Б-39/118-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"23" червня 2008 р. Справа № Б-39/118-07
вх. № 7864/2-39
Суддя господарського суду Крестьянінов О.О.
при секретарі судового засідання Артемова Н.В.
За участю представників:
боржника – Іваніщев Я.О. (дов. б/н від 12.06.2008р.);
ДПІ у Київському районі м. Харкова – не з'явився,
Розглянувши справу
за заявою ТОВ "ЕНКІ", м. Х-в
до ТОВ "ЕНКІ", м. Х-в
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду від 21.05.2008р. відкладався розгляд справи на 23.06.2008р.; повторно зобов'язано учасників процесу виконати вимоги, викладені в ухвалі від 17.03.2008р.
Представник ДПІ у Київському районі м. Харкова в судове засідання не з'явився.
Ліквідатор в судове засідання не з'явився, вимоги ухвали суду не виконав.
Присутній в судовому засіданні представник банкрута наполягав на затвердженні ліквідаційного звіту та ліквідаційного балансу.
Від ДПІ у Київському районі м. Харкова надійшло клопотання про зупинення провадження у справі про банкрутство до вирішення пов'язаною з нею іншої справи у Вищому адміністративному суді України.
Розглянувши клопотання ДПІ у Київському районі м. Харкова про зупинення провадження у справі та інші матеріали справи, заслухавши пояснення учасників процесу, суд вважає його необгрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню враховуючи наступне.
В обгрунтування свого клопотання ДПІ у Київському районі м. Харкова посилається на порушення з боку боржника порядку проведення ліквідаційної процедури, ненадання документів для проведення позапланової перевірки, а також звернення до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою по справі про зобов'язання боржника надати документи на перевірку.
Підстави зупинення провадження у справі передбачені ст. 79 Господарського процесуального кодексу України. Так, згідно ч. 1 вказаної статті господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом. Однак, ДПІ у Київському районі м. Харкова не надано доказів прийняття до розгляду іншим судом будь-якої пов'язаної зі справою про банкрутство іншої справи. Інші зазначені у клопотанні обставини не є підставою для зупинення провадження у справі.
Розглянувши матеріали справи, господарський суд встановив наступне.
У червні 2007 року голова ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю “ЕНКІ” (далі - Боржник) звернувся до господарського суду Харківської області з заявою про порушення справи про його банкрутство і визнання банкрутом. В обгрунтування заяви він посилається на рішення загальних зборів учасників ТОВ про ліквідацію юридичної особи та утворення ліквідаційної комісії, а в ході ліквідаційної процедури було встановлено, що вартості майна боржника недостатньо для задоволення вимог кредиторів.
Ухвалою суду Харківської області від 18.06.2007 р. порушено провадження у справі про банкрутство боржника з врахуванням особливостей, передбачених статтею 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі Закону).
Відповідно до ч. 2 і ч. 3 ст. 51 Закону за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності в нього ліцензії. Кредитори мають право заявити свої претензії до боржника, який ліквідується, в місячний строк з дня публікації оголошення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.
Відповідно до вимог ч.4 ст.105 Цивільного кодексу України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації , в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Відповідно до вимог ч.1 ст.110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Згідно з вимогами ч.3 ст.110 Цивільного кодексу України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Відповідно до вимог ч. 1 ст.111 Цивільного кодексу України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Відповідно до вимог ч.5 ст.60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що тільки після оцінки вартості наявного майна боржника, в порядку ст. 60 Господарського кодексу України, публікації оголошення в порядку ст. 105 Цивільного кодексу України для виявлення кредиторів, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу можливо з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та можливе звернення до господарського суду, після закінчення строку, який передбачений ст.105 Цивільного кодексу України, із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , яка передбачає спрощену процедуру банкрутства.
Як вбачається з матеріалів справи, заяви Голови ліквідаційної комісії ТОВ "ЕНКІ" про порушення справи про банкрутство, до неї не доданий проміжний ліквідаційний баланс, складений відповідно до вимог ч.1 ст.111 ЦК України, який затверджується учасниками юридичної особи, а також відсутні посилання на факти: здійснення оцінки наявного майна боржника, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства у встановленому законодавством порядку, які необхідні для з'ясування наявності чи відсутності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство за правилами ст.51 Закону, вказані обставини, виходячи з вимог Закону, повинні бути в наявності та з'ясовані на момент порушення справи про банкрутство за спрощеною процедурою.
Крім того, суд вважає, що в даному випадку, звернення з заявою про порушення справи про банкрутство та порушення провадження за спрощеною процедурою, яку регулює ст.51 Закону, можливе лише після закінчення строку, який передбачений ч.4 ст.105 Цивільного кодексу України.
Таким чином, на момент звернення голови ліквідаційної комісії боржника з заявою про порушення справи про банкрутство ТОВ „ЕНКІ” були відсутні ознаки, передбачені статтею 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Враховуючи викладене, суд вважає заяву кредитора про порушення справи про банкрутство за спрощеною процедурою, передбаченою ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", необгрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню, а відповідно справа підлягає припиненню.
Керуючись ст.ст. 1, 6, 7, 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у задоволенні заяви голови ліквідаційної комісії про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “ЕНКІ”, м. Харків, код 33676491 на підставі ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
2. Припинити провадження у справі та дію мораторію на задоволоення вимог кредиторів.
3. Дану ухвалу направити ліквідатору, боржнику, ДПІ у Київському районі м. Харкова, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору.
Суддя Крестьянінов О.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2008 |
Оприлюднено | 04.07.2008 |
Номер документу | 1773436 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Крестьянінов О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні