна агенція «Студія Інновейт»

про

стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Київське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції звернулось до суду з адміністративним позовом про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Рекламна агенція «Студія Інновейт»заборгованості по внесках в сумі 312,23 грн.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що за відповідачем рахується заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове держане соціальне страхування у зв’язку із втратою працездатності за перший квартал 2010 року.

До судового засідання представники сторін не з’явились.

Представник позивача звернувся до суду з письмовим клопотанням, яким підтримав позов в повному обсязі, просить задовольнити позовні вимоги та розглянути справу за його відсутності.

Частиною 3 статті 122 КАС України встановлено, що особи, які беруть участь у справі мають право заявити клопотання про розгляд справи за їх відсутності

Повідомлення відповідача про час, дату та місце розгляду справи, здійснювалось шляхом направлення судових повісток на його адресу, вказану в свідоцтві про його державну реєстрацію як юридична особа, рекомендованими поштовими відправленнями із повідомленням про вручення, які повернулись до суду із відміткою підприємства поштового зв’язку про відсутність адресата (ф.20).

Відповідно до частини 11 статті 35 КАС України, у разі повернення поштового  відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин,  вважається,  що  така повістка вручена належним чином.

Виходячи із зазначеного суд вважає, що повідомлення відповідача про час, дату та місце розгляду справи, здійснено належним чином.

Неприбуття в судове засідання представників сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи (частина друга статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України).

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.

Відповідач є юридичною особою, ідентифікаційний код: 36230190, місцезнаходження: 08300, Київська обл., м. Бориспіль, вул. Ботанічна, 1/5, як платник страхових внесків  на загальнообов’язкове держане соціальне страхування у зв’язку із втратою працездатності перебуває на обліку в Київському обласному відділенні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Відповідачем було подано Звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, пов’язані з загальнообов’язковим соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за перший квартал 2010 року, яким самостійно визначено заборгованість в сумі 312,23 грн.

Сплата внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності передбачена Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. № 2240-ІІІ з відповідними змінами та доповненнями (надалі - Закону).

Відповідно до ст. 22 вказаного Закону платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок тимчасової втрати працездатності є страхувальники (фізичні та юридичні особи, з дня реєстрації у виконавчих дирекціях відділень Фонду).

Розміри страхових внесків для роботодавців відповідно до ст. 21 Закону встановлено у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, які підлягають обкладенню прибутковим податком.

Відповідно до п. З Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду, затвердженою Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.06.01 р. № 16 (надалі - Інструкція), страхувальники щомісячно нараховують страхові внески в розмірах, встановлених чинним законодавством. При цьому не мають значення джерела фінансування витрат на оплату праці. Розмір страхових внесків відповідно до п. З Інструкції для роботодавців складає 1,5 відсотки суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі.

Перерахування зазначених сум відповідно до ст. 23 Закону здійснюється страхувальниками-роботодавцями шляхом безготівкових розрахунків один раз на місяць –у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період. При цьому до страхувальників, які несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, застосовуються фінансові санкції, які передбачені ст. 30 Закону.

Відповідно до пункту 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 № 2464-VI, стягнення заборгованості  із  сплати  страхових  внесків за діючими   видами загальнообов'язкового державного соціального страхування  та сум штрафних  санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків,  строк сплати яких  на  1  січня  2011  року  не  настав, здійснюється  фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до  законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

Погашення заборгованості з використанням коштів,  що  надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за   діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум  штрафних  санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011  року, в тому числі  нарахованих  внесків, строк  сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій  за  фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків,  застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Станом на день розгляду справи у суду відсутні відомості щодо добровільного погашення відповідачем своєї заборгованості.

Згідно з частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги чи заперечення.

Оскільки відповідач до судового засідання не з’явився, заперечень проти позовних вимог та пояснень щодо даного спору не надав, при визначення суми яка підлягає стягненню з нього, суд виходить з наявних у матеріалах справи доказів.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 94, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції –задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Рекламна агенція «Студія Інновейт» (ідентифікаційний код: 36230190, місцезнаходження: 08300, Київська обл.,             м. Бориспіль, вул. Ботанічна, 1/5) заборгованість по внесках до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в сумі 312 (триста дванадцять) грн. 23 коп.

Судові витрати розподіляються відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Якщо апеляційну скаргу було подано не у встановлений сорок, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 186, 187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя

Повний текст постанови виготовлено 9 серпня 2011 року

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.08.2011
Оприлюднено16.08.2011
Номер документу17703050
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-3170/11/1070

Постанова від 09.08.2011

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Старова Н.Е.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні