12/141-АП-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"04" липня 2008 р. Справа № 12/141-АП-08
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліної Т.Г. при секретарі Чернявській О.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Приватного підприємства "Пам'ять" м. Нова Каховка Херсонської області
про стягнення 2734,08 грн.
за участю представників сторін:
від позивача - Марченко І. П. дов. № 01-12/5 від 02.01.2008р.
від відповідача - Литвинов М.П. - директор
Позивач у позовній заяві просить суд стягнути з відповідача 2734 грн. 08 коп. заборгованості, яка складається зі сплати адміністративно - господарських санкції у розмірі 2666,67 грн. та пені за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкції у розмірі 67,41 грн.
Представник позивача викладає і обґрунтовує позовні вимоги, наполягає на їх задоволенні з підстав наведених у позовній заяві.
Відповідач надав усні пояснення по суті позову, відповідно до яких він визнає позовні вимоги позивача в повному обсязі та не відмовляється від сплати заборгованості.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі (їхніх представників), що прибули в судове засідання, дослідивши наявні у справі письмові докази, господарський суд,
в с т а н о в и в:
Згідно статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" ( в редакції від 06.10.2005 року Закон № 2960-ІУ) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою ст. 19 і забезпечують працевлаштування інвалідів.
При цьому виходячи з положень ч.5 ст. 19 Закону №875-ХІІ, виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою ст.,19 Закону №875-Х11, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
В силу дії ч.3 ст. 19 Закону підприємства, установи, організації самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.
Відповідно до статті 20 Закону України ( в редакції від 06.10.2005 року Закон № 2960-ІУ)"Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. У відповідності до ч.2 ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Таким чином, за 1 робоче місце , призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач до 15.04.2008 року повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у розмірі: 2666,67 грн.
06.05.08р. Відділенням Фонду на адресу Відповідача було направлено лист-нагадування про необхідність сплати адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу працевлаштування інвалідів за 2007 рік до 15 квітня 2008р.
Сума заборгованості по адміністративно господарських санкціях підтверджується документом - звітом формою 10-ПІ №1738 від 04.03.2008 за 2007 рік та розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій.
Розмір пені у сумі 67,41 грн. підтверджується Розрахунком пені на суму заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій .
Оскільки вищезазначені суми відповідачем не сплачено, утворилася заборгованість у розмірі: 2734,08 грн.
Несплата адміністративно-господарських санкцій до Фонду соціального захисту інвалідів завдає значної шкоди державним інтересам , не дозволяє в повній мірі створити інвалідам необхідні умови, які дають можливість вести повноцінний спосіб життя.
Відповідач заявив усне клопотання про надання розстрочки виплати заборгованість строком на 3 місяці, посилаючись на скрутне фінансове становище підприємства.
Представник позивача проти клопотання відповідача не заперечує.
Судом задоволено клопотання відповідача та надано розстрочку виконання постанови строком на 3 місяці.
За вказаних обставин позовні вимоги підлягають задоволенню
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.19, 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", ст.ст. 161 –163, 254, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Пам' ять ", адреса: 74900, м. Нова Каховка, вул. Індустріальна, 25, р/р 26006301820011 в " Промінвестбанк" м. Нова Каховка Херсонської області, МФО 352264, код ЄДРПОУ 24944763 на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, адреса: 73000, м. Херсон, пр. 40-річчя Жовтня, 5а, отримувач УДК у м. Херсоні, Банк отримувача: ГУДКУ по Херсонській області, р/р 31219230700002, МФО 852010, заборгованості зі сплати адміністративно - господарських санкції у розмірі 2666( дві тисячі шістсот шістдесят шість грн. 67 коп. ) та пеню за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкції у розмірі 67( шістдесят сім грн. 41 коп.)
3. Надати відповідачу розстрочку виконання постанови строком на 3 місяці.
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили та звернення заінтересованої особи з відповідною заявою.
4. Постанова господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано, якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
5. Про апеляційне оскарження рішення суду (постанови) першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Т.Г. Пінтеліна
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2008 |
Оприлюднено | 10.07.2008 |
Номер документу | 1794563 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Пінтеліна Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні