ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
14.09.11
Справа №5021/2187/2011.
Господарський суд Сумської області у складі судді Костенко Л.А., розглянувши заяву боржника товариства з обмеженою відповідальністю «Метал-Прогрес» (40030, м. Суми, вул. Лебединська, 3; ід. код 35172290) про порушення справи про банкрутство, відповідно до ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Сумської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Метал-Прогрес» (код 35172290) про порушення справи про банкрутство відповідно до ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Розглянувши заяву, та додані до неї документи, суд не вбачає підстав для порушення провадження у справі з огляду на наступне:
Відповідно до частини 1 статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
За частиною 4 статті 105 Цивільного кодексу України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Згідно з частиною 1 статті 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом (частина 3 статті 110 ЦК України).
Частиною 1 статті 111 Цивільного кодексу України передбачено, що ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, ще ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Зі змісту частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, вбачається, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і
розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 Цивільного кодексу України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу. Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого статтею 105 Цивільного кодексу України.
Ліквідатор ТОВ «Метал-Прогрес» звернувся до господарського суду із заявою за правилами ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з порушенням строку, передбаченого ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України, до заяви взагалі не додані докази публікації оголошення в офіційному друкованому органі.
Також в порушення ст. 6, ст. 7 Закону до заяви не додані витяг з ЄДР стосовно ТОВ «Метал-Прогрес», довідки відповідних органів (МРЕУ, БТІ) стосовно майна боржника, висновок про незалежну оцінку майна, витяги з державних реєстрів нерухомого та рухомого майна, докази повідомлення податкового, пенсійного органу про припинення діяльності, оригінал балансу на останню звіту дату, довідка про відкриті рахунки.
За вказаних обставин заява підлягає поверненню заявникові відповідно до ст. 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Керуючись ст. 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Метал-Прогрес», м. Суми б/н б/д про порушення справи про банкрутство – повернути без розгляду.
Додаток: заява б/н б/д на 1-му аркуші, з додатком на 22-х аркушах в т.ч. квитанція № 2828.57.1 від 09.09.2011р. про сплату 85,00 грн. державного мита; квитанція №2828.57.3 від 09.09.20211р. про сплату 236,00 грн. ІТЗ.
СУДДЯ (підпис) КОСТЕНКО Л.А.
З оригіналом згідно:
Помічник судді Бардакова О.М.
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2011 |
Оприлюднено | 28.09.2011 |
Номер документу | 18299846 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Костенко Лариса Андріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні