Постанова
від 23.05.2008 по справі ас 5/321-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АС 5/321-08

ГОСПОДАРСЬКИЙ   СУД   СУМСЬКОЇ  ОБЛАСТІ


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.06.08           Справа №АС 5/321-08.

За позовом: Управління Пенсійного фонду України в Середино-Будському районі Сумської області

До відповідача: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю ім. Калініна, С-Будський р-н

Про стягнення: 880 грн. 30 коп.

Суддя Соп'яненко О.Ю.

При секретарі судового засідання Петен Я.Л.

За участю представників:

позивача – не з'явився

відповідача –  не з'явився

       Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача 880 грн. 30 коп. боргу з відшкодування пільгових пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058-IV від 09.07.03 р.

Відповідач відзиву на позовну заяву не подав, в засідання суду не з'явився, хоча про час і місце засідання був повідомлений належним чином.

Оскільки представники сторін в судове засідання не з'явились, справа розглядається за наявними в ній доказами, відповідно до ст. 71 КАС України.

          Розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні в ній докази, господарський  суд встановив:

         Відповідно до р. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальникам та застрахованим особам внесків на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. за № 64/8663 (далі – Інструкція), відповідач зобов‘язаний відшкодувати витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон) в розмірі 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 та в розмірі 50 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених до абзацу першого працюють на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, щомісяця до 25 числа.

Згідно з ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом.

Згідно з п. п. 6.8, 7 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами та організаціями збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України", відповідач зобов'язаний вносити до Пенсійного фонду України кошти на покриття витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах,   призначених відповідно до п. "а"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" щомісяця до 25-го числа зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Відповідно до п. "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць; чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Статтею 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13-14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством. Отже, на підставі даної статті пенсії призначаються у випадку непідтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення за результатами атестації робочих місць.

У випадку, коли на підприємстві проведено атестацію робочих місць і робоче місце атестовано, як таке, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення, пенсія повинна призначатись згідно зі статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", для цього пільгова довідка надається з урахуванням результатів проведеної атестації робочих місць на підприємстві, а витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на підставі ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" підлягають відшкодуванню.

Відповідно до п. п. 4.2.2. п. 4.2 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" відповідачу нараховане податкове зобов'язання по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, в наслідок порушення вимог Закону несплачена сума заборгованості відповідача за списком № 2, станом на 25.08.2007 р. складає 880 грн. 30 коп.

          Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач відзиву на позовну заяву (заперечень проти позову), доказів сплати боргу не подав, позовні вимоги повністю підтверджуються матеріалами справи, є обгрунтованими, правомірними і такими, що підлягають задоволенню, шляхом стягнення з відповідача заборгованості  в сумі 880 грн. 30 коп.

Керуючись ст. ст. 71,  158,  160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

1.          Адміністративний позов задовольнити.

2.          Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю ім. Калініна (Сумська область, С-Будський район, с. Порохонь, код 00453701, п/р 26006055801031 Приватбанк, МФО 337546) на користь Управління Пенсійного фонду України в С-Будському районі Сумської області (41000, Сумська область, м. Середино-Буда, вул. Комуністична, 14, код 21129293, п/р 2560050140812 в Шосткинському відділенні ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 337751) 880 грн. 30 коп. заборгованості з відшкодування пільгових пенсій.

Згідно ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення (з дня складення постанови в повному обсязі). Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Згідно ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                                             О.Ю. Соп'яненко

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення23.05.2008
Оприлюднено04.07.2008
Номер документу1777201
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —ас 5/321-08

Постанова від 23.05.2008

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп'яненко О.Ю.

Ухвала від 28.05.2008

Господарське

Господарський суд Сумської області

Гудим В.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні