Постанова
від 23.05.2011 по справі 2а-0770/997/11
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Cправа №  2а-0770/997/11

Ряд стат. звіту №   9.4.4

Код -  06

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  23 травня 2011 року                                                                                        м. Ужгород

 

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Большакової  О.О.,

при секретарі судового засідання  Кречко Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора міста Ужгорода в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України  до Відкритого акціонерного товариства “Довжанський машинобудівний завод” про стягнення заборгованості, -

в  с  т  а  н  о  в  и  в :

 29 березня 2011 року Прокурор міста Ужгорода Закарпатської області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Довжанський машинобудівний завод»про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Довжанський машинобудівний завод»3315 гривень штрафу на користь держави.

 Згідно п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України “Про прокуратуру” при виявленні порушень закону прокурор або його заступник в межах своєї компетенції мають право звертатися до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб. Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, прямо передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.          

  Позивач позовні вимоги підтримав, подав суду до початку судового засідання клопотання про розгляд справи за наявними у справі матеріалами за відсутності представника позивача.

Відповідач в судове засідання  повторно  не з’явився, належним чином повідомлявся про час та місце слухання справи за  юридичною  адресою за сім днів до початку розгляду справи. Відповідач  заяви про відкладення слухання справи не подав, про причини неявки суду не повідомив. Письмових заперечень щодо задоволення позовних  вимог до суду не надійшло.

 Суд, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, дійшов висновку про повне задоволення позовних  вимог з наступних  підстав.

Прокуратура міста Ужгорода звернулася за захистом  інтересів держави  в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, яка відповідно до Указу Президента  України  від 12.06.1195 року № 446 “Про державну  комісію з цінних паперів  та фондового ринку” є  центральним  органом  державної виконавчої  влади, підпорядкованим Президентові України.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про державне регулювання на ринку цінних паперів в Україні»передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є органом державної влади. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.

 Територіальні органи Комісії діють на основі положення, що затверджується Комісією.

          Закарпатське  територіальне  управління  Державної комісії з цінних паперів та фондодого ринку є складовою частиною Комісії і діє на підставі  затвердженого  у встановленому порядку  Положення від 16 серпня 1999 року, наділене правом  юридичної особи (п. 17 Положення) та здійснює  державну політику у сфері діяльності  на ринку  цінних паперів в області.

          Відповідно до ст. 5 Закону України  “Про державне  регулювання ринку цінних паперів та фондового ринку”, державне регулювання  ринку цінних паперів, тобто  здійснення  державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням  у цій сфері, покладається на  державну комісію з цінних паперів та фондового  ринку, до системи якої входять її територіальні органи. При виявленні порушень законодавства про цінні папери, статтею 11 вказаного  Закону  Державній комісії  з цінних паперів  та фондового ринку надано право накладати на порушників –юридичних осіб стягнення у вигляді штрафу. Ч. 3 цієї ж статті встановлено, що штрафи, накладені  Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Відповідно до  п. 10 ст. 8 Закону України “Про  державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку надано право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства;

 Відповідно  до п. 14 ст. 8 Закону  України “Про державне регулювання  ринку цінних паперів та фондового ринку”, Державна комісія з цінних паперів  та фондового ринку  має право  накладати  адміністративні стягнення, штрафні   та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх  співробітників, аж до  анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Згідно ст. 11 Закону України  “Про  державне регулювання  ринку цінних паперів та фондового ринку”, відповідальність  настає за  ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо  недостовірної інформації.

14 вересня 2010 року уповноваженою особою Державної  комісії  з цінних паперів  та фондового  ринку було виявлено порушення Відкритим акціонерним товариством «Дари ланів», а саме, не опубліковано у офіційному друкованому виданні річну інформацію за 2009 рік, що є порушенням п. 1 глави 7 розділу 5 Положення про порядок розкриття інформації емітентами цінних паперів, не розміщено в установленому законом терміні в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії річну інформацію за 2009 рік; не подано у встановлений законом термін до територіального управління Комісії річну інформацію за 2009 рік. Таким чином, товариством було порушено п. 1 глави 7 розділу 5 Положення про порядок розкриття інформації емітентами цінних паперів.

По вищевказаному порушенню було складено акти №136/10-ЗК, №137/10-ЗК, №138/10-ЗК про правопорушення на ринку цінних паперів від 14 жовтня 2010 року.

За вказані порушення, Закарпатським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було винесено постанови №164/10-ЗК, №165-10/ЗК, №163/10-ЗК про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 23.09.2010 року у вигляді штрафу на суму 3315 гривень, який підлягав обов'язковій сплаті, однак, на даний час не є сплачений.

       Згідно ч.1 ст.11  Закону України  від 30.10.1996  року  № 448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи: за випуск в обіг та розміщення незареєстрованих цінних паперів відповідно до чинного законодавства - у розмірі до 10000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або в розмірі до 150 відсотків прибутку (надходжень), одержаних в результаті цих дій; за діяльність на ринку цінних паперів без ліцензії, одержання якої передбачено чинним законодавством, - у розмірі до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації - у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень про усунення порушень щодо цінних паперів - у розмірі до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

         Частиною  3 зазначеної  норми  Закону  передбачено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

        Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не оскаржив у встановленому порядку прийняті Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку  рішення про накладання  на підприємство штрафу в розмірі 3315 гривень.

Допущені відповідачем правопорушення на ринку цінних паперів порушують конституційні вимоги щодо чіткого і неухильного дотримання всіма суб'єктами суспільного життя Конституції та законодавства України, негативно позначаються на поповненні державного бюджету, тобто завдають істотної шкоди державним інтересам, представництво яких відповідно до ч.2 ст.121 Конституції України покладено на органи прокуратури.

    Жодних заперечень  з відповідною  аргументацією  відповідач до суду не подав.

    Таким чином,  позовні  вимоги слід задовольнити у  повному обсязі.

    На підставі вищевикладеного , керуючись  ст.. ст..10, 11, 158-163 КАС України, -                  

               постановив:

          Позовні вимоги прокурора міста Ужгорода в інтересах держави в особі Закарпатського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України  до Відкритого акціонерного товариства “Довжанський машинобудівний завод” про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Довжанський машинобудівний завод” (Іршавський район, смт. Довге, вул. Маркуша, 2, р/р 260001188 МФО 312345, код 14313228) 3315 (три тисячі триста пятнадцять) гривень штрафу на користь держави.

Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано.

  

  Суддя                                                                                         Большакова  О.О.

         

  Повний текст постанови  підписано та  виготовлено 27 травня  2011 року.

 Суддя                                                                                          Большакова  О.О.   

 Вірно:

 Суддя                                                                                          Большакова  О.О.

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.05.2011
Оприлюднено13.09.2011
Номер документу18112740
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-0770/997/11

Постанова від 23.05.2011

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Большакова О.О.

Ухвала від 07.04.2011

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Большакова О.О.

Ухвала від 01.04.2011

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Большакова О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні