5503-2008А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 323
ПОСТАНОВА
Іменем України
01.07.2008Справа №2-21/5503-2008А
01 липня 2008 р. о 10 годині 40 хвилин Господарським судом Автономноїреспубліки Крим у складі
Головуючого – судді Чонгової С.І.
при секретарі судового засідання Комарової О.В.
розглянута адміністративна справа № 2-21/5503-2008А
За позовом Державної податкової інспекції в м. Феодосії АР Крим, м. Феодосія,
До відповідача Малого приватного підприємства «Золоте руно», смт. Приморський, м. Феодосія
про стягнення 8 137,39 грн.
У судовому засіданні приймали участь представники:
Позивач Радін А.О., старший державний податковий інспектор, д/п № 78 від 11.03.2008 р.;
Відповідач не з'явився.
Сутність спору: ДПІ в м. Феодосії АР Крим, м. Феодосія, звернулась до Господарського Суду АР Крим із адміністративним позовом до Малого приватного підприємства «Золоте руно», смт. Приморський, м. Феодосія, у якому просить стягнути з відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 8 137,39 грн.
Представник позивача у судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день слухання справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Документи, витребувані судом, а також відзив на позовну заяву не надав.
Суд керуючись принципом розумності строку вирішення справи, передбаченого ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи неявку позивача, розглядає справу на підставі наявних в ній доказів.
Позивач відмовився від послуг перекладача.
Відповідно до статті 130 Кодексу Адміністративного судочинства України перед початком слухання справи сторонам, які беруть участь у справі, були вручені пам'ятки про права та обов'язки.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, суд, суд, -
ВСТАНОВИВ:
У відповідності зі статтею 2 Закону України «Про державну податку службу в Україні» завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідач – Мале приватне підприємство «Золоте Руно» за реєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності 10.01.1996 р., в ДПІ м. Феодосії поставлений на облік як платник податків 03.11.1992 р. за № 216. Вид діяльності – роздрібна торгівля. Торгівельна діяльність здійснюється в кафе «Домик гномика», розташованому за адресою: м. Феодосія, п. Приморський, набережна. Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями – АВ № 632181 від 03.07.2007 р., на реалізацію тютюнових виробів – не реалізує.
Відповідно до статті 42 Господарського кодексу України підприємництво – це самостійна, на власний ризик господарська діяльність, яка здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з ціллю досягнення економічних та соціальних результатів та одержання прибутку.
Статтею 238 Господарського кодексу України передбачено застосування адміністративно-господарських санкцій до суб'єктів господарювання.
Згідно з вимогами статті 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування; у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України (стаття 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).
При здійсненні представниками ДПІ в м. Феодосії 21.08.2007 р. перевірки кафе, яке належить відповідачу, були виявлені порушення, а саме: проведення розрахункової операції без застосування РРО, КУРО, РК при покупці однієї пляшки горілки «Неміров Преміям» 0,7 л., вартістю 77,00 грн., двох пляшок шампанського «Севастопольське» 0,75 л., напитку «Росинка» 1 л. вартістю 5,00 грн., на загальну суму 142,00 грн., за що статтею 17.1. Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»передбачена фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми невідповідності (142,00 х 5 = 710,00 грн.); не забезпечення відповідності суми готівкових грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, вказаних у денному звіті РРО, невідповідність склала 1185,00 грн. (на місці проведення 1359,00 з урахуванням покупки, у поточному звіті РРО – 32 грн.), за що відповідно до статті 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачена фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми невідповідності (1185,00 х 5 = 5925,00 грн.); незабезпечення зберігання КУРО протягом встановленого строку, за що ст. 17.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачена фінансова санкція в розмірі 20 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян – 340 грн.; не забезпечено зберігання контрольних стрічок, за що ст. 17 п. 5 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачена фінансова санкція в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 170 грн.; реалізація через РРО алкогольних напоїв не вказаних у додатку до ліцензії, за що відповідно до ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачена фінансова санкція в розмірі 1000 грн.
Стаття 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлює, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Перевірки була проведена у присутності офіціанта Ільямовой Д.С., акт № 000653-2416/23-3/20733058 від 21.08.2007 р. підписаний Ільямовой Д.С. з запереченнями, копія акту одержана Ільямовой Д.С. 21.08.2007 р. на місці перевірки.
За виявлені порушення були винесені рішення про застосування штрафних санкцій № 000913 0005432303 від 31.08.2007 р. на суму 7145,00 грн., № 000069 0005512303 від 31.08.2007 на суму 1000,00 грн.
Відповідно до пункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Рішення були надіслані відповідачу 10.09.2007 р., але були повернуті поштою у зв'язку із закінченням терміну зберігання, про що був складений акт № 23-3/825. Дані рішення були розміщені на дошку податкових оголошень 24.10.2007 р.
Рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем не оскаржені.
Відповідач не надав доказів, що вказані рішення про застосування штрафних санкцій були ним оскаржені або скасовані.
За викладених обставин, суд вважає, що позов обґрунтований, підтверджується матеріалами справи, у зв'язку з чим підлягає задоволенню.
У засіданні суду було оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову оформлено та підписано відповідно до вимог Кодексу Адміністративного судочинства України 03 липня 2008 р.
На підставі викладеного, керуючись ст.. ст.. 17, 18, 71, 86, 158, 160, 161, 162, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Малого приватного підприємства «Золоте руно», смт. Приморський, м. Феодосія (м. Феодосія, смт. Приморський, вул.. Радянська, 14, кв. 11; р/р 26006202970001 Феодосійська філія АППБ «Аваль», ЄДРПОУ 20733058, інші банківські рахунки не відомі) суму штрафних санкцій за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в розмірі 7137,39 грн. на р/р 31114104700024, код платежу 30 2108 09 00, одержувач – державний бюджет, банк одержувача ГУ ДК України м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34740709.
Стягнути з Малого приватного підприємства «Золоте руно», смт. Приморський, м. Феодосія (м. Феодосія, смт. Приморський, вул.. Радянська, 14, кв. 11; р/р 26006202970001 Феодосійська філія АППБ «Аваль», ЄДРПОУ 20733058, інші банківські рахунки не відомі) за порушення Закону України № 481/95- ВР «Про державне регулювання виробництва та торгівлі спиртом етиловим, коньячним та плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» - 1000 грн. р/р 31112106700024, код платежу 30 2108 11 00, одержувач – державний бюджет. Банк одержувача – ГУ ДК України м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34740709.
Стягнути з Малого приватного підприємства «Золоте руно», смт. Приморський, м. Феодосія (м. Феодосія, смт. Приморський, вул.. Радянська, 14, кв. 11; р/р 26006202970001 Феодосійська філія АППБ «Аваль», ЄДРПОУ 20733058, інші банківські рахунки не відомі) на користь державного бюджету (р/р 31115095700002, МФО 824026, ЗКПО 34740405 код платежу 22090200 у банку одержувача: Управління державного казначейства АР Крим м. Сімферополь, отримувач: Держбюджет, м. Сімферополь) 03,40 грн. державного збору.
Постанова суду може бути оскаржена у апеляційному порядку відповідно до вимог ст. ст. 185-187 Кодексу Адміністративного судочинства України протягом 10 днів з дня її проголошення або з дня складання постанови в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Чонгова С.І.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2008 |
Оприлюднено | 10.07.2008 |
Номер документу | 1792708 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Чонгова С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні