Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
06 вересня 2011 р. № 2-а- 8727/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Білової О.В.,
за участю секретаря судового засідання Романенко Т.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аквакар-2010" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Харкова звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аквакар-2010", в якому просить суд стягнути з відповідача суму боргу у розмірі 39683,80 грн. на користь державного бюджету, обґрунтовуючи позовні вимоги наступним.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Аквакар-2010", зареєстровано у Державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Харкова як платник податків. В результаті проведених перевірок відповідачу нараховані податкові зобов’язання з податку на додану вартість та податку на прибуток на загальну суму 39683,80 грн., які своєчасно не сплачені.
Представник позивача – Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова - в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, через канцелярію суду надав клопотання, в якому просив розглянути адміністративну справу за відсутності представника позивача.
Представник відповідача – Товариства з обмеженою відповідальністю "Аквакар-2010" – в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заперечень та клопотань не надав.
За таких умов, враховуючи повторну неявку представника відповідача в судове засідання без поважних причин та без повідомлення про причини неявки, виходячи з рівності сторін в адміністративному судочинстві, суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній доказів без участі представника відповідача.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Аквакар-2010" зареєстровано як суб’єкт підприємницької діяльності – юридична особа за адресою: 61052, Харківська обл., м. Харків, вул. К. Маркса, буд,26 що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серія А 00 №498639 (а.с.4).
Відповідач знаходиться на обліку як платник податків в Державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Харкова, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків № 1142/30433 від 18.07.2008 року (а.с.4 – зворотній бік).
На момент розгляду справи судом заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю "Аквакар-2010" перед бюджетом складає 39683,80 грн., в тому числі з податку на прибуток підприємств у розмірі 37389,41 грн. та з податку на додану вартість – 2294,39 грн., що підтверджується даними розрахунку суми позову (а.с.5) та обліковими картками платника податків (а.с.6-8).
Щодо підстав виникнення зазначеної заборгованості судом встановлено наступне.
Станом на 01.02.2010 року по ТОВ "Аквакар-2010" рахувалась переплата з податку на прибуток у розмірі 0,50 грн.
Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Харкова було винесено податкове повідомлення №0000102320/0 від 12.05.2010 року на підставі акту № 719/23-304/33479834 від 08.04.2009 року, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання з податку на прибуток у розмірі 30693,60 грн., в тому числі за основним платежем – 25578 грн, та за штрафними (фінансовими) санкціями – 5115,6 грн. (а.с.15).
Отже загальний борг відповідача з податку на прибуток становить 30693,10 грн.
Станом на 01.06.2010 року по ТОВ "Аквакар-2010" рахувалась переплата з податку на додану вартість у розмірі 200,00 грн.
Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Харкова було винесено податкове повідомлення №0001671520/0 від 02.06.2010 року на підставі акту № 1540/15-219/33479834 від 28.05.2009 року, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість у розмірі 2380 грн., в тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями – 2380 грн. (а.с.20).
Отже загальний борг відповідача з податку на прибуток становить 2180,00 грн.
Відповідно до п.п.16.1.1. п. 16.1 ст. 16 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Підпунктом 16.4.1. п.16.4 ст.16 того ж закону передбачено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
У відповідності до приписів зазначених норм бала нарахована пеня за несвоєчасну сплату податкових зобов’язань з податку на прибуток у розмірі 6696,31 грн. та з податку на додану вартість у розмірі 114,39 грн.
Згідно з п.п. 5.2.1 п. 5.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Також п.п. 5.2.2. п. 5.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.
Відповідно до абз. 4 п.п. 6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідачем не оскаржувалися зазначені податкові повідомлення – рішення ані в процедурі адміністративного оскарження, ані в судовому порядку.
Підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На виконання зазначеної норми Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Харкова направила на адресу відповідача першу податкову вимогу № 1/324 від 01.06.2009 року(а.с.10) та другу податкову вимогу №2/391 від 13.07.2009 року(а.с.11), які були вручені уповноваженим особам відповідача, про що свідчить особисті підписи на зворотних поштових повідомленнях 12.06.2009 року та 28.07.2009 року відповідно.
Відповідно до п.п. 10.1.1. п. 10.1 ст. 10 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.
Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги.
Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним податковим органом.
На виконання вищезазначеної вимоги начальником Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова було прийнято рішення №113 від 28.08.2009 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу(а.с.9).
Таким чином, судом встановлено, що податковим органом були вжиті всі можливі заходи з погашення податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Аквакар-2010".
На момент розгляду справи судом сума заборгованості у розмірі 39683,80 грн. відповідачем не погашена, відповідачем до суду не надано доказів на спростування вимог позивача.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та позов підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 17, 50, 70, 71, 86, 94, 159, 160-163, 167, 186 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аквакар-2010" про стягнення заборгованості – задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Аквакар-2010" (код 33479834, 61052, м. Харків вул. К. Маркса, б.26) до державного бюджету на користь Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова (код 22705965, вул.. Карла Маркса, 30, м. Харків, 61052) податковий борг у сумі 39683,80грн. (тридцять дев’ять тисяч шістсот вісімдесят три) гривні 80 копійок, з яких: у сумі 37389,41 (тридцять сім тисяч триста вісімдесят дев’ять) гривень 41 копійка на рахунок: відділу Державного казначейства у Ленінському районі м. Харкова, код ЄДРПОУ одержувача: 24134120, банк одержувача: Головне Управління Державного казначейства України в Харківській області МФО: 851011 р/р 31113009700006; у сумі 2294,39 грн. (дві тисячі двісті дев’яносто чотири) гривні 39 копійок на рахунок: відділу Державного казначейства у Ленінському районі м. Харкова, код ЄДРПОУ одержувача: 24134120, банк одержувача: Головне Управління Державного казначейства України в Харківській області МФО: 851011 р/р 31115029700006.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 12 вересня 2011 року.
Суддя Білова О.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2011 |
Оприлюднено | 03.10.2011 |
Номер документу | 18345026 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Білова О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні