Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"27" вересня 2011 р. № 2а- 11433/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Піскун В.О.,
при секретарі судового засідання - Мараєвій О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області до Дочірнього підприємства фірми "Слобода-Б" , третя особа - Державний реєстратор Великобурлуцької районної державної адміністрації про припинення юридичної особи, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд припинити юридичну особу Дочірнього підприємства фірми "Слобода-Б".
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Дочірнє підприємство фірми "Слобода-Б" починаючи з моменту реєстрації та по теперішній час систематично не подає до податкової інспекції звіти про свою фінансову діяльність та інші документи, пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та інших обов'якових платежів до бюджетів та державних цільових фондів, чим порушує вимоги п.8 ст.19 ГК України, п.2 ст.9 Закону України від 25.06.1991 року № 1251-ХІІ "Про систему оподаткування", п.п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16, ст. 49 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2756-\/І. Заборгованість перед бюджетом відсутня. Відповідно до п.2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців" - підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
В судовому засіданні представник позивача у судове засідання не з’явився, надав до суду клопотання про розгляд даної справи без його участі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, до суду повернуто конверт з відміткою, що за зазначеною адресою підприємство не існує. У відповідності до ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
Представник третьої особи у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Таким чином, суд вважає, за можливе розглянути справу без участі сторін по справі за наявними в ній матеріалами.
Відповідно до ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Дочірнє підприємство фірми "Слобода-Б", ідентифікаційний код 24129550, зареєстровано як юридична особа Розпорядженням Великобурлуцької районної державної адміністрації від 06.03.1996 року № 101. Місцезнаходження Дочірнього підприємства фірми "Слобода-Б" є Харківська область, Великобурлуцький район, смт. Великий Бурлук, база райагропостачу.
Дочірнє підприємство фірми "Слобода-Б" починаючи з моменту реєстрації та по теперішній час систематично не подає до податкової інспекції звіти про свою фінансову діяльність та інші документи, пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та інших обов'якових платежів до бюджетів та державних цільових фондів, що підтверджується довідкою № 87/7/39-28-058 від 22.08.2011 року та свідчить про систематичне і грубе порушення відповідачем діючого законодавства України. Відповідно до довідки наданої Вовчанською МДПІ у Харківській області у Дочірнього підприємства фірми "Слобода-Б" відсутня заборгованість перед бюджетом.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов’язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об’єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Згідно зі ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:
- подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);
- сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до ч.2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців" - підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно зі ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є:
- визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути;
- провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом;
- невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону;
- неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону;
- наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Суд зазначає, що з 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.п.20.1.12 п.20.1 статті 20 якого, органи державної податкової служби мають право, у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Відповідач не надав до суду доказів, які підтверджували надання податкової та фінансової звітності Дочірнього підприємства фірми "Слобода-Б" починаючи з моменту реєстрації та по теперішній час.
Виходячи з вищевикладеного суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, доведеними та таким, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області до Дочірнього підприємства фірми "Слобода-Б", третя особа - Державний реєстратор Великобурлуцької районної державної адміністрації про припинення юридичної особи - задовольнити у повному обсязі.
Припинити юридичну особу Дочірнього підприємства фірми "Слобода-Б" (ідентифікаційний код 24129550, Харківська область, Великобурлуцький район, смт. Великий Бурлук, база райагропостачу, зареєстровано як юридична особа Розпорядженням Великобурлуцької районної державної адміністрації від 06.03.1996 року № 101).
Копію постанови суду, після набрання нею законної сили, направити державному реєстратору Великобурлуцької районної державної адміністрації для внесення до Єдиного державного реєстру запису про припинення юридичної особи.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 27.09.2011 року.
Суддя Піскун В.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2011 |
Оприлюднено | 04.10.2011 |
Номер документу | 18393940 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Піскун В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні