Постанова
від 09.08.2011 по справі 2а/0270/3320/11
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

09 серпня 2011 р.                         Справа № 2а/0270/3320/11

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Комара Павла Анатолійовича,

при секретарі судового засідання:   Павліченко Аліні Володимирівні  

за участю сторін:

прокурора   :   Сувалова В.О.;

позивача      :   ОСОБА_1 - представника за довіреністю;

відповідача :   не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: прокурора Калинівського району Вінницької області в інтересах держави-Пенсійного фонду України в особі управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі   

до:   сільськогосподарського виробничого кооперативу "Іванівський"  

про: стягнення простроченої заборгованості перед державою

ВСТАНОВИВ :

08.07.2011 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернувся прокурор Калинівського району Вінницької області в інтересах держави – Пенсійного фонду України в особі управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі Вінницької області (далі – УПФУ у Калинівському районі) з позовом до сільськогосподарського виробничого кооперативу «Іванівський» (далі – СВК «Іванівський») про стягнення простроченої заборгованості перед державою.        

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що внаслідок несплати коштів на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за відповідачем рахується заборгованість по сплаті страхових внесків до УПФУ у Калинівському районі  Позовні вимоги обґрунтовані тим, що внаслідок несплати коштів на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за відповідачем рахується заборгованість по сплаті страхових внесків до УПФУ у Калинівському районі  в сумі 19478,25 грн.

Оскільки заборгованість в добровільному порядку не погашена, прокурор Калинівського району Вінницької області, на підставі статті 60 КАС України, звернувся до суду з позовом  про стягнення коштів.

В судовому засіданні, яке призначалось на 09.08.2011 року, прокурор та представник позивача ОСОБА_1 підтримали позовні вимоги в повному обсязі та просили суд задовольнити їх, надавши пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві.

Відповідач письмових заперечень на позовну заяву з нормативно-правовим обґрунтуванням суду не надав, в судові засідання, які призначались на 22 липня 2011 року та 09 серпня 2011 року повноважного представника не направив, хоча про дату, час та місце судового засідання був повідомлений завчасно та належним чином. Відповідно до вимог ст. 122 КАС України - адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Судом прийнято всі міри для належного повідомлення відповідача про час, день та місце розгляду справи.

Враховуючи дані обставини, судом прийнято рішення продовжити розгляд справи за відсутності відповідача, і вирішити справу на підставі пояснень прокурора, представника позивача та наявних доказів.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в справі докази, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову виходячи з наступного.

Відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІV від 09 липня 2003 року, який набрав чинності з 01 січня 2004 року (далі – Закону № 1058-ІV).

Відповідно до частини 1 статті 15 Закону № 1058-ІV, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, зокрема, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об’єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Судом встановлено, що СВК «Іванівський», зареєстрований в УПФУ у Калинівському районі за №0207040503 та є платником страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, що підтверджується картками (таблицями) особового рахунку страхувальника. Відтак, у відповідності до частини 2 статті 20 Закону № 1058-ІV СВК «Іванівський» зобов’язаний самостійно  нараховувати (обчислювати) страхові внески.

Відповідно до частини 6 статті 20 Закону № 1058-ІV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів, виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах. Дата подання звітності до Пенсійного фонду України - до 1 квітня року, наступного за базовим звітним роком .

Всупереч вимог статті 20 Закону № 1058-ІV, відповідачем за період з 01.09.2010 року по 04.03.2011 року не сплачено суму страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, в зв’язку з чим, станом на день подання позову до суду виникла заборгованість зі сплати недоїмки  в сумі 19478,25 грн., з яких: недоїмка по сплаті страхових внесків складає 15910,53 грн.; штрафна санкція – 2038,49 грн.; пеня – 1259,23 грн. Даний розрахунок підтверджується звітами про нарахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування з серпня по грудень 2010 року (включно), рішеннями про застосування фінансових санкцій та нарахування пені №416-439 від 27.07.2010 року, №574-576 від 09.09.2010 року, №56 від 6 лютого 2011 року, картками особових рахунків, уточненим розрахунком ціни позову, випискою про сплату коштів.

Згідно пункту  8.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України                                       19.12.2003  № 21-1, органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки у випадку, якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків. Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на всю суму боргу.

Так, 04.04.2011 року СВК «Іванівський», відповідно до вищезазначених норм законодавства, була виставлена вимога про сплату боргу № Ю 46 на суму 19478,25 грн. Дана вимога відправлена заказним листом, підтвердженням отримання якої є посвідчена печаткою УПФУ у Калинівському районі копія поштового повідомлення-відправлення з відміткою поштового відділення зв’язку «доставлено (вручено) особисто», та в подальшому відповідачем не виконана та не оскаржена.

Слід зазначити, що не сплата відповідачем вказаної заборгованості суттєво порушує економічні інтереси держави та ускладнює виконання ПФ України одного з основних його завдань – акумулювання коштів, призначених для повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій та інших соціальних виплат.      

Статтею 23 Закону встановлено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи  місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 71 КАС України  кожна  сторона  повинна довести  ті  обставини,  на  яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Суд оцінює  докази,  які є у справі,  за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 86 КАС України).

Доказів, які б свідчили про добровільне погашення відповідачем заборгованості на день розгляду справи, суду не надано.

З огляду на вищезазначене та враховуючи, що адміністративний позов підтверджений матеріалами справи, а обставини, наведені у ньому, відповідачем не спростовані - даний позов підлягає задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають (ч. 4 ст. 94 КАС України).

Керуючись ст. ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з сільськогосподарського виробничого кооперативу "Іванівський" (вул. Гагаріна, 1, с. Іванів, Калинівський район, Вінницька область, р/р 26000055303238 ТВБВ "Приватбанк" МФО 302689, р/р 2600901300676 ВФ ТОВ "Укрпромбанк" МФО302515, код ЄДРПОУ 03732241) на користь управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі Вінницької області (вул. Дзержинського, 24, м. Калинівка, Вінницька область, р/р 25602323541203 ОПЕРВ Ощадбанку м. Вінниця, МФО 302076, ідентифікаційний код: 21726913) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 19478,25 грн. (дев'ятнадцять тисяч чотириста сімдесят вісім гривень двадцять п'ять копійок).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя                                 Комар Павло Анатолійович

                                                                                                    09.08.2011

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.08.2011
Оприлюднено29.08.2011
Номер документу17875689
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0270/3320/11

Ухвала від 11.07.2011

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Комар Павло Анатолійович

Ухвала від 11.07.2011

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Комар Павло Анатолійович

Постанова від 09.08.2011

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Комар Павло Анатолійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні