ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
28 липня 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/1463/11
12:30хв.
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Т.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом прокурора Кельменецького району в інтересах держави в особі ДПІ у Кельменецькому районі до ВАТ «Кельменецька сільськогосподарська машино-технологічна станція»про стягнення заборгованості у сумі 341,88 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
В поданому до суду 29.06.2011 року адміністративному позові позивач просить суд прийняти рішення, яким стягнути за рахунок активів з відповідача заборгованість.
Позивач на обґрунтування позову зазначив, що за відповідачем рахується податкова заборгованість по податку з власників транспортних засобів, що виникла за період з 01.01.2011 року по 04.05.2011 року, у зв’язку з несплатою узгодженого податкового зобов’язання згідно поданого розрахунку. В добровільному порядку відповідач заборгованість не сплатив, тому позивач просив стягнути зазначену суму в судовому порядку.
Від представників сторін надійшли клопотання про розгляд справи без їх участі у порядку письмового провадження.
Згідно ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає за можливе та доцільне розглянути дану адміністративну справу без участі сторін по справі на підставі наявних в ній матеріалів в порядку письмового провадження, що відповідає вимогам п. 10 ч. 1 ст. 3, ч. 4 ст. 122, ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що ВАТ «Кельменецька сільськогосподарська машино-технологічна станція», зареєстроване Кельменецькою районною державною адміністрацією, як юридична особа, ідентифікаційний код № 32171839 та взяте на облік ДПІ у Кельменецькому районі, як платник податків 24.10.2002 року за № 366 (а.с. 5-7).
На підставі податкового розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів поданого відповідачем за 2010 рік заборгованість відповідача станом на травень 2011 року складає 341,88 грн. (а.с. 11).
Заборгованість також підтверджується довідкою про заборгованість в розмірі 341,88 грн., виданою ДПІ у Кельменецькому районі (а.с. 9).
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення законодавства.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 2,3 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 року № 1251 –XII (в редакції яка була чинна на момент виникнення правовідносин, далі –Закон № 1251 –XII) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) та сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Пунктом 10 ч. 1 ст. 14 Закону № 1251 –XII передбачено, що до загальнодержавних належать такі податки і збори (обов'язкові платежі), як податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Згідно з абз. 1 п. 5.1, п.п 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (в редакції, яка діяла на момент виникнення правовідносин) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом
Згідно з п.п 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідач зобов’язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів належним чином не виконав, заборгованість відповідача в розмірі 341,88 грн. визнана, однак, на день винесення постанови не погашена.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
За таких обставин, сума податкового боргу в розмірі 341,88 грн. вказана відповідачем в податковій декларації, в добровільному порядку не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Відповідно із вимогами ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 3, 11, 71, 79, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Кельменецька сільськогосподарська машино-технологічна станція» (60124, с. Оселівка, Кельменецький район, Чернівецька область, ідентифікаційний код 32171839) заборгованість по податку з власників транспортних засобів в сумі 341,88 грн. (триста сорок одна гривня вісімдесят вісім копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Відповідно до частини першої статті 185, частин першої-другої статті 186 КАС України сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову шляхом подання апеляційної скарги до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. Згідно з частиною другою статті 186 КАС України апеляційна скарга, у разі прийняття постанови у письмовому провадженні, подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Т.М. Брезіна
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2011 |
Оприлюднено | 16.08.2011 |
Номер документу | 17705288 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Брезіна Тетяна Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні