ПА-6/311
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2008 р. Справа № ПА-6/311
Господарський суд Івано-Франківської області у складі :
Cуддя Грица Юрій Іванович При секретарі Цюрак Андрій Михайлович
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом прокурора м.Івано-Франківська в інтересах держави в особі ДПІ в Івано-Франківську вул. Незалежності, 20, м.Івано-Франківськ,76000
до відповідача Виконавчого комітету Івано - Франківськоі міської ради 76000,м.Івано - Франківськ, вул.Грушевського,21
про скасування запису до ЄДР від 04.07.07 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи -ПП "Інтерконтакт"
Представники:
Від позивача: Станіщук М.В., (довіреність № 40092/10-039 від 26.09.06 СДПІ )
Від відповідача: Буджак В.М., (довіреність № 1058/0517/07 в від 18.07.06 головний спеціаліст юридичного відділу )
СУТЬ СПРАВИ: подано позов про скасування запису до ЄДР від 04.07.07 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи -ПП "Інтерконтакт"
В судовому засіданні оголошувалася перерва до 29.05.2008 року.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача відзиву на позов не подав, в судовому засіданні проти позову заперечив, посилаючись на те, що реєстратором правомірно на підставі ухвали суду від 26.06.07 внесено запис до Єдиного Державного Реєстру від 04.07.07 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи -ПП "Інтерконтакт".
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд встановив, що 26.06.2007 року господарським судом Івано-Франківської області винесено ухвалу по справі №Б-6/38, якою затверджено ліквідаційний баланс ПП "Інтерконтакт" та звіт ліквідатора, поданий по справі ліквідатором Костюком В.Б. Ліквідовано ПП "Інтерконтакт", вул. Петлюри, 10, м.Івано-Франківськ, (код ЄДОРПОУ 23846343) та зобов"язано виключити його з Державного Реєстру Підприємств та організацій України. Провадження у справі припинено. Для внесення запису до Єдиного Державного Реєстру про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи -ПП "Інтерконтакт" копію ухвали направлено Державному реєстратору виконавчому комітету Івано-Франківської міської ради. На виконання вимог вищевказаної ухвали державним реєстратором внесено запис до ЄДР від 04.07.07 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи -ПП "Інтерконтакт".
Не погодившись з вищевказаним записом, позивач звернувся до суду з вимогою про його скасування.
Відповідно до ст. 86 ГПК України, якщо господарський спір не вирішується по суті (відкладення розгляду справи, зупинення, припинення провадження у справі, залишення позову без розгляду тощо), господарський суд виносить ухвалу.
Ухвала господарського суду має містити:
1) найменування господарського суду, номер справи і дату винесення ухвали, найменування сторін, ціну позову, вимогу позивача, прізвища судді (суддів), представників сторін, прокурора, інших осіб, які брали участь у засіданні (із зазначенням їх посад);
2) стислий виклад суті спору або зміст питання, з якого виноситься ухвала;
3) мотиви винесення ухвали з посиланням на законодавство;
4) висновок з розглянутого питання;
5) вказівку на дії, що їх повинні вчинити сторони, інші підприємства, організації, державні та інші органи та їх посадові особи у строки, визначені господарським судом.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її винесення. Як зазначено у п.8 інформаційного листа ВГС України від 13.02.2002 № 01-8/155 "Про деякі питання практики застосування окремих норм чинного законодавства у вирішенні спорів та внесення змін і доповнень до деяких інформаційних листів" відповідно до ст.86 ГПК України ухвала виноситься господарським судом, якщо спір не вирішується по суті, тому приписи частин третьої і четвертої статті 85 ГПК не можуть застосовуватись до ухвал господарського суду.
Тобто, посилання позивача на п.3,4 ст.85 ГПК стосовно набрання рішенням господарського суду законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, а у разі, якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу та щодо того, що у разі подання апеляційної скарги або внесення апеляційного подання рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційною інстанцією не можуть бути застосовані у даному випадку.
Згідно п.5 ст.39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців " у разі, якщо після завершення ліквідаційної процедури в процесі банкрутства, яка встановлена законом, судом постановлене рішення про ліквідацію юридичної особи - банкрута, суд, що виніс відповідне рішення, в день набрання ним законної сили направляє його державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи -банкрута для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.
Керуючись вищевказаною нормою закону, суд надіслав ухвалу державному реєстратору, оскільки вона вступила в законну силу, виходячи з вищевикладених обставин, а державний реєстратор правомірно вніс запис до Єдиного Державного Реєстру від 04.07.07 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи -ПП "Інтерконтакт".
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача є необгрунтованими і задоволенню не підлягають.
Керуючись 124 Конституції України, ст.ст. 85, 86 ГПК України, ст. 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ", інформаційним листом ВГС України від 13.02.2002 № 01-8/155 "Про деякі питання практики застосування окремих норм чинного законодавства у вирішенні спорів та внесення змін і доповнень до деяких інформаційних листів", ст.ст.71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України , суд
ПОСТАНОВИВ:
в позові відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Грица Юрій Іванович
постанова підписана 12.06.08
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2008 |
Оприлюднено | 04.07.2008 |
Номер документу | 1773589 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Грица Ю.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні