ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/2184/2011
29 серпня 2011 року
м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Шевчук С.М. за участю секретаря судового засідання Таустік Л.Г. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився;
відповідача: представник не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Сарненська міжрайонна державна податкова інспекція
до
Спільне підприємство "Степанський агробуд"
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Сарненська міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до спільного підприємства "Степанський агробуд" про стягнення заборгованості в сумі 23993,35 грн.
Від позивача надійшло письмове клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.
Судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи, які подані позивачем разом з позовною заявою.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши позовну заяву, дослідивши подані позивачем письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити повністю.
При цьому суд виходить з наступного.
Вирішуючи даний спір суд виходить із положень податкового законодавства, що діяло на момент вирішення даного спору та на момент виникнення податкового боргу.
Відповідач – Спільне підприємство "Степанський агробуд" зареєстроване як юридична особа 15.04.1997 року державним реєстратором Сарненської районної державної адміністрації (а.с.4). Відповідач взятий на облік як платник податків Сарненською МДПІ 14.05.1997 року (а.с.5).
З матеріалів справи вбачається, що за відповідачем рахується заборгованість в сумі 23993,35 грн., в тому числі: податок на додану вартість - 12750 грн., земельний податок - 11069,35 грн.. податок з власників транспортних засобів та інших машин і механізмів - 174 грн.
Наявність заборгованості підтверджується наявними та дослідженими в судовому засіданні доказами:
по податку на додану вартість - довідкою про суми податкового боргу (а.с.8), зворотнім боком облікової картки платника податків (а.с.11-13), податковим повідомленням-рішенням від 24.02.2011 року 0000031640/0 (а.с.22);
по земельному податку - довідкою про суми податкового боргу (а.с.8), зворотнім боком облікової картки платника податків (а.с.9-10),подтковою декларацією з плати за землю (а.с.15-17), розрахунками земельного податку (а.с. 18-20);
по податку з власників транспортних засобів: довідкою про суми податкового боргу (а.с.8), зворотнім боком облікової картки платника податків (а.с.14),розразунокм суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (а.с.21).
Зазначене вище податкове повідомлення-рішення направлялося відповідачу та останнім в судовому порядку не оскаржувалося (а.с.22, 23).
Позивачем для відповідача направлено податкові вимоги, які на момент розгляду справи відповідачем не задоволені та не оскаржені у судовому порядку (а.с.28-29).
Відтак, вказана сума є недоїмкою та є узгодженою.
Обов'язок позивача щодо сплати названих податкових платежів було визначено ст.ст. 2, 14, 17 Закону України "Про плату за землю", Законом України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", Законом України "Про податок на додану вартість", п.5.1 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Пунктом 8.1 ст.8 ПКУ передбачено, що в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори. До загальнодержавних належать податки та збори, що встановлені цим Кодексом і є обов'язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених цим Кодексом (п.8.2 ст.8 ПКУ). Згідно з п.п.9.1.1. та п.п.9.1.3. п.9.1 ст.9 ПКУ податок на додану вартість, плата за землю належать до загальнодержавних податків та зборів.
Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПКУ платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п.п.20.1.18 п.20.1. ст.20 ПКУ органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму боргу або його частини.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Спільного підприємства "Степанський агробуд" (код ЄДРПОУ 03586227) заборгованість перед бюджетом в сумі 23993,35 грн. (двадцять три тисячі дев'яносто дев'яносто три гривні 35 коп.), з яких:
- податок на додану вартість в сумі 12750,00 грн. (дванадцять тисяч сімсот п'ятдесят гривень 00 копійок) - до Державного бюджету України;
- земельний податок в сумі 11069,35 грн. (одинадцять тисяч шістдесят дев'ять гривень 35 копійок) - до місцевого бюджету Степанської селищної ради Сарненського району Рівненської області;
- податок з власників транспортних засобів в сумі 174,00 грн. (сто сімдесят чотири гривні 00 копійок) - до місцевого бюджету Степанської селищної ради Сарненського району Рівненської області .
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Шевчук С.М.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2011 |
Оприлюднено | 03.10.2011 |
Номер документу | 18343762 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Шевчук С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні