ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 липня 2011 р. (09:51)
Справа №2а-6912/11/0170/2
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В., при секретарі Дрягіні В.П.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Галлеон КО»
про стягнення 14950,46 грн. заборгованості
за участю представників:
від позивача – ОСОБА_1 - представник, довіреність № 91 від 08.11.2010 року;
від відповідача – не з’явився;
Суть спору: Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим (далі позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Галлеон КО» (далі – відповідач) 14950,46 грн. заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, штрафу та пені.
Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 20.07.2011 року, наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі з підстав, викладених у адміністративному позові.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за відсутності його представника до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.
Враховуючи думку представника позивача, неявку відповідача, ненадання ним доказів неможливості участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи за відсутності його представника, суд, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних в ній матеріалів.
Вислухавши пояснення представника позивача по справі, розглянувши надані ним документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариства з обмеженою відповідальністю «Галлеон КО» 29.02.2008 року зареєстроване у якості юридичної особи Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради, про що свідчить довідка з ЄДРПОУ.
Відповідач зареєстрований як страхувальник у Відділенні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим, реєстраційний код 010120008959.
Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, народженням дитини та необхідністю догляду за нею, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» №2240-ІІІ від 18.01.2001 р.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 2 цього Закону страхувальниками є: роботодавець - для осіб, зазначених у частині першій статті 6 цього Закону; особи, зазначені у частинах другій та третій статті 6 цього Закону.
Ч. 1 ст. 6 Закону України №2240-ІІІ передбачено, що загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, підлягають:
1) особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах;
2) члени колективних підприємств, сільськогосподарських та інших виробничих кооперативів.
Пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 08.07.2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», який набрав чинності 01.11.2011 року, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» (в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості) страхувальники-роботодавці сплачували до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов’язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених внесків шляхом безготівкових розрахунків здійснювалося страхувальниками-роботодавцями у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.
П. 2 ч. 2 ст. 27 Закону (в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості) був встановлений обов'язок страхувальників нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до п. 4.4 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26 червня 2001 р. N 16, перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками-роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків. У разі виплати заробітної плати за першу половину або іншу частину місяця нараховані страхові внески повинні бути перераховані до Фонду не пізніше дня, встановленого для виплати заробітної плати за другу половину місяця. Не сплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.
Згідно зі звітом по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням за І квартал 2011 року, наданим відповідачем до Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим, сума заборгованості на початок року, тобто що виникла до 01.01.2011 року становить 12365,71 грн.
За даними позивача, Окружним адміністративним судом АР Крим раніше було стягнуто заборгованість в сумі 8144,59 грн., також відповідачем у І кварталі 2011 року погашено 60,00 грн., у зв’язку з чим залишок заборгованості внесках складає 4161,12 грн.
Ч. 1 ст. 30 Закону України « Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» передбачено, що страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.
Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Своєчасно не сплачені та не відшкодовані страхові кошти відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону і фінансові санкції, передбачені частиною першою цієї статті, стягуються із страхувальника, іншого отримувача коштів Фонду у дохід Фонду в порядку, встановленому законом (ч. 3 ст. 30 Закону).
Так, рішенням позивача № 06-4/30 від 28.01.2011 року за результатами перевірки, викладеними в акті № 06-4/37 від 20.01.2011 року, до відповідача застосований штраф за несвоєчасну сплату страхових внесків в сумі 9723,34 грн. та нарахована пеня в розмірі 1066,00 грн., загальна суму фінансових санкцій складає 10789,34 грн.
Ст. 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» передбачено, що спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.
Відповідач не надав суду доказів погашення заборгованості, у той час як відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ти обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
За таких обставин позовні вимоги позивача про стягнення 14950,46 грн. є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи, у зв’язку з чим їх належить задовольнити у повному обсязі.
Під час судового засідання, яке відбулось 20.07.2011р., оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова оформлена та підписана 20.07.2011 р.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Галлеон КО» (95024, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Севастопольська, 243, р/р 26008054904369 КРУ КБ «Приватбанк», МФО 384436, ЗКПО 35737189) на користь відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим (р/р 37170200900001 ГУ ГКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 22325042) заборгованість в сумі 14950,46 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2011 |
Оприлюднено | 16.09.2011 |
Номер документу | 18126006 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Яковлєв С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні