4/118
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
справа № 4/118
"11" червня 2008 р. м.Чернівці
10:15
Господарський суд Чернівецької області в складі головуючого судді Проскурняка О.Г., при секретарі Тинок О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов, де:
позивач Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі міста Чернівці
відповідач Закрите акціонерне товариство “Восход”
про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. “б”, “з” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” –50611,18 грн.
Представники:
від позивача –Шаховцева Т.В.
від відповідача –не з'явився
СУТЬ СПОРУ: Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі міста Чернівці звернулося з позовом до Закритого акціонерного товариства “Восход” про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. “б”, “з” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” у сумі 50611,18 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що у відповідності до статті 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 9 липня 2003 року № 1058 –ІV, відповідач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Першотравневому районі міста Чернівці і є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Далі позивач стверджує, що відповідач не сплатив суму витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, а тому за період з 01.02.2008 року по 28.03.2008 року заборгував суму у розмірі 3896,75 грн., витрати (по громадянам Трасовецькій П.В., Козарюк О.І., Федорюк Г.Є., Тодеріко Є.В., Федоряк О.В., Гордей М.С., Мельничук А.Д., Мироненковій Н.О., Копичанській Р.І., Ілікі Д.Є., Скорокіржі Л.Д., Гуменюк Н.Г., Демчук В.І., Якимчук Л.В., Цугуй С.Г., Дуган Ф.В., Марко А.О., Ілікович Т.В., Михай М.Т., Тодоресе О.В., Гожа М.К., Ткачик П.О., Сафтенку І.І., Гумайло Є.І., Коцюбі М.В.,Бульбук С.Г., Кожухар А.І., Ююкіній М.М., Чікір Л.Г., Вакарюк Д.О., Какараза З.О., Руднєвій О.Д., Федоровій О.Т., Сичовій Є.М., Мельник Я.Г., Костинян К.М., Сінкевич М.І., Запаранюк О.В., Лупашку Д.Т., Кузик А.Д.,Січкар В.І., Ілікі І.Т., Рембу М.М., Соцькій Т.С., Піцу О.Т., Кушніру В.О., Кондрюк Є.С., Топольницькій Н.І., Семенчук В.М., Лутанюк Г.М., Сіманюк М.В., Алуксандрюк Є.А., Поляковій М.В., Ярошкевич С.В., Скакун М.І., Шаховій Н.В., Ориджук М.Д., Пентелейчук Р.М., Антонович М.В., Щипанській О.О., Боднар Т.Д., Несімки П.К., Іллюка О.В., Костреби М.П., Хоби Р.В.) призначені відповідно до пункту “б” –“з” статті 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення”.
Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, явку повноваженого представника у судове засідання не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про час і місце засідання суду.
Не з'явлення у судове засідання представника відповідача та не надання відзиву на позовну заяву не перешкоджає вирішення спору по суті за наявними в справі матеріалами.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши його пояснення, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши докази, що мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:
Як вбачається з довідок відповідача, громадяни Трасовецькій П.В., Козарюк О.І., Федорюк Г.Є., Тодеріко Є.В., Федоряк О.В., Гордей М.С., Мельничук А.Д., Мироненкова Н.О., Копичанській Р.І., Іліка Д.Є., Скорокіржа Л.Д., Гуменюк Н.Г., Демчук В.І., Якимчук Л.В., Цугуй С.Г., Дуган Ф.В., Марко А.О., Ілікович Т.В., Михай М.Т., Тодоресе О.В., Гожа М.К., Ткачик П.О., Сафтенко І.І., Гумайло Є.І., Коцюба М.В.,Бульбук С.Г., Кожухар А.І., Ююкіна М.М., Чікір Л.Г., Вакарюк Д.О., Какараза З.О., Руднєва О.Д., Федорова О.Т., Сичова Є.М., Мельник Я.Г., Костинян К.М., Сінкевич М.І., Запаранюк О.В., Лупашку Д.Т., Кузик А.Д., Січкар В.І., Іліка І.Т., Рембу М.М., Соцька Т.С., Піцу О.Т., Кушнір В.О., Кондрюк Є.С., Топольницька Н.І., Семенчук В.М., Лутанюк Г.М., Сіманюк М.В., Алуксандрюк Є.А., Полякова М.В., Ярошкевич С.В., Скакун М.І., Шахова Н.В., Ориджук М.Д., Пентелейчук Р.М., Антонович М.В., Щипанська О.О., Боднар Т.Д., Несімка П.К., Іллюк О.В., Костреба М.П., Хоба Р.В. має право на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” та працювали у товаристві.
На підставі вказаних довідок, вищезазначеним громадянам призначено пільгову пенсію відповідно до пункту “б” - “з” статті 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення”.
Протоколами та довідками наданими позивачем встановлено, що вищезазначені громадяни отримують пенсію за віком за списком № 2 при повному пільговому стажі та пенсію за віком робітницям текстильного виробництва.
Відповідно до пункту 6.1. Постанови Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року “Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” передбачено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах; для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт, та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
Згідно п. 6.2 Інструкції № 21-1 від 19 грудня 2003 року, зареєстрованої в Міністерстві Юстиції України 16 січня 2004 року витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.
Частиною 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-ІV визначено, що Пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Так, згідно поданих позивачем розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, розрахунку суми боргу та розрахунку суми позову, заборгованість відповідача станом на 25.03.2008 року складає 50611,18 грн., (витрати по громадянам Трасовецькій П.В., Козарюк О.І., Федорюк Г.Є., Тодеріко Є.В., Федоряк О.В., Гордей М.С., Мельничук А.Д., Мироненковій Н.О., Копичанській Р.І., Ілікі Д.Є., Скорокіржі Л.Д., Гуменюк Н.Г., Демчук В.І., Якимчук Л.В., Цугуй С.Г., Дуган Ф.В., Марко А.О., Ілікович Т.В., Михай М.Т., Тодоресе О.В., Гожа М.К., Ткачик П.О., Сафтенку І.І., Гумайло Є.І., Коцюбі М.В.,Бульбук С.Г., Кожухар А.І., Ююкіній М.М., Чікір Л.Г., Вакарюк Д.О., Какараза З.О., Руднєвій О.Д., Федоровій О.Т., Сичовій Є.М., Мельник Я.Г., Костинян К.М., Сінкевич М.І., Запаранюк О.В., Лупашку Д.Т., Кузик А.Д.,Січкар В.І., Ілікі І.Т., Рембу М.М., Соцькій Т.С., Піцу О.Т., Кушніру В.О., Кондрюк Є.С., Топольницькій Н.І., Семенчук В.М., Лутанюк Г.М., Сіманюк М.В., Алуксандрюк Є.А., Поляковій М.В., Ярошкевич С.В., Скакун М.І., Шаховій Н.В., Ориджук М.Д., Пентелейчук Р.М., Антонович М.В., Щипанській О.О., Боднар Т.Д., Несімки П.К., Іллюка О.В., Костреби М.П., Хоби Р.В.), яку товариство повинно сплатити.
За таких обставин, суд дійшов висновку позов задовольнити.
Керуючись статтями 51, 158, 160 –163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд —
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства “Восход” –вул. Чкалова, 34, м. Чернівці, код 00306791, р/р 26009060055940 у ЧФ КБ “Приватбанк”, МФО 356282 на користь Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі міста Чернівці, вул. Головна, 245, м. Чернівці, код 21430549, р/р 256093013757 у ЧОУ ВАТ “Державний ощадний банк України” —50611,18 грн. заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О. Г.Проскурняк
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2008 |
Оприлюднено | 14.07.2008 |
Номер документу | 1803682 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Петро Романович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Петро Романович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні