ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
підготовчого засідання
"16" червня 2011 р. Справа № 01/5026/1139/2011
Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого – судді Чевгуза О.В., при секретарі Олійник І.С., за участю учасників провадження у справі:
від кредитора: ОСОБА_1 – представник за довіреністю,
від боржника: представник не з’явився,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області матеріали справи за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “Агробудівельний альянс “АСТРА”, смт. Чабани, Києво-Святошинський район, Київська область
до приватного підприємства “Моноліт–РТП”, с. Ладижинка, Уманський район, Черкаська область
про визнання банкрутом, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду від 30 травня 2011 року порушене провадження у справі про банкрутство приватного підприємства “Моноліт–РТП” (с. Ладижинка, Уманський район, Черкаська область, код ЄДР 34333998), накладено арешт на все майно боржника та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Боржник у підготовче засідання не з’явився, про причини неявки не повідомив, відзиву на заяву про порушення справи про банкрутство не надав.
Відповідно до ч. 12 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі –Закон) відсутність відзиву боржника не зупиняє провадження у справі.
Справа розглядається в порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними матеріалами.
У підготовчому засіданні представник ініціюючого кредитора свої вимоги до боржника підтримав, наполягав на опублікуванні оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в офіційних друкованих органах, своїм правом відкликати заяву про порушення провадження у справі про банкрутство не скористався, надав заяву про призначення розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Занька Миколу Миколайовича.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи представника кредитора, оцінивши подані документи, суд встановив, що боржник неспроможний виконати перед ініціюючим кредитором зобов’язання на загальну суму 356278 грн. 77 коп. протягом трьох місяців після встановленого строку для їх погашення.
Вимоги кредитора підтверджуються рішенням господарського суду Черкаської області від 09 липня 2009 року по справі №13/1363 відповідно до якого з приватного підприємства “Моноліт –РТП” на користь товариства з обмеженою відповідальністю “Агробудівельний альянс “Астра” стягнуто 275021 грн. 80 коп. боргу, 5314 грн. 84 коп. –3% річних з простроченої суми, 36658 грн. 81 коп. інфляційних, 35446 грн. 41 коп. пені, 3524 грн. 41 коп. державного мита, 312 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, всього –356278 грн. 77 коп.
24 липня 2009 року на виконання рішення видано наказ.
07 травня 2010 року Уманським районним відділом державної виконавчої служби Уманського міськрайонного управління юстиції відкрито виконавче провадження з виконання наказу по справі №13/1363.
25 червня 2010 року виконавчий документ повернуто стягувачу.
Під час здійснення виконавчого провадження на користь стягувача кошти стягнуті не були.
Зазначені вище обставини повністю підтверджуються наданими суду доказами, які містяться у матеріалах справи.
Безспірні вимоги кредитора, які не були задоволенні протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, в розмірі 356278 грн. 77 коп., з яких 35446 грн. 41 коп. пені, перевищують триста мінімальних розмірів заробітних плат.
Відповідно до рекомендацій президії Вищого господарського суду України від 04 червня 2004 року №04-5/1193 “Про деякі питання практики застосування Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у підготовчому засіданні суд має перевірити наявність ознак неплатоспроможності боржника, розмір вимог кредитора (кредиторів), їх без спірність.
Відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі –Закон) у підготовчому засіданні суддя оцінює подані документи, заслуховує пояснення сторін, розглядає обґрунтованість заперечень боржника.
Згідно з вимогами ст. 1 Закону неплатоспроможність –неспроможність суб’єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов’язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов’язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов’язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов’язкових платежів), не інакше, як через відновлення платоспроможності.
Безспірними являються вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року №15 “Про судову практику в справах про банкрутство” при визначенні розміру вимог за грошовими зобов’язаннями господарським судам слід враховувати, що грошове зобов’язання (абзац сьомий статті 1 Закону) –це зобов’язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та з інших підстав, передбачених цивільним законодавством України.
До складу грошових зобов’язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов’язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров‘ю громадян, зобов’язання з виплати авторської винагороди, зобов’язання перед засновниками (учасниками) боржника –юридичної особи, що виникли з такої участі.
До складу грошових вимог кредитора зараховується заборгованість за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів та позики з урахуванням процентів, які зобов'язаний сплатити боржник, а також індекс інфляції від суми основного боргу та три проценти річних від простроченої суми, нараховані відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України (далі - ЦК).
Таким чином, наявні визначені Законом ознаки неплатоспроможності боржника, а вимоги ініціюючого кредитора являються безспірними.
На підставі вищевикладених обставин, суд вважає за необхідне на підставі ст. 11 Закону зобов’язати кредитора в 10-денний термін опублікувати оголошення про порушення справи про банкрутство боржника, а газету з опублікованим оголошенням надати суду.
При цьому суд звертає увагу кредитора, що оголошення відповідно до п. 5 ст. 11 Закону має містити відомості про повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування господарського суду, номер справи та відомості про розпорядника майна.
Оскільки при прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство розпорядник майна не призначався, суд вважає за необхідне призначити його у підготовчому засіданні.
Ініціюючий кредитор заявив клопотання про призначення розпорядником майна арбітражного керуючого Занька Миколу Миколайовича. Останній звернувся до суду із заявою в порядку ст. 31 Закону.
Суд вважає за можливе призначити арбітражного керуючого Занька Миколу Миколайовича розпорядником майна боржника та зобов’язати його з’явитися на 09 год. 00 хв. 16 серпня 2011 року та надати суду реєстр вимог кредиторів.
Виходячи із вимог ч. 11 ст. 10 Закону суд вважає за необхідне призначити попереднє засідання у справі про банкрутство боржника на 09 год. 00 хв. 23 серпня 2011 року, а також призначити на 09 год. 00 хв. 30 серпня 2011 року скликання перших загальних зборів кредиторів.
Також, суд вважає за необхідне призначити на 09 год. 00 хв. 05 жовтня 2011 року судове засідання, на вирішення якого поставити питання про санацію боржника, ліквідацію чи припинення провадження по справі.
На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 31, 11, 13 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 50, 86 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Визнати вимоги товариства з обмеженою відповідальністю “Агробудівельний альянс “АСТРА” до приватного підприємства “Моноліт–РТП” на суму 320832 грн. 36 коп.
Зобов’язати кредитора опублікувати в 10-денний термін в офіційних друкованих органах оголошення про порушення справи про банкрутство приватного підприємства “Моноліт–РТП” (с. Ладижинка, Уманський район, Черкаська область, код ЄДР 34333998).
Зобов’язати кредитора направити повноважного представника в засідання на 09 год. 00 хв. 30 червня 2011 року, якому необхідно надати суду докази виконання вимог суду щодо опублікування оголошення.
Ввести процедуру розпорядження майном боржника.
Розпорядником майна приватного підприємства “Моноліт–РТП” призначити арбітражного керуючого Занька Миколу Миколайовича (ліцензія серії НОМЕР_1 від 29 березня 2010 року, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1).
Зобов’язати розпорядника майна з’явитися на 09 год. 00 хв. 16 серпня 2011 року та надати суду реєстр вимог кредиторів.
Призначити попереднє засідання у справі про банкрутство боржника на 09 год. 00 хв. 23 серпня 2011 року, а також призначити на 09 год. 00 хв. 30 серпня 2011 року скликання перших загальних зборів кредиторів.
Призначити на 09 год. 00 хв. 05 жовтня 2011 року судове засідання, на вирішення якого поставити питання про санацію, ліквідацію чи припинення провадження по справі.
Копію ухвали направити сторонам, розпоряднику майна та сектору з питань банкрутства у Черкаській області.
Суддя Чевгуз О.В.
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2011 |
Оприлюднено | 23.08.2011 |
Номер документу | 17777681 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні