Д ело № 2005/2-о-26/11
К а те гория 9
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н ЕМ У К Р А Ї Н И
12.09.2011 Борівський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді Гуляєва Г. М.
при секретарі Євтіхієвій С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.м.т. Борова справу за заявою ОСОБА_1, 3 особи: ІЗЮМСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА БОРІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ, БОРІВСЬКЕ РАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ ВІДДІЛУ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
про встановлення факту належності правовстановлюючого документа
В С Т А Н О В И В
Заявниця звернулася до Борівського районного суду з заявою, в якій вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_3 р. померла її мати ОСОБА_3.
Після смерті матері залишилася спадщина з земельного паю площею 8,6109 га, який знаходиться на території Ізюмської сільської ради Борівського р-ну Харківської обл.
6 квітня 2006 р. мати заявниці отримала державний акт на право власності на земельну ділянку площею 8,6109 га серії ЯА №453492 з кадастровим номером земельної ділянки 6321082000:06:002:0026.
Коли заявниця в установлений законом строк звернулась до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, то нотаріус оглянула представлені заявницею документи і виявила, що у державному акті допущена помилка. Замість її прізвища за паспортом «ОСОБА_1»у державному акті значиться прізвище «ОСОБА_1»
У зв’язку з цим нотаріус запропонувала заявниці звернутися до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
В судовому засіданні заявниця підтвердила вищевикладене та підтримала позовні вимоги.
3 особа Ізюмська сільська рада не заперечує проти задоволення позовних вимог заявниці, про що надала відповідну заяву.
3 особа Борівське районне управління відділу земельних ресурсів не заперечує проти задоволення позовних вимог заявниці.
Свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судовому засіданні підтвердили, що прізвище матері заявниці ОСОБА_1 «ОСОБА_1»і вона мала земельну ділянку та державний акт на неї.
Суд, вислухавши пояснення заявниці, свідків, дослідивши матеріали справи, вважає, що вимоги заявниці підлягають задоволенню, оскільки згідно ст.256 ЦПК України «суд розглядає справи про встановлення факту, в тому числі належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я. по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.»
Крім того згідно п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України “ Про судову практику у справах про встановлення факту, яке має юридичне значення” –підставою для вирішення питання про встановлення факту належності правовстановлюючих документів судом є неможливість організації, яка видала документ, внести до нього відповідні виправлення.
Крім того, дані факти та відповідні їм правовідносини підтверджуються матеріалами справи: копією паспорта ОСОБА_1 (а.с.5), копією ідентифікаційного номеру ОСОБА_1 (а.с.6), копією свідоцтва про народження ОСОБА_1 (а.с.7), копією свідоцтва про смерть ОСОБА_3 (а.с.8), копією державного акту на право власності на земельну ділянку виданого на ім‘я ОСОБА_3 (а.с.9-10), копією свідоцтва про шлюб укладеного між ОСОБА_6 і ОСОБА_7 (а.с.11).
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.3,10,11,57,60 ЦПК України, на підставі ст. 256 п.6 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 –задовольнити.
Встановити належність правовстановлюючого документа: державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯА №453492, яка розташована на території Ізюмської сільської ради Борівського району Харківської області, виданий 06 квітня 2006 р. на ім‘я ОСОБА_3, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки Закарпатської обл. Мукачівського р-ну с. Косино, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 р.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Борівський районний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення в той же строк з дня отримання його копії.
Суддя Гуляєва Г. М.
Суд | Борівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2011 |
Оприлюднено | 05.10.2011 |
Номер документу | 18373739 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Борівський районний суд Харківської області
Гуляєва Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні