1
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2011 року
м. Полтава
Справа № 2а-1670/6511/11
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Шевякова І.С.,
при секретарі – Ємець Я.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Чутівському районі Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю " Рента - В" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
01 серпня 2011 року Управління Пенсійного фонду України в Чутівському районі Полтавської області звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рента - В" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 956,38 грн.
В обґрунтування позовних вимог посилався на те, що відповідач, який відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" є платником єдиного внеску, всупереч вимог п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" не сплатив у передбачений законом строк та розмірі єдиний внесок за травень 2011 року в сумі 725,99 грн., у зв’язку із чим виникла заборгованість. Крім того, за несвоєчасну сплату єдиного страхового внеску до відповідача застосовано штрафні санкції та нараховано пеню в сумі 230,40 грн. В зв'язку із залишенням відповідачем вимоги пенсійного фонду про сплату вищенаведеного боргу без задоволення УПФУ в Чутівському районі звернулось про їх стягнення до суду.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав суду клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча у справі наявні докази, що він належним чином повідомлений про час та місце проведення судового засідання, причини неявки суду не повідомив, заперечення на позов не надав.
Таким чином суд вважає можливим розглянути справу у відсутність сторін на підставі наявних в ній доказів.
Суд, дослідивши матеріали справи, повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Рента-В" зареєстроване як юридична особа (ідентифікаційний код 36564927) та включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4, п.3 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон №2464) товариство з обмеженою відповідальністю "Рента-В" є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Чутівському районі Полтавської області.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону №2464 відповідач зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Базою нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробітної плати з видами виплат, які включають основу та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні витрати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону №2464 єдиний внесок для платників, зазначених у п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим п. 1 ч. 1 ст. 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності, визначених у Додатку до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2000 р. №1423.
Згідно ч. 8 ст. 9 Закону №2464 та п. 3.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010р. №22-2, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.11.2010р. за № 1014/18309, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Згідно поданого відповідачем звіту за травень 2011 року ним самостійно були нараховані страхові внески на загальну суму 725,99 грн. Відповідач у встановлений ч. 8 ст. 9 Закону №2464 строк єдиний внесок не сплатив.
Відповідно до п.1 ч.10 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до банків такі фінансові санкції: за несвоєчасне перерахування або несвоєчасне зарахування на банківські рахунки органів Пенсійного фонду та Накопичувального фонду сум страхових внесків, фінансових санкцій, зазначених у частині дев'ятій цієї статті, сум інвестиційного доходу, одержаного від інвестування коштів Накопичувального фонду, за несвоєчасне перерахування за платіжними документами виконавчих органів Пенсійного фонду та несвоєчасне зарахування на банківські рахунки сум коштів Пенсійного фонду та Накопичувального фонду, які використовуються на цілі, передбачені цим Законом, нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка зазначених сум, розрахована за кожний день прострочення їх перерахування (зарахування) та накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не зарахованих (неперерахованих) сум.
Рішеннями Управління Пенсійного фонду України в Чутівському районі № 34 від 19.05.2011 року до відповідача застосовані штрафні санкції та пеня на загальну суму 230,40 грн.
Доказів скасування вказаного рішення в адміністративному порядку чи визнання його недійсним в судовому порядку, відповідач суду не надав, як і доказів сплати суми боргу.
Відповідно до ч.1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач заперечень проти позову, доказів сплати боргу суду не надав.
З огляду на викладене, та враховуючи, що відповідач має непогашену заборгованість зі сплати заборгованості по єдиному соціальному податку за травень 2011 року та штрафних санкцій в розмірі 956,38 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Рента-В" (вул. Ковпака, 1, смт. Чутове, Полтавська область, ідентифікаційний код. 36564927) на користь Управління Пенсійного фонду України у Чутівському районі Полтавської області заборгованість у сумі 956,38 грн. (дев'ятсот п'ятдесят шість гривень тридцять вісім копійок), в тому числі:
- 731,66рн. (сімсот тридцять одна гривня шістдесят шість копійок) на розрахунковий рахунок 37196002001624 в УДК в Чутівському районі, МФО 831019, код 22532134;
- 136,66 грн. (сто тридцять шість гривень шістдесят шість копійок) на розрахунковий рахунок 37193083001624 в УДК в Чутівському районі, МФО 831019, код 22532134;
- 88,08 (вісімдесят вісім гривень вісім копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 05 вересня 2011 року.
Суддя І.С. Шевяков
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2011 |
Оприлюднено | 05.10.2011 |
Номер документу | 18392853 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Шевяков І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні