ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2011 р.
Справа № 2-а-4011/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О. В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області до товариства з обмеженою відповідальністю "Агроімпекс" про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі,
встановив:
Державна податкова інспекція у Цюрупинському районі Херсонської області (далі – позивач або ДПІ) звернулась до суду із позовом до товариства з обмеженою відповідальністю “Агроімпекс” (далі – відповідач або ТОВ) про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.
У судове засідання сторони не з’явились. Представник позивача надала заяву, відповідно до змісту якої позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить розглянути справу у порядку письмового провадження. Причини неявки відповідача суду невідомі, про час та місце слухання справи він повідомлений належним чином, викликався у судове засідання тричі, про що свідчать повернуті до суду конверти, в яких вкладені судові виклики. Виходячи з вищевикладеного та на підставі ч. 4, 6 ст. 128 КАС України суд визнав за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження.
Позивач обґрунтовує свої вимоги наступним.
Відповідач є юридичною особою, взятий на облік до ДПІ у м. Херсоні. Згідно акту камеральної перевірки встановлено порушення з боку ТОВ ст.120 Податкового кодексу України (далі по тексту –ПК України), а саме: несвоєчасно подано декларацію з податку на прибуток підприємств. Згідно довідки ДПІ відповідач станом на 26.07.2011 має заборгованість по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 1360,00 грн., яка обліковується в картці особового рахунку. Відповідно до ст.89 ПК України начальником ДПІ прийнято рішення про опис майна ТОВ, що перебуває у податковій заставі. Згідно із актом опису майна відповідача у податкову заставу включено: комплекс, тракторну бригаду. На підставі викладеного позивач просить надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу ТОВ, що перебуває у податковій заставі згідно витягу про реєстрацію в державному реєстрі обтяжень рухомого майна та акту опису майна.
Відповідач про свою правову позицію у справі не повідомив.
Дослідивши наявні документи та матеріали, всебічно і повно з’ясувавши обставини справи, об’єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Агроімпекс” зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Херсонської міської ради 19.04.2007 та взято на облік платником податків у ДПІ у м. Херсоні 05.02.2004 за № 6235. Статутом ТОВ визначено види господарської діяльності, які воно має право здійснювати.
Відповідно до п.14.1.175., ст.14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно із ст 133 ПК України платниками податку на прибуток є суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами. Тобто, відповідач як юридична особа, яка здійснює господарську діяльність, є платником податку на прибуток підприємств. Відповідно до ст. 134 ПК України об’єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду, визначених згідно зі статтями 135 - 137 цього Кодексу, на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду, визначених згідно зі статтями 138 - 143 цього Кодексу, з урахуванням правил, встановлених статтею 152 цього Кодексу, а також дохід (прибуток) нерезидента, що підлягає оподаткуванню згідно зі статтею 160 цього Кодексу, з джерелом походження з України. Виходячи із змісту п. 152.9, ст. 152 ПК України податковими періодами для подання звітності і сплати податку на прибуток є календарний квартал, півріччя, три квартали та рік. При цьому, виходячи із ст. 57 ПК України платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації. Граничні строки подання декларацій відповідно до встановлених базових звітних (податкових) періодів встановлено ст. 49 ПК України. Тобто, відповідач, як платник податку на прибуток, повинен щоквартально звітувати стосовно нарахованої ним суми зобов’язань з податку на прибуток, подавати зведені податкові декларації за півріччя, три квартали та рік, а також сплачувати нараховані ним податкові зобов’язання у строк, встановлений ст. 57 ПК України.
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
28.04.2011 ДПІ проведено камеральну перевірку декларації з податку на прибуток, подану відповідачем. За результатами перевірки складено акт № 270/15-1/32809468 (далі по тексту акт або акт перевірки). Відповідно до змісту акту встановлено порушення з боку ТОВ, яке полягає у несвоєчасній подачі ним звітності по податку на прибуток. На підставі акту ДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення №0000991500 від 28.04.2011, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов’язання по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 1190,00 грн., яке згідно п.57.3 ст.57 ПК України мало бути сплачено протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до наявної в матеріалах справи довідки ДПІ про наявність заборгованості з податків і зборів станом на 26.07.2011 року ТОВ не сплатило податкове зобов’язання, яке йому визначено податковим повідомленням-рішенням №0000991500 від 28.04.2011 року. Податкова вимога в силу положень п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України ТОВ не надсилалась.
Крім цього, відповідно до наявної в матеріалах справи податкової вимоги №47 від 26.04.2011 року за відповідачем, на момент проведення камеральної перевірки, рахувався податковий борг у сумі 170 грн. Конверт, яким направлена дана вимога, повернутий до ДПІ 28.05.2011 у зв’язку із неврученням. Причина невручення – за закінченням терміну зберігання. Вимога надсилалась за адресою відповідача, зазначеною у витязі із ЄДРПОУ. Виходячи з цього, податкова вимога вважається такою, що вручена належним чином.
Зазначені заходи не призвели до погашення податкового боргу ТОВ, який обліковується за ним і на момент подачі позову.
Так, згідно довідки ДПІ про наявність заборгованості з податків і зборів станом на 26.07.2011 за ТОВ обліковується податковий борг по податку на прибуток підприємств у розмірі 1360,00 грн. Таким чином, відповідач, всупереч вищезазначеним нормам Конституції України та ПК України, порушив терміни сплати податкового зобов’язання, внаслідок чого утворився податковий борг.
Згідно п. 95.2, ст. 95 ПКУ стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Виходячи з того, що строк, передбачений п. 95.2, ст. 95 ПКУ з моменту надіслання платнику податків податкової вимоги сплив, а податковий борг такого платника після цього збільшився, податковий борг ТОВ з податку на прибуток підприємств підлягає стягненню.
Згідно із п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Відповідно до матеріалів справи погасити податковий борг відповідача, шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності не представляється можливим, у зв’язку з чим, суд вважає, що ДПІ має право вимагати погашення податкової заборгованості за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Статтями 88-89 ПК України передбачено право органу державної податкової служби у випадку порушення строків сплати податкового зобов’язання, з метою забезпечення його подальшого виконання встановлювати податкову заставу на майно, що перебуває у власності (господарському віданні або оперативному управлінні) платника податків. При цьому, органом державної податкової служби приймається відповідне рішення та складається акт опису майна.
26.04.2011 ДПІ прийнято рішення № 1276/10/24-011 за підписом його начальника, відповідно до змісту якого вирішено здійснити опис майна, яка належить на праві власності (господарського відання або оперативного управління) ТОВ. На виконання цього рішення позивачем здійснено інформаційні запити до органів державної влади з метою з’ясування обсягу належного відповідачеві майна. В результаті таких заходів встановлено, що на праві колективної власності ТОВ належить комплекс, тракторна бригада. Даний факт підтверджений копією інформаційної довідки з Реєстру прав власності на нерухоме майно № 30065603 від 24.05.2011.
05.07.2011 за підписом посадової особи ДПІ, що виконує обов’язки податкового керуючого, складено акт опису майна, яке перебуває у власності ТОВ. Відповідно до змісту копії акту опису проведено опис майна: комплексу, тракторної бригади, кількістю одна штука, вартістю 1360,00 грн. Згідно копії витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна право податкової застави на вказане майно виникло з моменту складення акта опису – 05.07.2011. Виходячи із того, що за відповідачем обліковується заборгованість по податку на прибуток підприємств, ДПІ діяло правомірно, застосовуючи до відповідача податкову заставу належного йому майна.
Відповідно до п. 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.
Враховуючи, що податкове зобов'язання ТОВ з податку на прибуток підприємств є податковим боргом, який підлягає стягненню, заходи, вжиті ДПІ, не призвели до погашення податкового боргу, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 158 - 163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов державної податкової інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області до товариства з обмеженою відповідальністю "Агроімпекс" про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі задовольнити у повному обсязі.
Надати державній податковій інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків товариства з обмеженою відповідальністю "Агроімпекс" (код ЄДРПОУ 32809468), що перебуває у податковій заставі згідно Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 32072673 від 07.07.2011.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Анісімов О.В.
кат. 8.1.5
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2011 |
Оприлюднено | 28.09.2011 |
Номер документу | 18252399 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Анісімов О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні