ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 серпня 2011 р. Справа № 2а/0270/2952/11
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Яремчука Костянтина Олександровича,
при секретарі судового засідання: Колос Мирославі Сергіївні
за участю представників сторін:
прокурора : Медяної В.О.
позивача : ОСОБА_1 - представник на підставі довіреності
відповідача : не з`явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Жмеринського міжрайонного прокурора в інтересах держави та органу державної влади, який її уособлює - Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції
до: сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрохімпостач"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся Жмеринський міжрайонний прокурор в інтересах держави та органу державної влади, який її уособлює - Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції (далі - Жмеринська ОДПІ) до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрохімпостач" (далі - СТОВ "Агрохімпостач") про стягнення заборгованості по земельному податку в сумі 1035 грн. 52 коп.
Позов мотивовано тим, що за відповідачем рахується заборгованість по земельному податку, яка в добровільному порядку відповідачем не погашена, у зв’язку з чим прокурор вимушений звернутись до суду з вимогами щодо її стягнення.
26 липня 2011 року за вхід. № 19426 від представника позивача через канцелярію суду надійшла заява про збільшення позовних вимог, згідно із якою позивач просить стягнути із СТОВ "Агрохімпостач" 2047 грн. 02 коп. Заяву мотивовано тим, що згідно із поданою відповідачем декларацією по земельному податку за 2011 року за ним рахується борг по його сплаті в розмірі 2047,02 гривень.
В силу частини 1 статті 51 КАС України позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову.
Зважаючи на викладене, а також керуючись положеннями статті 137 КАС України, судом прийнята заява про збільшення позовних вимог.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги з урахуванням поданої заяви про збільшення розміру вимог та просили стягнути з відповідача заборгованість по земельному податку в розмірі 2047 грн. 02 коп.
Відповідач у судове засідання не з’явився. Про день та час розгляду справи повідомлявся шляхом направлення судових повісток на адресу його реєстрації: вул. Барляєва, 19, м. Жмеринка, Вінницька область. Проте, на адресу суду повернулися конверти із відміткою поштового відділення зв’язку, що адресату не вдалося вручити поштову кореспонденцію в зв'язку з тим, що "товариство не працює".
Положеннями частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) передбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Суд вважає, що ним вжито достатніх заходів для належного повідомлення відповідача про час і місце розгляду справи з метою реалізації ним права на судовий захист своїх прав та інтересів. Однак, відповідач своїм правом заперечити проти позову не скористався, повноважного представника в судові засідання не направив.
Відтак, з урахуванням положень частини 4 статті 128 КАС України суд вважає за можливе розгляд справи здійснювати у відсутності представника відповідача.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд зважає на таке.
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до положень підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом (п.54.1 статті 54 ПК України).
Згідно із пунктом 57.1 статті 57 вказаного Кодексу, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Статтею 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Судом встановлено, що 05 травня 2000 року Жмеринською райдержадміністрацією СТОВ "Агрохімпостач" зареєстровано юридичною особою, що підтверджується відповідним свідоцтвом (а.с.3). Згідно із довідкою Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції вих. №662 від 07 квітня 2003 року, СТОВ "Агрохімпостач" 15 травня 2000 року взято на податковий облік за №594.
Як вбачається з матеріалів справи, в результаті несплати СТОВ "Агрохімпостач" нарахованої суми земельного податку за період з січня по травень 2011 року за ним рахується заборгованість з даного податку в загальній сумі 2047,02 гривень.
Вказаний борг підтверджується поданими відповідачем податковою декларацією (а.с.8-9), а також витягами з облікової картки платника податку (а.с.10, 29).
СТОВ "Агрохімпостач" надсилалась податкова вимога від 04 лютого 2011 року №18, яку було вручено представнику товариства, про що свідчить розписка про отримання в корінці податкової вимоги. Однак, податкова вимога залишилась без виконання.
Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а відтак позов підлягає задоволенню.
Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Агрохімпостач" (вул. Барляєва, 19, м. Жмеринка, Вінницька область, код ЄДРПОУ 30802855) до місцевого бюджету Жмеринської міської ради заборгованості по земельному податку в сумі 2047 (дві тисячі сорок сім) гривень 02 копійки з рахунків в установах банків.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Яремчук Костянтин Олександрович
08.08.2011
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2011 |
Оприлюднено | 30.08.2011 |
Номер документу | 17875690 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Яремчук Костянтин Олександрович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Яремчук Костянтин Олександрович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Яремчук Костянтин Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні