Постанова
від 01.07.2008 по справі 15/807-б
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

15/807-б

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ  

 ПОСТАНОВА          

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ          

 01 липня 2008 р.                                                                                    № 15/807-б  

головуючого      Короткевича О.Є. (доповідач у справі)

суддів :Мамонтової О.М., Хандуріна М.І.

розглянувши матеріали касаційної скарги  Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва

на  ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 19.03.2008 року

у справі№ 15/807-б

за заявою боржникаТовариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-Тревел-плюс"

проБанкрутство

за участю представників сторін:

від скаржника:  Москальова Г. С. Дов. Від 28.12.2007 року за №17460/9/10-209

від боржника:    не з'явився

від ліквідатора: не з'явився

                                     В С Т А Н О В И В:

          Ухвалою господарського суду міста Києва від 22.10.2007 року порушено провадження у справі №15/807-б (суддя Хоменко М. Г.) за заявою боржника  Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-Тревел-плюс", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-Тревел-плюс" до закінчення провадження у справі про банкрутство.

Господарський суд міста Києва 04.12.2007 року визнав банкрутом в порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" Товариство з обмеженою відповідальністю "Комфорт-Тревел-плюс" (м. Київ, вул. Московська, 7 код 32851930), відкрив ліквідаційну процедуру у справі №15/807-б, призначив ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Новикова М. В., завершив підприємницьку діяльність банкрута, строк виконання всіх грошових зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) вважати таким, що настав 04.12.2007 року, припинено нарахування неустойки, процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута з 04.12.2007 року  та зобов'язано ліквідатора подати до офіційних друкованих органів у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом оголошення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-Тревел-плюс" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у справі №15/807-б, а також зобов'язано ліквідатора провести ліквідаційну процедуру та надати суду ліквідаційний баланс банкрута  та звіт ліквідатора у строк до 04.12.2008 року.

Державна податкова інспекція у Печерському районі міста Києва не погоджуючись з постановою господарський суд міста Києва від 04.12.2007 року у справі №15/807-б направила до Київського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу,  в які просить скасувати постанову суду першої інстанції та направити матеріали справи №15/807-б на новий розгляд до господарського суду міста Києва.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 19.03.2008 року відмовлено Державній податковій інспекції у Печерському районі міста Києва в прийняті апеляційної скарги на постанову господарського суду міста Києва про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-Тревел-плюс"  банкрутом від 04.12.2007 року у справі №15/807-б.

Не погоджуючись з винесеною ухвалою, Державна податкова інспекція в Печерському районі міста Києва звернулась з касаційною скаргою до Вищого господарського суду України, в якій просить скасувати зазначену ухвалу суду апеляційної інстанції,  аргументуючи порушенням норм матеріального  та процесуального права, статті 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»та статті 1, 4, 43, 91 ГПК України.

Ухвалою Вищого господарського суду України від 05.06.2008 року прийнято касаційну скаргу Державної податкової інспекції в Печерському районі міста Києва на ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 19.03.2008 року до провадження та призначено скаргу до розгляду.

Колегія суддів Вищого господарського суду України, переглянувши у касаційному порядку ухвалу суду апеляційної інстанції, на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіривши застосування судом норм матеріального та процесуального права, дійшла висновку, про відсутність правових підстав для задоволення касаційної скарги, виходячи з такого.

 Згідно ч. 2 ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи  про  банкрутство  у порядку  провадження,  передбаченому  цим  Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом  України  "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно з статтею 91 Господарського процесуального кодексу України право на апеляційне оскарження рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили, надається сторонам у справі та прокурору, які звертаються до апеляційної інстанції відповідно з апеляційною скаргою або апеляційним поданням.

Учасниками провадження у  справі  про  банкрутство є сторони, арбітражний   керуючий   (розпорядник  майна,  керуючий  санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника,  а  також  у  випадках,  передбачених цим Законом,  інші особи,  які беруть участь у провадженні у справі про  банкрутство, Фонд   державного   майна   України,   державний  орган  з  питань банкрутства,   представник   органу   місцевого    самоврядування, представник  працівників  боржника,  уповноважена особа акціонерів або учасників товариств з обмеженою чи   додатковою відповідальністю.

Сторонами у  справі  про  банкрутство є кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут) (абз. 21, 22 ст. 1 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом").

Кредитор   -   юридична   або   фізична   особа,  яка  має  у встановленому  порядку  підтверджені   документами   вимоги   щодо грошових  зобов'язань до боржника,  щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника,  а також  органи  державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за  правильністю  та  своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове  державне  пенсійне  страхування  та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків

і  зборів (обов'язкових платежів).

Згідно приписів пунктів 1 і 2 статті 39 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців» суд, який постановив рішення про порушення провадження у справі про банкрутство юридичної особи, у день набрання рішенням законної сили направляє його державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про відповідне судове рішення. Державний реєстратор повинен не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення про порушення провадження у справі про банкрутство юридичної особи внести до Єдиного державного реєстру запис про таке рішення суду та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування про внесення до Єдиного державного реєстру такого запису.

Чинним законодавством встановлено, що органи Державної податкової інспекції отримують повідомлення про визнання боржника банкрутом від державного реєстратора відповідно до положень частин 1 і 2 статті 39 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців».

Окрім того п. 3 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитори мають право заявити свої претензії до боржника, який  ліквідується,  в  місячний строк з дня публікації оголошення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.

В офіційному  друкованому органі, яким відповідно до чинного законодавства являється  газета "Голос України" 11.01.2008 року за №4(4254) було опубліковано оголошення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-Тревел-плюс" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури у справі №15/807-б про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-Тревел-плюс", призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Новикова М. В. та зазначена повна адреса на яку протягом одного місяця  приймаються претензії кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-Тревел-плюс".

Державна податкова інспекція у Печерському районі міста Києва у встановлений строк не звернулась з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфорт-Тревел-плюс".

Враховуючи викладене, колегія Вищого господарського суду України не вбачає підстав для задоволення касаційної скарги та скасування ухвали суду апеляційної інстанції від 19.03.2008 року про відмову у прийнятті апеляційної скарги ДПІ у Печерському районі міста Києва.

Колегія суддів Вищого господарського суду України зазначає, що інспекція не позбавлена права на оскарження постанови суду першої інстанції в касаційному порядку відповідно до статті 107 Господарського процесуального кодексу України

  На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 111-5, 111-7, 111-9, 111-11 ГПК України Вищий господарський суд України, -

                                            ПОСТАНОВИВ:

1. Касаційну скаргу ДПІ у Печерському районі міста Києва на ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 19.03.2008 року у справі №15/807-б залишити без задоволення.

2. Ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 19.03.2008 року у справі №15/807-б залишити без змін.

3.Матеріали справи №15/807-б направити до господарського суду міста Києва.

Головуючий суддя                                                       О. Є. Короткевич

Судді                                                                                        О.М. Мамонтова

                                                                                                  М.І. Хандурін        

СудВищий господарський суд України
Дата ухвалення рішення01.07.2008
Оприлюднено10.07.2008
Номер документу1791483
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —15/807-б

Постанова від 01.07.2008

Господарське

Вищий господарський суд України

Короткевич O.Є.

Ухвала від 05.06.2008

Господарське

Вищий господарський суд України

Короткевич O.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні