Постанова
від 30.08.2011 по справі 2а/0570/12634/2011
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



  

Україна  

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

   

 30 серпня 2011 р.                                                             справа № 2а/0570/12634/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:  16:25

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді  < Довідник > 

при секретарі          Кішенковій Г.О.,

за участю:  представника позивача – ОСОБА_1 (за довіреністю від 19.08.2011 року);

відповідач – не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду за адресою: 83052, місто Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Добропільському районі Донецької області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2  про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 1339,70 грн., -

                                                В С Т А Н О В И В :

У липні 2011 року управління Пенсійного фонду України в Добропільському районі Донецької області звернулось до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 1339,70 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» своєчасно не сплатив страхові внески до пенсійного фонду, у зв’язку з чим має прострочену заборгованість на загальну суму у розмірі 1339,70 грн., що підтверджується карткою розрахунку для доплати мінімального страхового внеску.

Представник позивача у судовому засідання позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав. Письмових заперечень проти адміністративного позову до суду не надав.

Суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності, на підставі наявних у справі доказів.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Добропільському районі Донецької області.

Згідно з картками розрахунку для доплати до мінімального страхового внеску, сума яка підлягає сплаті за період з 01.07.2010 року по 01.10.2010 року складає 808,86 грн., а за період з 01.10.2010 року по 01.01.2011 року складає 530,84 грн.

Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 направлені повідомлення-розрахунки доплати до мінімального страхового внеску із зазначенням сум, які підлягають до сплати на загальну суму 1339,70 грн.

Відповідач протягом встановленого законом строку суму страхових внесків, що зазначена у повідомленнях-розрахунках, своєчасно не сплатив, внаслідок чого виникла заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 1339,70 грн.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Пунктом 2.1. Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року №8-2, серед основних завдань управління визначено збирання та акумулювання в районі (місті) внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення, ведення їх обліку.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон №1058-IV) страхувальник зобов'язаний, зокрема, нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Пунктом 3 статті 18 Закону №1058-IV визначено, що страхові внески до Пенсійного фонду України є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Згідно з частиною 1 статі 24 Закону №1058-IV, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

З веденням в дію Закону України «Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет на 2010 рік» та «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності 17.07.2010 року, фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, зобов’язані сплачувати страхові внески у розмірі, який може бути визначений ними самостійно. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини витрат на оплату праці в місяць.

Частинами 4-6 статті 20 Закону №1058-IV визначено, що сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду.

Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків.

Страхувальники - фізичні особи, які не мають банківських рахунків, сплачують страхові внески шляхом готівкових розрахунків через банківські установи.

Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно з частиною 12 статті 20 Закону №1058-IV, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до Закону №1058-IV постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1 затверджено Інструкцію про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.

Підпунктом 2.1.3 пункту 2.1 вказаної Інструкції передбачено, що платниками страхових внесків є фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, в тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок).

Згідно з п.п. 5.3.4 п.5.3 Інструкції, страхові внески платниками, визначеними підпунктом 2.1.3 пункту 2.1 цієї Інструкції, які обрали особливий спосіб оподаткування, сплачуються ними за себе та членів своїх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності (підпункт 2.1.4 пункту 2.1 цієї Інструкції), до 20 числа поточного місяця за попередній у фіксованому розмірі.

Згідно з карткою розрахунку для доплати сума, що підлягає сплаті за 3 та 4 квартал 2010 року відповідачу направлені повідомлення-розрахунки доплат до мінімального страхового внеску на загальну суму 1339,70  грн., яке отримано ОСОБА_2 особисто 21.12.2011 року та 26.02.2011 року, що підтверджується копіями повідомлень про вручення поштового відправлення.

Відповідно до частини 2 статті 106 Закону №1058-IV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Частиною 15 статті 106 Закону №1058-IV визначено, що строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Оскільки відповідач протягом встановленого законом строку суму страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що зазначена у повідомленнях-розрахунках, своєчасно та в повному обсязі не сплатив, тому виходячи з вимог законодавства вона підлягає стягненню.  

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.  

Керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 23, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, Донецький окружний адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Добропільському районі Донецької області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2  про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 1339,70 грн., - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2  (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в Добропільському районі Донецької області (р/р 256053012019 в ДОУ ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 335106, код ЄДРПОУ 22013871) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 1339 (одна тисяча триста тридцять дев’ять) грн. 70 (сімдесят) коп.

Вступну та резолютивну частини постанови виготовлено у нарадчій кімнаті і проголошено 30 серпня 2011 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови виготовлено 04 вересня 2011 року.

  

Суддя                                                                                      Фещук А.В.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.08.2011
Оприлюднено13.09.2011
Номер документу18112685
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0570/12634/2011

Постанова від 30.08.2011

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Фещук А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні