ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
22 вересня 2011 року 11:23 № 2а-13315/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Патратій О.В. при секретарі судового засідання Сервачинській І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку ст. 1833 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративну справу
за позовом
Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва
до
Товариства з обмеженою відповідальністю «Акваголд»
про
зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків,-
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Оболонському районі м. Києва звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з поданням про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків - Товариства з обмеженою відповідальністю «Акваголд».
Подання обґрунтоване тим, що відповідач має податковий борг перед бюджетом у розмірі 313 371,00 грн., активи відповідача перебувають у податковій заставі на підставі вимог Податкового кодексу України, проте, відповідач не надав документів, необхідних для здійснення опису майна у податкову заставу, що відповідно до пп. 20.1.16. Податкового кодексу України є підставою для звернення до суду з заявою про зупинення видаткових операцій.
Представник заявника у судовому засіданні 22 вересня 2011р. підтримав подання у повному обсязі та просив суд його задовольнити.
Представник відповідача проти заявленого подання заперечував, посилаючись на відсутність коштів для погашення податкового боргу, та просив суд відмовити у задоволенні подання.
В судовому засіданні 22 вересня 2011 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників заявника, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується подання, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення подання, виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Акваголд»(код ЄДРПОУ 36025648) зареєстроване Оболонською районною у м. Києві державною адміністрацією 28.07.2008 р., що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за № 11167806 від 19.09.2011 р., та перебуває на податковому обліку в ДПІ у Оболонському районі м. Києва з 31.07.2008 року, про що видано довідку форми № 4-ОПП від 10.05.2011 р. № 1401/29-106.
Станом на 19.09.2011 року за підприємством рахується заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 313 371,00 грн.
Вказана заборгованість утворилась на підставі самостійно поданих відповідачем декларацій з податку на додану вартість за квітень 2009 року № 99789, за червень 2011 року № 180432 та за липень 2011 року № 210233, в яких ТОВ «Акваголд»самостійно визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість.
01 вересня 2011 року ДПІ у Оболонському районі м. Києва виставлено ТОВ «Акваголд» податкову вимогу № 2553 від 01 вересня 2011 року на загальну суму податкового боргу за узгодженим податковим зобов’язанням станом на вказану дату в розмірі 313 419,60 грн. Вказана податкова вимога була вручена 12 вересня 2011 року особисто директору відповідача ОСОБА_1, що підтверджується відповідним підписом на корінці податкової вимоги, копія якої наявна в матеріалах справи.
Відповідно до п. 88.1. ст. 88 Податкового кодексу України (далі –ПК України) з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов’язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення (п. 88.2).
Згідно п 89.1 ст. 89 ПК України право податкової застави виникає у разі:
89.1.1. несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку;
89.1.2. несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
Таким чином, у зв’язку з виникненням у ТОВ «Акваголд» податкового боргу, у податкового органу виникло право податкової застави на майно відповідача.
Відповідно до п. 2.1 Порядку застосування податкової застави органами державної податкової служби, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 № 1043 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.12.2010 р. за № 1438/18733, опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення про опис майна у податкову заставу. Таке рішення приймається керівником органу державної податкової служби і надається платнику податків, що має податковий борг.
Виходячи з вищевказаних положень податкового законодавства, 02 вересня 2011 року ДПІ у Оболонському районі м. Києва було прийнято рішення про опис майна ТОВ «Акваголд»у податкову заставу.
Листом Державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва від 01.09.2011 р. № 2553/10/24-104 Товариству з обмеженою відповідальністю «Акваголд»було повідомлено, що воно має заборгованість перед бюджетом та запропоновано у п’ятиденний термін від дня отримання листа надати перелік майна, яке перебуває у власності товариства.
Зазначений лист разом із рішенням про опис майна у податкову заставу від 02.09.2011р. було вручено особисто директору відповідача ОСОБА_1 12.09.2011 року, що підтверджується підписом зазначеної особи на вищевказаних документах.
Станом на 19 вересня 2011 року ТОВ «Акваголд»не надало податковому органу документів, необхідних для складання акту опису активів, на які буде розповсюджено право податкової застави, про що ДПІ у Оболонському районі м. Києва складено Акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу № 17 від 19.09.2011 року та стало підставою для звернення податкового органу до суду з поданням про зупинення видаткових операцій на рахунках відповідача.
Згідно з п.89.3. ст.89 ПК України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред’являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби. Відмова платника податків від підписання акта опису майна, на яке поширюється право податкової застави, не звільняє такого платника податків від поширення права податкової застави на описане майно.
Відповідно до п.89.4. ст.89 ПК України у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.
Відповідач у судовому засіданні підтвердив, що має заборгованість та те, що лист від 01.09.2011 р. № 2553/10/24-104 та рішення про опис майна у податкову заставу від 02.09.2011 було вручено директору підприємства 12.09.2011, що підтверджується його підписами на зазначених документах, водночас зазначив про те, що у підприємства на даний час відсутні кошти для погашення заборгованості у повному обсязі та просив суд розстрочити сплату заборгованості.
Таким чином, судом встановлено, що ненадання відповідачем переліку майна, яке перебуває у власності підприємства, унеможливили здійснення податковим керуючим наданих йому Податковим кодексом України повноважень, зокрема, щодо складання акту опису активів, на які буде розповсюджено право податкової застави.
Згідно з пп.20.1.16. п.20.1 ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду, у разі якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків шляхом накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку.
Абзацами другим та третім пункту 89.4 статті 89 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов’язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.
Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення зазначених у цьому пункті актів, зобов’язаний надіслати банкам та іншим фінансовим установам рішення про складення таких актів. Таке рішення є підставою для поновлення видаткових операцій на рахунках платника податків.
Вищевказані норми ПК України кореспондуються з п. 1 ч. 1 ст. 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якого провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків.
З огляду на викладене, а також враховуючи той факт, що відповідачем не було надано позивачу документів необхідних для складання акту опису майна, на яке поширюється право податкової застави, про що було складено акт № 17 від 19.09.2011, суд дійшов висновку про те, що наявні всі правові підстави для зупинення видаткових операцій платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «Акваголд».
Посилання відповідача на відсутність коштів для погашення податкового боргу не є підставою для відмови у задоволенні подання, оскільки, виходячи з вищевказаних положень ПК України, відсутність коштів не звільняє платника податків від виконання обов’язку з надання податковому керуючому інформації про наявне майно для вжиття примусових заходів з погашення податкового боргу.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем не було надано суду доказів на спростування вищенаведених доводів податкового органу, в тому числі щодо відсутності податкового боргу та надання необхідних документів для складання акту опису активів, на які буде розповсюджено право податкової застави.
Таким чином, на підставі ст. 10 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно якої усі учасники адміністративного процесу є рівними та ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно якої розгляд і вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними доказів, з’ясувавши обставини у справі; перевіривши всі доводи та надавши правову оцінку наданим доказам, суд дійшов висновку, що подання ДПІ у Оболонському районі м. Києва є законним та обґрунтованим, у зв’язку із чим підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 69 - 71, 94, 158 - 163, 167, 1833, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Подання Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва (адреса: 04213, м. Київ, пр. Героїв Сталінграда, 58) задовольнити.
2. Зупинити видаткові операції Товариства з обмеженою відповідальністю «Акваголд» (код ЄДРПОУ 36025648, адреса: м. Київ, вул. Північна, 6, літера А1, офіс 1) на рахунках № 26003301612203 (євро), № 26004301612202 (долар США), № 26005301612201 (гривня) у філії АБ «Південний»в м. Києві, МФО 320917, а також на рахунку № 26009000120123 (гривня) у ПАТ «КБ «Хрещатик», МФО 300670.
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя О.В. Патратій
Повний текст постанови складено та підписано: 23 вересня 2011 року.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2011 |
Оприлюднено | 06.10.2011 |
Номер документу | 18451700 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Патратій О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні