Ухвала
від 26.06.2008 по справі 5/283ад
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

5/283ад

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32


УХВАЛА

26.06.08                                                                                 Справа № 5/283ад.

Суддя господарського суду Луганської області Василенко Т.А., розглянувши заяву КП «Жилсервіс №4»про розстрочення виконання рішення по справі № 5/283ад  за позовом

Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Луганськ

до Комунального підприємства “Жилсервіс №4”, м. Стаханов Луганської області                                                 

про стягнення 6 589  грн. 66 коп.

зацікавлена особа –Відділ Державної виконавчої служби Стаханівського міського управління юстиції в Луганській області

в присутності представників сторін:

від позивача – Щербакова Ю.В., дов. № 03-01/50 від 14.01.08;

від відповідача –не прибув;

від ДВС –не прибув;

      в с т а н о в и в:

          Обставини справи: відповідач у справі 23.06.08 звернувся до господарського суду Луганської області із заявою про надання розстрочення виконання постанови господарського суду Луганської області у справі № 5/283ад строком до 01.01.09 року.

За клопотанням представника позивача технічна фіксація судового процесу не здійснювалася.

Постановою господарського суду Луганської області від 16.07.07 у справі № 5/283ад позов було задоволено, і з відповідача на користь позивача стягнуто адміністративно-господарські санкції у сумі 6 589 грн. 66 коп. На виконання зазначеної постанови 23.01.08 позивачу видано виконавчий лист.

Заявник свої вимоги обґрунтовує  тим, що підприємство знаходиться у тяжкому матеріальному становищі, а саме заборгованість з ПДВ, виникає заборгованість із заробітної плати.

Позивач заперечує проти надання розстрочки.

Враховуючи обставини справи, надані матеріали, суд прийшов до наступного.

Відповідно до ст.86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Як вбачається з матеріалів справи та підтверджено позивачем, судове рішення не виконане, чим порушуються вимоги ст. 124 Конституції України та ст. 14 КАС України, в силу якої постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Право суду щодо надання розстрочення виконання рішення суду передбачено ст. 263 КАС України. Виходячи зі змісту ст. 263 КАС України розстрочення виконання судового рішення може бути надано судом за заявою сторони, у виняткових випадках, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення.

Тому, вирішуючи питання про розстрочення виконання судового рішення, суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів в економіці держави та інші обставини справи.

Відповідно до наведених вище норм відповідач у справі повинен був надати суду докази наявності виключних обставин для надання розстрочення та вказати конкретні обставини, що ускладнюють виконання постанови суду або роблять його неможливим у зазначений строк.

У даному випадку  відповідач вказує на тяжкий фінансовий стан підприємства, але це нічим не підтверджено.

Відповідно до  ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

У даному випадку, відповідачем  не доведено суду наявність виключних обставин або виняткового випадку для надання розстрочення виконання судового рішення, як передбачено наведеними вище нормами.

          Відповідач просить суд про надання розстрочення виконання постанови господарського суду Луганської області від 16.07.07 у справі № 5/283ад строком до 01.01.09., але розстрочення передбачає певний графік та суми погашення, тобто, фактично відповідач просить відстрочити виконання постанови суду до 01.01.09.

          У заяві про розстрочення відповідач не  визначив яка конкретно сума і коли буде ним погашатися при розстроченні виконання постанови, а також не довів суду, що має реальну можливість сплатити позивачеві борг до 01.01.09 або у інші строки, також відповідач не надав належного економічного та документального обґрунтування такої можливості.

          З наданих відповідачем матеріалів неможливо з достовірністю визначити, що у нього є реальні джерела надходження  коштів на погашення стягнутої суми, окрім цього кошти повинні  стягуватися до Державного бюджету України.

          За таких обставин, заяву відповідача у справі про надання розстрочки виконання постанови господарського суду Луганської області від 16.07.07 у справі № 5/283ад слід залишити без задоволення.

            На підставі викладеного ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 2, 14, 17, 87, 89, 98, 158-160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

                                                                   у х в а л и в :

Заяву  КП «Жилсервіс №4» про   надання    розстрочення    виконання    постанови  господарського  суду  від 16.07.07 у справі № 5/283ад залишити без задоволення.

Ухвала  набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Про апеляційне оскарження рішення  суду  першої  інстанції спочатку  подається  заява.  Обґрунтування  мотивів  оскарження  і вимоги до суду апеляційної інстанції  викладаються  в  апеляційній скарзі.

Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява  про  апеляційне  оскарження  ухвали  суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна   скарга  може  бути  подана  без  попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

            Суддя                                                                                           Т.А.Василенко

            Помічник судді                                                                                         І.О.Каширіна

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення26.06.2008
Оприлюднено04.07.2008
Номер документу1773343
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5/283ад

Ухвала від 26.06.2008

Господарське

Господарський суд Луганської області

Василенко Т.А.

Ухвала від 23.06.2008

Господарське

Господарський суд Луганської області

Василенко Т.А.

Постанова від 16.07.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Василенко Т.А.

Ухвала від 22.06.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Василенко Т.А.

Ухвала від 24.05.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Василенко Т.А.

Ухвала від 04.05.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Закропивний О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні