Постанова
від 17.06.2008 по справі 11/442(05-5-11/11034)
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

11/442(05-5-11/11034)

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ  

 ПОСТАНОВА          

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ          

                                                                                     №   

Вищий господарський суд України у складі:  суддя Селіваненко В.П.- головуючий, судді Бенедисюк І.М. і Львов Б.Ю.  

розглянув касаційну скаргу телестудії “Екран” у формі приватного підприємства, м. Обухів Київської області (далі - Телестудія)

на постанову Київського апеляційного господарського суду від 20.02.2008

зі справи  № 11/442

за позовом Телестудії

до Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Київ (далі –територіальне відділення АМК)

про визнання неправомірним рішення.

Судове засідання проведено за участю представників сторін:

позивача –не з'яв.,

відповідача –  Москаленка Т.Г., Глущенка Є.Е., Пічкура С.В.

За результатами розгляду касаційної скарги Вищий господарський суд України

ВСТАНОВИВ:

Позов було подано про визнання неправомірним та “відміну” рішення територіального відділення АМК від 18.04.2007 № 7 “Про встановлення порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку Телестудія “Екран” у формі ПП” (далі –оспорюване рішення).

Рішенням господарського суду міста Києва від 19.12.2007 (суддя     Євсіков О.О), залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 20.02.2008 (колегія суддів у складі: Корсак В.А. - головуючий, судді Авдєєв П.В. і Коршун Н.М.), у позові відмовлено повністю. У прийнятті зазначених рішення та постанови попередні судові інстанції виходили, зокрема, з факту пропуску позивачем передбаченого статтею 60 Закону України “Про захист економічної конкуренції” (далі –Закон) строку оскарження рішення органів Антимонопольного комітету України до господарського суду.

У касаційній скарзі до Вищого господарського суду України Телестудія просить скасувати оскаржувану постанову апеляційної інстанції і передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції. Скаргу мотивовано порушенням і неправильним застосуванням попередніми судовими інстанціями норм матеріального і процесуального права, в тому числі пункту 2 статті 2, статей 35, 36, 37, 39, 40, 41, 52 Закону, статті 1 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, статті 1 Закону України “Про телекомунікації”.

Відзив на касаційну скаргу не надходив.

Сторони відповідно до статті 1114 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) належним чином повідомлено про час і місце розгляду касаційної скарги.

Телестудією до Вищого господарського суду України надіслано письмове клопотання про відкладення розгляду справи “в зв'язку з терміновим відрядженням директора Короля Віктора Олександровича”. Вищий господарський суд України не знайшов підстав для задоволення зазначеного клопотання з огляду на те, що: Телестудією не подано доказів “термінового відрядження” поіменованої особи, як не наведено й доводів щодо неможливості участі в засіданні Вищого господарського суду України іншого представника Телестудії; матеріали справи є достатніми для здійснення касаційного перегляду оскаржуваного судового рішення й за відсутності відповідної особи.

Згідно з частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені  будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. А згідно з частиною другою статті 4 названого Кодексу юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення. Відповідно ж до приписів статті 60 Закону рішення органів Антимонопольного комітету України оскаржуються до господарського суду.

У пункті 4 Інформаційного листа Верховного Суду України від 26.12.2005 № 3.2-2005 також зазначено: “Закони України можуть передбачати вирішення певних категорій публічно-правових спорів в порядку іншого судочинства (наприклад, стаття 60 Закону України “Про захист економічної конкуренції” встановлює, що заявник, відповідач, третя особа мають право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення)”.

Отже, розгляд даної справи здійснюється за правилами ГПК України.

Перевіривши на підставі встановлених попередніми судовими інстанціями фактичних обставин справи правильність застосування ними норм матеріального і процесуального права, Вищий господарський суд України дійшов висновку про необхідність припинення провадження в даній справі з огляду на таке.

Судовими інстанціями у справі встановлено, зокрема, що:

- згідно з оспорюваним рішенням визнано порушенням пункту 15 статті 50 Закону дії Телестудії, а саме –подання територіальному відділенню АМК недостовірної інформації, і в зв'язку з цим на підставі абзацу третього частини другої статті 52 Закону на Телестудію накладено штраф у сумі           6 000 грн.;

- як підтверджено матеріалами справи, оспорюване рішення отримано Телестудією у квітні 2007 року, а до господарського суду вона звернулася у серпні 2007 року, тобто більш як через два місяці після отримання зазначеного рішення.

Згідно з частиною першою статті 60 Закону заявник, відповідач, третя особа мають право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України повністю або частково до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення. Цей строк не може бути відновлено.

Передбачений цією нормою строк є присікальним, і визначені згідно із статтею 223 Господарського кодексу України строки реалізації господарсько-правової відповідальності на відповідні правовідносини не поширюються.

Таку правову позицію відображено в постанові Верховного Суду України від 29.05.2007 № 9/205-06-5910 і відтворено  в підпункті 6.2.4 пункту 6 роз'яснення президії Вищого арбітражного суду України від 26.01.2000              № 02-5/35 “Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів” (в редакції рекомендацій президії Вищого господарського суду України від 22.10.2007 № 04-5/198) і в пункті 2 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 13.04.2007 № 10-8/229 “Про деякі питання практики застосування конкурентного законодавства” (в редакції Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 19.06.2007 № 01-8/432).

Попередніми судовими інстанціями з'ясовано, що позов, який розглядається у даній справі, подано з пропуском визначеного статтею 60 Закону строку оскарження рішення органу Антимонопольного комітету України, що унеможливлює вирішення господарським судом відповідного спору по суті.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.

Відповідно до пункту 4 статті 1119 названого Кодексу касаційна інстанція за результатами розгляду касаційної скарги має право, зокрема, скасувати рішення першої, постанову апеляційної інстанції повністю або частково і припинити провадження у справі.

Керуючись пунктом 1 частини першої статті 80 і статтями 1115, 1119, 11110 ГПК України, Вищий господарський суд України       

ПОСТАНОВИВ:

1. Рішення господарського суду міста Києва від 19.12.2007 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 20.02.2008 зі справи № 11/442 скасувати.

2. Провадження у справі № 11/442 припинити.

Суддя                                                                                              В. Селіваненко

Суддя                                                                                              І. Бенедисюк

Суддя                                                                                              Б. Львов

СудВищий господарський суд України
Дата ухвалення рішення17.06.2008
Оприлюднено04.07.2008
Номер документу1779895
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/442(05-5-11/11034)

Постанова від 17.06.2008

Господарське

Вищий господарський суд України

Селіваненко В.П.

Ухвала від 23.04.2008

Господарське

Вищий господарський суд України

Селіваненко В.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні