Cправа № 2а-0770/1172/11
Ряд стат. звіту № 10.1
Код - 06
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 липня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Большакової О.О.,
при секретарі судового засідання Кречко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в місті Ужгороді Закарпатської області до Товариства .з обмеженою відповідальністю «Товмет»про стягнення заборгованості. -
встановив:
11 квітня 2011 року Управління Пенсійного фонду України в місті Ужгороді Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Товмет»про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Товмет»на користь управління Пенсійного фонду України в місті Ужгороді Закарпатської області заборгованості по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення»в сумі 16408 гривень 77 копійок.
Представник управління Пенсійного фонду України в місті Ужгороді подав до початку судового розгляду клопотання, в якому позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить судовий розгляд адміністративної справи розглянути без його участі.
Відповідач в судове засідання повторно не .з'явився, належним чином повідомлявся про час та місце слухання справи за юридичною адресою за сім днів до початку розгляду справи. Відповідач заяви про відкладення слухання справи не подав, про причини неявки суду не повідомив. Письмових заперечень щодо задоволення позовних вимог до суду не надійшло.
Суд. дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, дійшов висновку про повне задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Товмет»зареєстроване на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у місті Ужгороді, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, визначений ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" № 400/97-ВР від 26.06.97 року, а з 01.01.2004 року, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відповідно до п. 1 ст. 15 Закону України 'Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058, який набув чинності з 01.01.2004 року.
У відповідності до абзацу 4 пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", для платників збору, визначених пунктом 1 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне їабезпечення" за ставкою 100 відсотків від об'єкта оподаткування.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб. Які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими І особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників стверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на
посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності Законом.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Порядок відшкодування підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначено в Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 N 21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за N 64/8663. Визначення сум до відшкодування, формування розрахунків фактичних витрат здійснюється органами Фонду. Встановлено єдиний порядок як для відшкодування пенсій призначених відповідно до пункту "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (1788-12) так і для пенсій призначених відповідно до пункту "б" зазначеної статті та інших видів пільгових пенсій. При цьому не відбувається щомісячного узгодження сум до відшкодування. Розрахунок надсилається раз на рік, до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.
Підприємства вносять плату щомісяця до 25-го числа.
Відповідний обов'язок підприємств (платників збору) відшкодовувати Пенсійному фонду витрати на виплату та доставку пільгових пенсій передбачається і чинними нормами Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (400/97-ВР).
Ці витрати відшкодовують підприємства незалежно від форм власності та господарювання. Якщо особа має стаж, що дає право на призначення цих пенсій на кількох підприємствах, витрати покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи.
В порушення вищенаведених вимог законодавчих актів, відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Товмет", що є платником відповідного збору за місцем своєї реєстрації в управлінні ГІФУ в м. Ужгороді, не здійснює необхідного відшкодування виплачених громадянам пільгових пенсій та за період з квітня 2010 року по березень місяць 2011 року у такого платника утворився борг з відповідних платежів на суму 16 408 гривень 77 копійок.
Так, у 2010 році відповідачем підлягало відшкодуванню 80 відсотків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день у нього на роботах з особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, а у 2011 році - вже 90 відсотків таких витрат Пенсійного фонду.
Отже, як вже зазначалось, у період з 01.02.10 року по 01.04.11 року на адресу відповідача надсилались повідомлення з розрахунками сум, що підлягають сплаті до Пенсійного фонду.
Ненадходження належних до відшкодування сум до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій з вимогами ст. З Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачують внески до Пенсійного фонду у порядку, визначеному законодавством України.
Відповідно до статті 6 пункту 6.8 Інструкції від 19.12.2003 року №21-1 підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійною фонду місячну суму, зазначену у повідомленні про розрахунок сум фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, яким відповідно до статгі 6 п.6.4 Інструкції розмір сум відшкодування на поточний рік визначається щорічно.
Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених, для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.
Тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в місті Ужгороді Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Товмет»про стягнення заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженого .відповідальністю «Товмет»(Закарпатська область, місто Ужгород, вулиця Лавріщева, 54, код ЄДРПОУ 19107901) на користь управління Пенсійного фонду України у місті Ужгороді заборгованість по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення»в сумі 16408 (шістнадцять тисяч чотириста вісім) гривень 77 (сімдесят сім) копійок.
Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної Інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка ЇЇ подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного днів після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано.
Головуюча О.О.Богсьшакова
Повний текст постанови виготовлено та підписано 18 липня 2011 року
Суддя О.О. Большакова
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2011 |
Оприлюднено | 20.09.2011 |
Номер документу | 18128837 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Большакова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні