Постанова
від 03.08.2011 по справі 4-2241/11
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

       

Справа №  4-2241/11

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          03 серпня 2011 року cуддя Печерського районного суду м. Києва Кірєєв  Р.  В. ,  при секретарі Огірко Т.Ю., за участі прокурорів Семененко В.І., Конакової В.О. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві справу за скаргою ОСОБА_1 визнання бездіяльності незаконною та зобов»язання Генерального прокурора України прийняти рішення відповідно до вимог ст.. 97 КПК України, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду із скаргою, в якій просить визнати незаконною бездіяльність Генерального прокурора щодо неприйняття рішення у порядку та у строк, передбачений ст. 97 КПК України при розгляді заяви про можливу наявність ознак злочину та зобов»язати Генерального прокурора України прийняти рішення у порядку та у строк, передбачений статтею 97 КПК України, за результатами розгляду повідомлення №315-03-11 про злочин.

В обґрунтування вимог скарги ОСОБА_1 вказує, що 4 квітня 2011року звернувся до Генерального прокурора України із повідомленням про злочин №315-03-11. Скаржник стверджує, що при розгляді його повідомлення про злочин Генеральною прокуратурою України не виконані вимоги ч. 2 ст. 97 КПК України.

ОСОБА_1 повідомлявся про час і місце розгляду справи. В судові засідання скаржник не з»являвся. В судовому засіданні 14 червня 2011року судом вирішено питання про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1

Прокурор Семененко В.І. надав суду письмові заперечення та просив скаргу залишити без задоволення. Прокурор Конакова В.О. в судовому засіданні просила суд залишити скаргу ОСОБА_1 без задоволення.

Суд, вислухавши думку прокурорів, дослідивши матеріали судової справи 4-2241/11, приходить до висновку, що скарга ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

У відповідності з положеннями ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльність органів державної влади, посадових і службових осіб.

Таке право не може бути обмеженим навіть у разі відсутності норм закону, які б передбачали можливість звернення особи до суду та розгляд відповідної скарги в порядку, визначеному КПК України.

Зазначені конституційні положення є нормами прямої дії. Правовідносини, які виникли між суб’єктом звернення та Генеральною прокуратурою України за своєю природою є кримінально-правовими.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 звернувся до Генеральної прокуратури України з повідомленням про злочин від 27 березня 2011року, в якій просив вирішити питання про порушення кримінальної справи у відношенні працівників Генеральної прокуратури України за ст. 367 КК України та у відношенні прокурора Житомирської області за ст. 397КК України.

Згідно листа Начальника управління розгляду звернень та прийому громадян від 18 квітня 2011року №19-20210-11 (копія – а. с. 18) ОСОБА_1 повідомлено про те, що його звернення (повідомлення про злочини) не вирішувались в порядку, встановленому Кримінально – процесуальним законодавством у зв»язку з відсутністю в зверненнях достатніх об»єктивних даних, які б указували на наявність ознак того чи іншого злочину.

Між тим, згідно вимог ст. 97 КПК України прокурор зобов’язаний приймати до розгляду заяви і повідомлення про вчинені злочини, за результатами розгляду яких повинен порушити кримінальну справу, відмовити в її порушенні або ж направити їх за належністю.

Відповідне рішення по повідомленню ОСОБА_1 від 27 березня 2011року Генеральною прокуратурою прийнято не було, а тому суд приходить до висновку про необхідність направлення копії повідомлення ОСОБА_1 від 27 березня 2011року про злочин до Генеральної прокуратури України для вирішення питання про прийняття відповідного рішення в порядку ст. 97 КПК України.

В той же час, оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів дізнання, слідства та прокуратури під час організації перевірки заяв і повідомлень про злочини розглядаються у межах кримінального, а не адміністративного судочинства, а тому суд не наділений правом визнавати бездіяльність прокурора неправомірною та незаконною, а також зобов»язувати його вчиняти певні дії, оскільки це не передбачено чинним кримінально – процесуальним законодавством, а тому в задоволенні скарги в цій частині слід відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 97, 236 КПК України, суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

   Скаргу ОСОБА_1 – задовольнити частково.

          Копію повідомлення ОСОБА_1 від 27 березня 2011року про злочин направити до Генеральної прокуратури України для вирішення питання про прийняття відповідного рішення в порядку ст.. 97 КПК України.

          В задоволенні скарги ОСОБА_1 в іншій частині – відмовити.

На постанову судді може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва протягом семи діб з дня її винесення через Печерський районний суд м. Києва.

   

Суддя                                                                                            Р. В. Кірєєв

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.08.2011
Оприлюднено19.08.2011
Номер документу17771322
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —4-2241/11

Постанова від 10.10.2011

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Вінниці

Михайленко А. В.

Постанова від 21.09.2011

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Євтушенко П. М.

Постанова від 13.07.2011

Кримінальне

Ворошиловський районний суд м. Донецька

Бухтіярова І. О.

Постанова від 19.08.2011

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Сидорук Є.І.

Постанова від 03.08.2011

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Кірєєв Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні