ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
07 липня 2011 р.
Справа №2а-6013/11/0170/17
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної РеспублікиПапуша О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Сімферопольському районі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІСІ Стандарт Інвест"
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 23.05.11 року надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Сімферопольському районі АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІСІ Стандарт Інвест" про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість сумою 253,00 грн.
Ухвалою суду від 26.05.11р. відкрито провадження в адміністративній справі, розпочато підготовче провадження, запропоновано відповідачу надати суду та в копії позивачу заперечення проти позову та документи на підтвердження своїх доводів, які в нього є. Розглянувши в підготовчому провадженні матеріали справи, судом з’ясовано питання про склад осіб, які беруть участь у справі, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору, вивчено документи надані позивачем, зобов’язано сторін надати оригінали документів та докази на підтвердження заявлених вимог, за результатами чого закінчено підготовче провадження та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 14.06.11р.
Представник позивача, з мотивів викладених в адміністративному позові, позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач, явку вповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про причини неявки не повідомив, заперечення на адміністративний позов суду не надав, у зв’язку з чим, судом, відповідно до положень п. 3 ч. 1 ст. 128 КАС України, розгляд справи відкладено до 07.07.11 р.
У судове засідання позивач явку повноважного представника не забезпечив, до канцелярії суду подав клопотання про розгляд справи без участі вповноваженого представника за наявними у справі матеріалами, позов підтримано у повному обсязі (а.с.39).
Представник позивача разом з клопотанням про розгляд справи за його відсутності надав суду копію друкованого засобу масової інформації, що розповсюджується в місцевості останнього відомого місцезнаходження відповідача, у якому розміщено повідомлення про виклик відповідача через засоби масової інформації та розгляд Окружним адміністративним судом АР Крим адміністративної справи за позовом Державної податкової інспекції в Сімферопольському районі АР Крим до ТОВ "ІСІ Стандарт Інвест", призначеному на 07.07.2011р. об 11:00.
Беручи до уваги вимоги ч. 11 ст. 35 КАС України, зважаючи, що відповідач, повідомленим про день, час і місце судового засідання, явку вповноваженого представника не забезпечив, заперечення проти адміністративного позову не надіслав, суд не знаходить перешкод для розгляду справи.
Розглянувши матеріали, враховуючи клопотання позивача, суд приходить до висновку, що перешкод для розгляду справи в порядку письмового провадження не має та вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін відповідно до ст. 128 КАС України за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши наявні матеріали справи в їх сукупності, судом з’ясовано, що позивач з положень статті 4 Закону України від 04.12.90р. № 509-ХІІ "Про державну податкову службу" є державним органом виконавчої влади та, діючи на реалізацію своєї владної компетенції, визначеної пунктом 11 частини першої статті 11 вказаного Закону, звернувся з адміністративним позовом про стягнення з відповідача податкового боргу по податку на додану вартість.
Відповідно до згаданого пункту 11 частини першої статті 11 Закону України "Про державну податкову службу" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції та право звертатись до судових органів із заявою (позовною заявою) про стягнення до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством, а також стягнення до державного бюджету суми заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та нарахованої на неї пені у порядку, передбаченому Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Це право надане головам державних податкових адміністрацій і начальникам державних податкових інспекцій та їх заступникам.
Позивач просить суд стягнути з відповідача за порушення останнім п.п. 7.5.1 п. 7.5. ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", відповідальність за що передбачена п.п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" заборгованості зі сплати податку на додану вартість сумою 253,00 грн.
З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України як спір за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, згідно до частини другої статті 18 цього Кодексу, оскільки однією із сторін справи є орган державної влади, цей спір підсудний окружному адміністративному суду.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ІСІ Стандарт Інвест", зареєстровано юридичною особою, ідентифікаційний код 35763994, Виконавчим комітетом Запорізької міської ради 25.02.08р. У зв’язку із зміною місцезнаходження юридичної особи 27.05.08р. проведено заміну свідоцтва про державну реєстрацію, юридична адреса: 97505, Автономна Республіка Крим, Сімферопольський район, Село Мирне, вулиця Стадіонна, будинок 21, про що свідчить копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.15). Здійснює свою діяльність відповідно до Статуту (а.с.16-21).
21.10.10 р. відповідача узято на облік в ДПІ у Сімферопольському районі АР Крим, платником податків, зборів, інших обов’язкових платежів є з 25.02.08р. № 9624, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків (а.с.14).
З матеріалів справи судом встановлено, що 09.11.09р. відповідачем подано податкову декларацію з податку на додану вартість за 10 місяць 2009 року, а також розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, згідно яких сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від’ємного значення попереднього звітного періоду складає 283 грн. (а.с.11-13).
Позивач, зазначаючи про часткове погашення розміру заборгованості, надавши суду копію облікової картки платника податків, зазначає про наявність заборгованості зі сплати податку на додану вартість розміром 253,00 грн. (а.с.4, 9-10).
Згідно п.п. 4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.00р. № 2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Приписи п. 5.1 ст. 5 вказаного визначають умови та обмеження самостійного узгодження податкового зобов'язання, згідно яких податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації, та не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Незалежно від наявності відмови у прийнятті податкової декларації платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених пунктом 5.3 статті 5 цього Закону.
Платник податків згідно до вимог п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Внаслідок неможливості вручення, першої податкової вимоги від 01.12.09р. № 1/496 сумою 253,00 грн. та другої податкової вимоги від 01.02.10 р. № 2/171 сумою 253,00 грн., їх розміщено на дошці податкових оголошень (повідомлень) ДПІ у Сімферопольському районі АР Крим 23.12.09р. (а.с.7) та 06.04.10 р. (а.с.6) відповідно. Перша та друга податкові вимоги відповідно до положень пп. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України від 21.12.00р. № 2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" є врученими відповідачу.
Матеріали справи не містять доказів ініціювання відповідачем процедури адміністративного оскарження відповідно до приписів пп. 5.2.2, п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у зв’язку з чим своєчасно несплачені узгоджені податкові зобов’язання визнаються податковим боргом.
З положень п. 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Рішенням від 07.05.10р. № 17/24-0 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу начальником ДПІ в Сімферопольському районі АР Крим відповідно до ст. 10 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами державними цільовими фондами" здійснено стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності (повному господарському віданні) платника податків, а також тих активів, права власності, на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків.
Активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу за рішенням суду відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами державними цільовими фондами".
Проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що наявність заборгованості з податку на додану вартість сумою 253,00 грн. підтверджено належним чином, ґрунтуються на положеннях Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами державними цільовими фондами", тому заявлені позовні вимоги щодо стягнення заборгованості по податку на додану вартість, підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 159, 160, 161, 162, 163, 186, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ІСІ Стандарт Інвест", ідентифікаційний код юридичної особи 35763994, за рахунок майна заборгованість зі сплати податку на додану вартість сумою 253,00 грн., що підлягає зарахуванню на р/р 31118029700268 в ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, код в ЄДРПОУ 34741037, в дохід Державного бюджету Сімферопольського району, код платежу 14010100.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення строку, з якого суб'єкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.
Суддя О.В. Папуша
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2011 |
Оприлюднено | 22.08.2011 |
Номер документу | 17772494 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Папуша О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні