5016/2263/2011(6/138)
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" липня 2011 р. Справа № 5016/2263/2011(6/138)
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Миколаївзеленгосп», 54022, м. Миколаїв, вул. Маячна, 1.
До відповідача Приватного підприємства «Мегаполюс-Миколаїв», 54000, м. Миколаїв, вул. Бузника, 5.
про стягнення заборгованості за договором підряду № 119 від 20.11.2008 року у розмірі 18 586,80 грн.
Суддя Ткаченко О.В.
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача: не з'явився.
Від відповідача: не з'явився.
СУТЬ СПОРУ: Позивач звернувся до суду з позовом та просить стягнути заборгованість в сумі 18 586,80 грн. за договором підряду № 119 від 20.11.2008 року.
Відповідач вимоги ухвали суду щодо надання відзиву на позовну заяву та заперечень проти позову не виконав, у судове засідання не зявився, про причини неявки не повідомив.
У відповідності до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала суду від 11.07.2011р. була направлена рекомендованою кореспонденцією на адресу відповідача (м. Миколаїв, вул. Бузника, 5), протее повернулась до суду з поштовою відміткою щодо «незнаходження за зазначеною адресою».
Згідно ст.75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, суд –
встановив:
20.11.2008р. між ПП «Мегаполюс-Миколаїв» (замовник) та Агрофірмою «Зелене господарство»(правонаступником якого згідно рішення Миколаївської міської ради від 06.08.2010 року є ТОВ «Миколаївзеленгосп») - (замовник) було укладено договір підряду № 119, згідно умов якого замовник доручає, а підрядник зобов'язується виконати у відповідності з умовами даного договору роботи на суму 18 586,80 грн. по озелененню території супермаркету по вул. Генерала Карпенка кут пр. Леніна, а замовник, в свою чергу, взяв на себе зобов'язання прийняти і оплатити зазначені роботи.
Згідно п. 9.1. договору сторонами погоджено, що здача-прийомка виконаних робіт здійснюється по акту протягом 2 днів з моменту повідомлення замовника про готовність предмета підряду.
За передбаченими п. 6.1. договору умовами оплата робіт за цим договором здійснюється протягом 3 днів з моменту підписання даного договору –аванс в розмірі 100% від суми договору в безготівковій формі шляхом перерахування замовником грошових коштів на поточний рахунок підрядника.
Як свідчать матеріали справи, позивачем були виконані підрядні роботи в рамках договору підряду, а відповідачем було прийнято виконання робіт у відповідності до акту приймання виконаних підрядних робіт за березень 2009 року за формою КБ-2в на суму 18 586,80 грн.
Крім того, в підтвердження вартості виконаних підрядних робіт свідчить і довідка про вартість виконаних підрядних робіт за березень 2009 року за формою КБ-3 на суму 18 586,80 грн.
Проте, в порушення умов договору відповідачем не було виконано свого обов'язку щодо оплати виконаних позивачем підрядних робіт, у зв'язку з чим утворилась заборгованість в сумі 18 586,80 грн.
У відповідності до ст. 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Згідно ст. 854 ЦК України на замовника покладений обов'язок сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково.
За приписами ст. 853 ЦК України замовник зобов'язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові.
Якщо замовник не зробить такої заяви, він втрачає право у подальшому посилатися на ці відступи від умов договору або недоліки у виконаній роботі.
Згідно приписів ст.193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.
Аналогічні норми містяться в ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України.
За приписами ст. 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
У відповідності до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Таким чином, в даних правовідносинах відповідачем порушені норми та приписи діючого законодавства, в зв'язку з чим позивач правомірно звернувся до господарського суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів.
Враховуючи викладене, позовні вимоги заявлені обґрунтовано у відповідності до вимог чинного законодавства, матеріалами справи підтверджені, відповідачем не спростовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 44, 49, 82-84, 85 ГПК України, суд –
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Мегаполюс-Миколаїв» (54000, м. Миколаїв, вул. Бузника, 5, код 33188885) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Миколаївзеленгосп» (54022, м. Миколаїв, вул. Маячна, 1, код 36383789) 18586,80 грн. боргу, 186,86 грн. витрат по сплаті держмита, 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, а у разі, якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня складання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.
Суддя О.В.Ткаченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2011 |
Оприлюднено | 01.09.2011 |
Номер документу | 17867517 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ткаченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні