Справа № 9393/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 липня 2011 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді –Соколенко О.М.
при секретарі –Кулішенко Є.С.
за участю: представника позивача – ОСОБА_1 (за довіреністю)
відповідач –не з`явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю «Аптекар»про стягнення заборгованості у сумі 6825 грн. 91 коп.,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю «Аптекар» з позовними вимогами про стягнення боргу у сумі 8238 грн. 34 коп., в обґрунтування позову управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси посилається на те, що відповідно до ст.ст. 19, 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої Правлінням Пенсійного фонду України 19.12.2003 року №21-2, відповідач зобов’язаний самостійно нараховувати, обчислювати та сплачувати страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування згідно встановлених законодавством строків і тарифів. Згідно розрахунків сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті, ТОВ «Аптекар» станом на 21.09.2010 року має заборгованість в сумі 8238 грн. 34 коп., яка в добровільному порядку відповідачем погашена не була, у зв’язку із чим позивач звернувся до суду.
17.11.2010 року та 15.02.2011 року позивачем до суду були надані уточнення разом із додатками по справі, в яких позивач, у зв’язку з частковою сплатою боргу відповідачем, просить суд стягнути з останнього заборгованість в сумі 6825 грн. 91 коп. (а.с. 113- 145). Вказані заяви були надіслані відповідачу, що підтверджується матеріалами справи (а.с.129, 145).
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд позов задовольнити.
Відповідач до судового засідання не з’явився, про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином та своєчасно, його позиція щодо позову не відома, оскільки заперечень на позовну заяву він не подав та повноважного представника у судове засідання не направив. Судові повістки про виклик до суду були надіслані відповідачу за адресою, зазначеною в довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, але, повернуто до суду, з поштовою відміткою «за зазначеною адресою не знаходиться». Згідно ст. 33 КАС України, якщо особі було надіслано повістку на адресу, зазначену в Єдиному державному реєстрі, вона вважається належним чином повідомленою.
Отже, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи та, відповідно до положень ст.ст.33, 128 КАС України, суд розглядав справу без участі відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.
18.03.1998 року Київською районною адміністрацією Одеського міськвиконкому зареєстроване товариство з обмеженою відповідальністю «Аптекар», про що зроблено запис в журналі обліку реєстрацій за № 122, що підтверджується копією свідоцтва про реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності –юридичної особи (а.с.9), також, відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.10) та згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 16.01.2007 року за № 15561200000025001 включено відомості до Єдиного державного реєстру про юридичну особу - товариство з обмеженою відповідальністю «Аптекар» (а.с.111-112).
Згідно матеріалів справи, відповідач знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Частиною 3 ст.15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Пунктом 6. ч. 2. ст. 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»»(яка діяла на момент проведення перевірки та винесення рішень) встановлено, що страхувальники зобов`язані надавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду України в терміни, в порядку та за формою, що встановлені Пенсійним фондом, а також нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені терміни і в повному обсязі страхові внески. Під страховими внесками відповідно до ст. 1 вищезазначеного закону розуміються кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. Вказаний вище порядок регламентується ст. 19 (яка діяла на момент проведення перевірки та винесення рішень), ст. 20 цього Закону, та п. 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України №64/8663 від 16.01.2004 (далі –Інструкція №21-1). Платники щомісячно складають Розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті, в якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків що нараховані за відповідний базовий звітний період та Розрахунки подаються страхувальниками до органів ПФУ за календарний місяць, не пізніше ніж через 20 робочих днів із дня закінчення звітного періоду, що передбачено пп. 11.11. п.11 Інструкції №21-1. Згідно з пп. 5.1.4. п. 5 Інструкції №21-1 нараховані за відповідний базовий період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Згідно з ч. 3 ст. 18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»(яка діяла на момент проведення перевірки та винесення рішень), страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України у порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч. 12 ст. 20 Закону України № 1058-IV, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно п. 1 ст. 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються ставки збору в таких розмірах: для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону: 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.
Відповідно до п.4 ст. 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»(який діяв на момент проведення перевірки та винесення рішень) для платників збору, визначених пунктом 4 статті 1 цього Закону (крім платників, зазначених у пункті 5 цієї статті): 2 відсотки від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 3 статті 2 цього Закону; Для платників збору, визначених пунктом 4 статті 1 цього Закону з числа осіб льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотів, штурманів, бортінженерів, бортмеханіків, бортрадистів, льотчиків-наглядачів) і бортоператорів, які виконують спеціальні роботи в польотах: 1 відсоток від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 3 статті 2 цього Закону, якщо сукупний оподатковуваний доход становить менше 150 гривень; 2 відсотки від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 3 статті 2 цього Закону, якщо сукупний оподатковуваний доход становить від 150 до 250 гривень; 3 відсотки від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 3 статті 2 цього Закону, якщо сукупний оподатковуваний доход становить від 250 до 350 гривень; 4 відсотки від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 3 статті 2 цього Закону, якщо сукупний оподатковуваний доход становить від 350 до 500 гривень; 5 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 3 статті 2 цього Закону, якщо сукупний оподатковуваний доход перевищує 500 гривень.
Судом встановлено, що 05.08.2010 року за № Ю-96 відповідачу була направлена вимога про сплату боргу по страховим внескам (станом на 01.08.2010 року) у розмірі 2255 грн. 82 коп.(а.с.30).
Також, як вбачається з матеріалів справи 26.08.2010 року управлінням Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси прийняті рішення про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством за № 1134, № 1135, № 1136, № 1137, № 1138, які були отримані директором товариства, про що свідчить підпис у зазначених рішеннях (а.с.32-36).
Також, 06.09.2010 року за № Ю-96 відповідачу була направлена вимога про сплату боргу по страховим внескам (станом на 01.09.2010 року) у розмірі 5097 грн. 15 коп., яка була отримана відповідачем 10.09.2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.31).
Крім того, судом встановлено, що 17.09.2010 року управлінням Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси складено акт № 89 про результати планової перевірки ТОВ «Аптекар»з питань дотримання вимог законодавства щодо нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, інших платежів та надання достовірних відомостей до органів Пенсійного фонду, за період з 01.03.2006 року по 31.07.2010 року, в вказаному акті зазначені порушення, які встановлені перевіркою, а саме: п.1 та п.4 ст. 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», п. 1 ст. 19 та ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». (а.с.122-124). На підставі вказаного акту перевірки 17.09.2010 року в.о. начальника управління прийняті рішення № 1238 за порушення ч.1 ст. 19 та ч. 1,2 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», №1239 про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків (а.с.125-126), які отримані керівником товариства, про що свідчить підпис у зазначених рішеннях. Також, 17.09.2010 року на адресу ТОВ «Аптекар»було направлено вимогу № Ю-394 про сплату боргу (за станом на 17.09.2010 року) по страховим внескам у розмірі 58 грн. 08 коп. (а.с.127), яка отримана відповідачем 17.09.2010 року, що підтверджується підписом на корінці вимоги.
Згідно п. 1 ст. 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються ставки збору в таких розмірах: для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону: 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.
Відповідно до п.4 ст. 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»(в редакції, яка діяла на момент проведення перевірки) для платників збору, визначених пунктом 4 статті 1 цього Закону (крім платників, зазначених у пункті 5 цієї статті): 2 відсотки від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 3 статті 2 цього Закону; Для платників збору, визначених пунктом 4 статті 1 цього Закону з числа осіб льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотів, штурманів, бортінженерів, бортмеханіків, бортрадистів, льотчиків-наглядачів) і бортоператорів, які виконують спеціальні роботи в польотах: 1 відсоток від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 3 статті 2 цього Закону, якщо сукупний оподатковуваний доход становить менше 150 гривень; 2 відсотки від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 3 статті 2 цього Закону, якщо сукупний оподатковуваний доход становить від 150 до 250 гривень; 3 відсотки від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 3 статті 2 цього Закону, якщо сукупний оподатковуваний доход становить від 250 до 350 гривень; 4 відсотки від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 3 статті 2 цього Закону, якщо сукупний оподатковуваний доход становить від 350 до 500 гривень; 5 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 3 статті 2 цього Закону, якщо сукупний оподатковуваний доход перевищує 500 гривень.
З урахуванням наданих уточнень до позовної заяви, судом встановлено, що згідно наданих ТОВ «Аптекар» до управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси розрахунків сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті з вересня 2010 року по грудень 2010 року, відповідачем самостійно визначено ці суми страхових внесків, які станом на 01.02.2011 року становлять: за ставкою 33,2 % - за вересень 2010 року –1621,49 грн., за жовтень 2010 р. –1806,74 грн., за листопад 2010р. –1806,74грн., за грудень 2010р. –1836,62 грн.; та за ставкою 2% - за грудень 2010р. –110,64 грн., що підтверджується розрахунками сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті, які наявні в матеріалах справи (а.с. 132-140). Також, як вбачається з вказаних розрахунків відповідача в уточненій позовній заяві, за відповідач за вказаний період сплатив за ставкою 33,2 % - за вересень 2010 року –398 грн. 14 коп. та за ставкою 2%- за грудень 2010р. –12 грн. 96 коп. Залишок вказаної суми позивачем не було сплачено у передбачені законом строки, що також підтверджується карткою особового рахунку (за період з 01.10.2010 року по 03.02.2011 року) страхувальника юридичної особи або фізичної особи, яка має найманих працівників (а.с.141-144). Відповідно до ч. 5 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(яка діяла на момент проведення перевірки та винесення рішень), визначеними коштами погашається сума недоїмки та пені, та фінансових санкції у порядку календарної черговості її виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків. Ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
Водночас, як вбачається з уточнення до позовної заяви та встановлено судом, позивачем сплачено в рахунок погашення недоїмки за ставкою 33,2% за червень 2008 року, липень 2008 року, серпень 2010 року, а також часткового погашення недоїмки за вересень 2010 року –4704 грн. 41 коп., в рахунок погашення недоїмки за ставкою 2% за вересень 2010 року, жовтня 2010 року, листопада 2010 року, а також часткового погашення недоїмки за грудень 2010 року сплачено 328 грн. 32 коп. Крім того, відповідно до картки особового рахунку відповідачем сплачені, заявлені в первинному та уточненому адміністративному позові, фінансові санкції на загальну суму 1057 грн. 00 коп.
Таким чином, ТОВ «Аптекар»станом на 01.02.2011 року має заборгованість перед УПФУ у Київському районі м. Одеси по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 6825 грн. 91 коп.
Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п.п.7 п.5 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 року №121/2001, Пенсійний фонд України має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків.
Відповідно до абз. 8 ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(яка діяла на момент проведення перевірки та винесення рішень) у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом із застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також, у разі, якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі .
Керуючись ст.ст. 7-9,158-163, КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю «Аптекар»про стягнення заборгованості у сумі 6825 грн. 91 коп.- задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Аптекар» (ідентифікаційний код 25421702) борг по страховим внескам у сумі 6825 грн. 91 коп. (шість тисяч вісімсот двадцять п’ять гривень 91 копійка) на користь управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси (код ЄДРПОУ 20990714, р/р 256013013695, МФО 328845, в Одеському обласному управлінні ВАТ «Державний ощадний банк»).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено та підписано суддею 22 липня 2011 року.
Суддя О.М.Соколенко
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2011 |
Оприлюднено | 20.09.2011 |
Номер документу | 18135823 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Соколенко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні