ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.08.11 Справа № 5/99/2011
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання”, м. Луганськ
до Комунального підприємства Іванівської селищної ради “Іванівський водоканал”, смт. Іванівка Луганської області
про стягнення 1846 грн. 47 коп.
Суддя Васильченко Т.В.
в присутності представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1, провідний юрисконсульт, довіреність №741 від 01.06.2011;
від відповідача - представник не прибув.
в с т а н о в и в:
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання” звернулось до господарського суду Луганської області з позовом про стягнення з відповідача на користь позивача боргу за спожиту активну електричну енергію у липні 2010 року в сумі 1532 грн. 20 коп., інфляційних нарахувань в сумі 158 грн. 16 коп., 3% річних в сумі 36 грн. 39 коп. та пені за прострочення платежів в сумі 119 грн. 72 коп.
Відповідач в судове засідання не прибув, причини неявки суду не повідомив.
Згідно ст. 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені. У відповідності до ч. 4 ст. 89 Цивільного кодексу України, дані про місцезнаходження юридичної особи вносяться до єдиного державного реєстру. Отже, виходячи з наведеного, місцезнаходження юридичної особи визначається місцем її державної реєстрації.
Оскільки, відповідачу була направлена кореспонденція про час та місце розгляду справи на юридичну адресу, яка зазначена в довідці Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців №10668407 станом на 29.07.2011, то суд дійшов висновку, що відповідач про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Відзив на позовну заяву та інші витребувані судом матеріали відповідачем не надані, тому на підставі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача, оцінивши подані докази в їх сукупності та оглянувши в судовому засіданні оригінали документів, копії яких знаходяться в матеріалах справи, суд
в с т а н о в и в:
Між Товариством з обмеженою відповідальністю „Луганське енергетичне об’єднання” (позивач, постачальник) та Комунальним підприємством Іванівської селищної ради “Іванівський водоканал” (відповідач, споживач) 30.09.2009 року був укладений договір про постачання електричної енергії № 2116, за умовами п. 1.1 якого постачальник постачає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електричних установок споживача з загальною приєднаною потужністю 10 кВт, величини якої на площадках вимірювання та точках продажу визначені відповідно додатків до договору «Відомості про розрахункові засоби обліку електричної енергії Споживача»та «Однолінійна схема електропостачання площадки вимірювання Споживача», а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами договору та додатками до договору, що є його невід’ємною частиною.
Відповідно до п.2.3.3 договору споживач зобов’язався для визначення величини спожитої електроенергії щомісячно 30-го числа згідно з додатком „Графік зняття показів розрахункових засобів обліку електричної енергії” знімати покази розрахункових засобів обліку, оформляти результати відповідно до додатку „Форма „Акт про зняття показів розрахункових засобів обліку електричної енергії” та направляти уповноваженого представника у відділ збуту Краснолуцький (РЕМ) за адресою: м. Красний луч, вул. К. Маркса, буд. 20 для подання Акту про зняття показів розрахункових засобів обліку електричної енергії за розрахунковий період і отримання рахунків для здійснення остаточного розрахунку за спожиту електроенергію та інших платежів, передбачених договором.
Розрахунки за електричну енергію та інші платежі здійснюються споживачем у порядку, передбаченому додатком „Порядок розрахунків” (п. 7.9 договору). Зокрема, пунктом 8 додатку „Порядок розрахунків” сторони передбачили, що розрахунок за фактично спожиту у розрахунковому періоді активну електроенергію, за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, за перетікання реактивної електричної енергії, оплату сум на відшкодування збитків, пені за порушення строків розрахунків споживач здійснює на підставі наданих постачальником рахунків протягом 10-ти операційних днів, починаючи з наступного дня після їх отримання.
Позивач на виконання умов укладеного договору поставив відповідачу в липні 2010 року 1843 кВт*г електричної енергії на загальну суму 1532 грн. 20 коп., що підтверджується актом відповідача про використану електроенергію (а.с.23) та після закінчення розрахункового місяця надав уповноваженому представнику відповідача рахунок на оплату електроенергії.
Втім, відповідач, в обумовлений строк, виставлений позивачем рахунок не оплатив, у зв‘язку з чим за ним виникла заборгованість за спожиту активну електроенергію у липні 2010 року в сумі 1532 грн. 20 коп., яка підтверджена матеріалами справи та не спростована відповідачем.
Відповідно до ст.ст. 11, 629 Цивільного кодексу України договір є однією з підстав виникнення зобов`язань та є обов’язковим для виконання сторонами.
Зобов`язання в силу вимог ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог даного Кодексу і інших актів законодавства. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Аналогічна за змістом норма міститься у п.1 ст. 193 Господарського кодексу України.
За приписами п. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
При цьому, п. 2 ст. 193 Господарського кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).
З урахуванням вищевикладеного, враховуючи, що факт поставки позивачем відповідачу електричної енергії та факт порушення відповідачем своїх договірних зобов`язань в частині оплати електроенергії підтверджений матеріалами справи та її фактичними обставинами, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині стягнення заборгованості з оплати спожитої активної електроенергії в сумі 1532 грн. 20 коп.
В силу вимог ст. 611 ЦК України та ст. 230 ГК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
Сторони в пункті 4.4.1 договору визначили, що у разі порушення споживачем строку розрахунку за активну електричну енергію, строку внесення плати за перетікання реактивної електроенергії та строків оплати за перевищення договірних величин споживання електричної енергії, за не обліковану електричну енергію та на відшкодування збитків споживачу нараховується пеня в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, діючої в період, за який сплачується пеня від розміру простроченого платежу за кожен день прострочення.
Відтак, оскільки відповідач допустив прострочення розрахунків з позивачем йому на підставі наведених вище норм чинного законодавства та п. 4.4.1 договору позивачем нараховано за період з 17.08.2010р. по 16.02.2011р. та заявлено до стягнення пеню в сумі 119 грн. 72 коп.
Окрім того, оскільки у відповідності до статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом, позивачем нараховано та заявлено до стягнення з відповідача 3% річних в сумі 36 грн. 39 коп. та інфляційні нарахування в сумі 158 грн. 16 коп.
Відповідні рахунки на оплату пені, інфляції та 3% річних направлялись відповідачу, але оплачені не були.
Перевіривши надані позивачем розрахунки пені, 3% річних та інфляційних нарахувань, суд дійшов висновку про їх обґрунтованість, вірність та відповідність фактичним обставинам справи і нормам чинного законодавства.
Під час розгляду справи доказів часткової або повної сплати суми боргу відповідачем надано не було.
Заперечень на позов відповідач під час судового розгляду справи не надав, а також не скористався правом участі у судових засіданнях по даній справі.
Статтями 33, 34 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За таких обставин, оцінивши подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об’єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку про задоволення заявлених позовних вимог в повному обсязі, з покладенням на відповідача судових витрат в порядку вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
В судовому засіданні відповідно до ст. 85 ГПК України оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
в и р і ш и в :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства Іванівської селищної ради “Іванівський водоканал”, смт Іванівка Луганської області, вул. Декабристів, 1, ідентифікаційний код 36021381 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання”, м. Луганськ, кв. Гайового, буд. 35-а, ідентифікаційний код 31443937 на п/рахунок зі спеціальним режимом використання № 260303179060 в філії ЛОУ ВАТ «Ощадний банк України”, МФО 304665 заборгованість за спожиту активну електроенергію в сумі 1532 грн. 20 коп., видати наказ позивачу після набрання рішенням законної сили.
3. Стягнути з Комунального підприємства Іванівської селищної ради “Іванівський водоканал”, смт Іванівка Луганської області, вул. Декабристів, 1, ідентифікаційний код 36021381 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання”, м. Луганськ, кв. Гайового, буд. 35-а, ідентифікаційний код 31443937 на п/рахунок № 2600518645 в АТ «Райффайзен Банк Аваль», МФО 304007 інфляційні нарахування в сумі 158 грн. 16 коп., 3% річних в сумі 36 грн. 39 коп. та пеню в сумі 119 грн. 72 коп., а також витрати по сплаті державного мита в сумі 102 грн. 00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у розмірі 236 грн. 00 коп., видати наказ позивачу після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повний текст рішення складено та підписано 17.08.2011р.
Суддя Т.В. Васильченко
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2011 |
Оприлюднено | 26.08.2011 |
Номер документу | 17863916 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Васильченко Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні