2/224-АП-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"19" червня 2008 р. Справа № 2/224-АП-08
Господарський суд Херсонської області у складі судді Скобєлкіна С.В. при секретарі Лисенко Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Заступника прокурора Суворовського району м.Херсона в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Херсоні
до Приватного підприємства "Одісей", м.Херсон
про стягнення 6382,56 грн.
за участю прокурора: Мяло Н.В. - прокурор відділу облпрокуратури
представників сторін:
від позивача: Рейлян М.С., довіреність № 15464/9/10-105 від 29.12.2007 р.
від відповідача: Євдокимов Г.Ю. директор
Розпорядженням голови господарського суду Херсонської області справа № 2/224-АП-08 вилучена з провадження судді Закуріна М.К. та передана на розгляд судді Скобєлкіну С.В.
в с т а н о в и в:
Заступник прокурора Суворовського району м.Херсона, діючи в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Херсоні, звернувся до господарського суду з позовною заявою до Приватного підприємства "Одісей" про стягнення податкового боргу в розмірі 6382,56 грн.
В судовому засіданні прокурор та позивач особі свого представника підтримали заявлені вимоги з посиланням на надані докази та матеріали справи.
Відповідач позов не визнає.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, заслухавши прокурора та представників сторін, суд прийшов до висновку про те, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з огляду на наступне.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, у відповідності до ст.121 Конституції України на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави у випадках, визначених законом у т.ч. і в судових органах.
Згідно рішення Конституційного Суду України від 08.04.1999 року прокурор або його заступник самостійно визначає і обґрунтовує в позовній заяві в чому полягає порушення інтересів держави чи в чому існує загроза інтересам держави, тобто прокуратура набула права визначити наявність інтересів держави у конкретних спірних правовідносинах, які підлягають захисту та вирішенню у судовому порядку.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" підставою для представництва інтересів держави в суді є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
П. 3.2.1. Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
Перевіркою встановлено наступне: відповідачем за грудень 2007 року подано податкову декларацію з ПДВ на загальну суму 1334,00 грн. За несвоєчасне погашення суми податкового зобов'язання відповідно до вимог пп. 16.3, 16.4 ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" нараховано пеню в сумі 26,06 грн.
Таким чином, відповідачем відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" самостійно узгоджено суму податкового зобов'язання шляхом подання податкових декларацій.
Згідно із пп. 5.4.1, п. 5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податку у строки, передбачені законодавством, визначаються сумою податкового боргу.
Відповідачем, у передбачений п. 5.3 Закону десятиденний строк податковий борг погашено не було, то за ним рахується заборгованість з податку на додану вартість в сумі 6356,50 грн. та нарахована пеня в сумі 26,06 грн.
Невиплата податкового боргу позбавляє державу можливості виконувати свої соціальні, економічні гарантії відносно громадян України, встановлені Конституцією України чим порушуються інтереси держави. Необхідність їх захисту покладає на прокуратуру обов'язок представництва інтересів держави в суді відповідно до ч. 2 ст. 121 Конституції України.
На підставі викладеного, вищезазначених правових норм та керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
1.Справу № 2/224-АП-08 прийняти до свого провадження.
2.Позов задовольнити повністю.
3.Стягнути з приватного підприємства "Одісей" (73000, м.Херсон, вул. Патона, 17-а, кв. 8, код ЄДРПОУ 30424410, р/р 26065301751695 ХФ відділення "Промінвестбанку" у м.Херсоні, МФО 352286) до Державного бюджету на р/р 31118029700002, код платежу 23030100, код банку 24104230 в УДК по Херсонській області, МФО 852010 податковий борг на загальну суму 6356,50 грн. (шість тисяч триста п'ятдесят шість грн. 50 коп.) та 26,06 грн. (двадцять шість грн. 06 коп.) пені.
4.Постанову направити сторонам по справі.
Роз"яснити сторонам, що дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.В.Скобєлкін
Постанову складено у повному обсязі 04.07.2008 року.
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2008 |
Оприлюднено | 10.07.2008 |
Номер документу | 1794377 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Скобєлкін С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні