ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.u a
І м е н е м У к р а ї н и
РІШЕННЯ
20 вересня 2011 р.
Справа 12/121-10
Господарський суд Вінниц ької області у складі:
Головуючий суддя С. Тісец ький
Секретар суду Н.Поца люк
Представники:
позивача : ОСОБА_1 - з а дорученням
відповідача: ОСОБА_2 - за дорученням
інші:
Місце розгляду справи : п риміщення суду,кімн.№1115
розглянувши справу за позовом: Відкритого акціо нерного товариства «Укртеле ком»в особі Центру телекомун ікаційних послуг Вінницької філії Відкритого акціонерно го товариства «Укртелеком»д о Вінницького РВ УМВС Україн и у Вінницькій області про ст ягнення 5439,54 грн. - основного б оргу, 119,67 грн. - пені, 70,62 грн. - ін фляційних нарахувань, 38,10 грн. - 3% річних, -
В С Т А Н О В И В :
Розпорядженням заступн ика голови суду від 08.12.2010 р. спра ву передано на розгляд судді Тісецького С.С.
Ухвалою суду від 21.09.2010 р. прова дження у справі зупинялось д о закінчення процедури реорг анізації Вінницького районн ого відділу Головного Управл іння МВС України у Вінницькі й області у Вінницький район ний відділ Управління МВС Ук раїни у Вінницькій області.
Ухвалою господарського су ду від 06 вересня 2011 року провад ження у справі поновлено та с праву призначено на 20.09.2011 р.
Фіксація судового процесу шляхом звукозапису не здійс нювалась в зв' язку з непода нням клопотання про застосув ання засобів технічної фікса ції судового процесу, оскіль ки відповідно до ч.7 ст.81-1 ГПК Ук раїни технічна фіксація судо вого процесу це право, а не обо в' язок суду.
Представник позивача пода в суду заяву про зменшення по зовних вимог. Згідно вказано ї заяви, позивач просить стяг нути з відповідача 70,62 грн. - ін фляційних нарахувань, 38,10 грн. - 3% річних, а стосовно стягнення з відповідача 5439,54 грн. - основ ного боргу та 119,67 грн. - пені, пр осить провадження у справі в цій частині припинити в зв' язку із тим, що відповідачем п ісля подачі позовної заяви д о суду, вказані суми сплачені . Вказана заява відповідає ви могам ст. 22 ГПК України, а тому п риймається судом до розгляду .
Заслухавши пояснення пред ставників позивача та відпов ідача, дослідивши матеріали справи, надавши юридичну оці нку поданих до справи доказі в, суд з' ясував:
ВАТ «Укртелеком»в особі ЦТП ВФ ВАТ «Укртелеком»(пози вач) надавало послуги електр озв'язку Вінницькому районно му відділу управління МВС Ук раїни у Вінницькій області (в ідповідач) на підставі уклад еного між ними договору № 40 ві д 17.03.2009 р
На підставі п. 29 Правил надан ня та отримання телекомуніка ційних послуг та п. 2.1.1 договору № 40 від 17.03.2009 р., позивач зобов'яза ний забезпечувати безперебі йне та якісне надання послуг електрозв'язку. А відповідач згідно п. 32 Правил та п. 4.3 даног о Договору - зобов'язаний своє часно вносити плату за послу ги електрозв'язку.
Позивач виконує свої зобов 'язання, забезпечує відповід ача послугами електрозв'язку та надає рахунки для оплати з гідно додатку до договору.
Однак відповідач свої зоб ов'язання щодо оплати телеко мунікаційних послуг по догов ору № 40 від 17.03.2009 року належним чи ном не виконував і станом на 01 .06.2010 р. заборгував позивачу за п еріод з 01.11.2008 р. по 01.06.2010 р. 5439,54 грн. - ос новного боргу, що підтверджу ється наданим до справи раху нками за отримані послуги зв ' язку, розписками відповіда ча про отримання вказаних ра хунків та банківськими випис ками.
Відповідно до п.1 ст..692 ЦК Укра їни, покупець зобов' язаний оплатити товар після його пр ийняття або прийняття товаро розпорядчих документів на нь ого, якщо договором або актам и цивільного законодавства н е встановлений іншій строк о плати товару.
Відповідно до ст.509 Цивільно го кодексу України зобов'яза нням є правовідносини, в яком у одна сторона (боржник) зобов 'язана вчинити на користь дру гої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплат ити гроші тощо) або утриматис я від певної дії, а кредитор ма є право вимагати від боржник а виконання його обов'язку. Та ке ж положення містить і ст.173 Г осподарського кодексу Украї ни, в якій зазначено, що господ арським визнається зобов'яза ння, що виникає між суб'єктом г осподарювання та іншим учасн иком (учасниками) відносин у с фері господарювання з підста в, передбачених цим Кодексом , в силу якого один суб'єкт (зоб ов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинит и певну дію господарського ч и управлінсько-господарсько го характеру на користь іншо го суб'єкта (виконати роботу, п ередати майно, сплатити грош і, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а і нший суб'єкт має право вимага ти від зобов'язаної сторони в иконання її обов'язку.
Дії позивача по наданню пос луг зв' язку відповідачу та дії відповідача по його прий няттю за визначеною ціною, св ідчать про те, що у боржника (в ідповідача) виникло зобов' язання по оплаті за отриман і послуги.
Згідно зі ст.526 Цивільного ко дексу України, ст.193 Господарс ького кодексу України зобов' язання має виконуватися нале жним чином відповідно до умо в договору та вимог цих Кодек сів, інших актів цивільного з аконодавства, а за відсутнос ті таких умов та вимог - відпов ідно до звичаїв ділового обо роту або інших вимог, що звича йно ставляться.
Одностороння відмова від з обов'язання або одностороння зміна його умов не допускаєт ься, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Ци вільного кодексу України, ч.7 с т.193 Господарського кодексу Ук раїни).
Згідно ч.1 ст.530 ЦК України, якщ о у зобов'язанні встановлени й строк (термін) його виконанн я, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст.527 Цивільно го кодексу України боржник з обов'язаний виконати свій об ов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інш е не встановлено договором а бо законом, не випливає із сут і зобов'язання чи звичаїв діл ового обороту.
Кожна зі сторін у зобов'язан ні має право вимагати доказі в того, що обов'язок виконуєть ся належним боржником або ви конання приймається належни м кредитором чи уповноважено ю на це особою, і несе ризик на слідків непред'явлення такої вимоги.
Стаття 610 цього ж Кодексу пер едбачає, що порушенням зобов 'язання є його невиконання аб о виконання з порушенням умо в, визначених змістом зобов'я зання (неналежне виконання).
Як визначає ст.32 Господарсь кого процесуального кодексу України, доказами у справі є б удь-які фактичні дані, на підс таві яких господарський суд встановлює наявність чи відс утність обставин, на яких ґру нтуються вимоги і запереченн я, а також інші обставини, які мають значення для правильно го вирішення спору.
Відповідно до ст.ст. 34, 43 Госп одарського процесуального к одексу України докази подают ься сторонами та іншими учас никами судового процесу. Обс тавини справи, які відповідн о до законодавства повинні б ути підтверджені певними зас обами доказування, не можуть підтверджуватися іншими зас обами доказування. Господарс ький суд оцінює докази за сво їм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному , повному і об' єктивному роз гляді в судовому процесі всі х обставин справи в їх сукупн ості, керуючись законом. Ніяк і докази не мають для господа рського суду заздалегідь вст ановленої сили. Визнання одн ією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторон а обґрунтовує свої вимоги аб о заперечення для господарсь кого суду не є обов' язковим .
Згідно наданої суду заяв и позивача, відповідач після подачі до суду позовної заяв и сплатив суму основного бор гу та пені позивачу, що підтве рджується виписками банку.
За таких обставин суд прихо дить до висновку, що провадже ння у справі в частині стягне ння з відповідача 5439,54 грн. - ос новного боргу та 119,67 грн. - пен і, підлягає припиненню на під ставі п.1-1 ст.80 ГПК України, в зв' язку із відсутністю предмета спору.
Крім суми основного борг у та пені, позивач просить стя гнути з відповідача 70,62 грн. - і нфляційних нарахувань, 38,10 грн . - 3% річних, згідно наданого р озрахунку.
Відповідно до п.2 ст. 625 ЦК Укра їни, боржник, який прострочив виконання грошового зобов' язання, на вимогу кредитора з обов' язаний сплатити суму б оргу з урахуванням встановле ного індексу інфляції за вес ь час прострочення, а також тр и проценти річних від простр оченої суми, якщо інший розмі р процентів не встановлений договором або законом.
Отже позовні вимоги позив ача про стягнення з відповід ача 70,62 грн. - інфляційних нара хувань, 38,10 грн. - 3% річних підля гають задоволенню, з покладе нням на відповідача відшкоду вання судових витрат.
Керуючись ст. ст.4-3, 4-5, 28, 30, 33, 43, 82, 83, 84, 85 ГПК України, -
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити ча стково.
2.Стягнути з Вінницького рай онного відділу Управління МВ С України у Вінницькій облас ті, 21029, м. Вінниця, вул.. Мечніков а, 7 (код ЄДРПОУ 08670237) на користь Ві дкритого акціонерного товар иства «Укртелеком»в особі Це нтру телекомунікаційних пос луг Вінницької філії Відкрит ого акціонерного товариства «Укртелеком», 21001, м.Вінниця, ву л.. Коцюбинського, 28 (код ЄДРПОУ 2150766) 70,62 грн. - інфляційних нарах увань, 38,10 грн. - 3% річних, 102,00 грн. - відшкодування витрат пов ' язаних зі сплатою державно го мита та 236,00 грн. - відшкодув ання витрат на інформаційно- технічне забезпечення судов ого процесу.
3.Припинити провадження у сп раві в частині стягнення з ві дповідача 5439,54 грн. - основного боргу та 119,67 грн. - пені на підс таві п.1-1 ст. 80 ГПК України, в зв' язку з відсутністю предмета спору.
4.Видати наказ після набран ня рішенням законної сили.
Суддя Тісецький С.С.
Повний текст р ішення суду оформлено і підп исано відповідно до вимог ст .84 ГПК України 23 вересня 2 011 р.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (вул.Коцюбинсько го, 28, м.Вінниця, 21001)
3 - відповідачу (вул.Мечников а, 7, м.Вінниця, 21029)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2011 |
Оприлюднено | 28.09.2011 |
Номер документу | 18295270 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Тісецький С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні