Ухвала
від 25.08.2011 по справі 5026/1717/2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

підготовчого засідання

          "25" серпня 2011 р.                                         Справа № 01/5026/1717/2011

Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді – Чевгуза О.В., при секретарі –  Олійник І.С., за участю:

від боржника –  ОСОБА_1 – представник за довіреністю,

від державної податкової інспекції у м. Черкаси –  ОСОБА_2 –  представник за довіреністю,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м. Черкаси справу за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Богдан-Спецавтотехніка", м. Черкаси

про визнання  його банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 12 серпня 2011 року за заявою боржника у порядку ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі –Закон) порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Богдан-Спецавтотехніка", м. Черкаси, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, накладено арешт на все майно боржника.

У підготовчому засіданні представник боржника свої вимоги підтримав, наполягав на опублікуванні оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в офіційних друкованих органах, своїм правом відкликати заяву про порушення провадження у справі про банкрутство не скористався.

До початку судового засідання від представника засновника боржника надійшло клопотання про призначення розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Кугота І.П.

Від арбітражного керуючого Звєздічева М.О. надійшла заява, якою він повідомляє суд, що не являється зацікавленою особою у даній справі і просить призначити його розпорядником майна боржника.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи представника  боржника, оцінивши подані документи, суд встановив, що боржник неспроможний виконати перед кредиторами грошові зобов’язання протягом трьох місяців після встановленого строку для їх погашення.

Судом встановлено, що загальний розмір безспірних вимог кредиторів до боржника, які виконувались органами ДВС у строк понад три місяці, склав 1467102 грн. 74 коп.

Відповідно до рекомендацій президії Вищого господарського суду України від 04 червня 2004 року №04-5/1193 “Про деякі питання практики застосування Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у підготовчому засіданні суд має перевірити наявність ознак неплатоспроможності боржника, розмір вимог кредитора (кредиторів), їх без спірність.

Відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі –Закон) у підготовчому засіданні суддя оцінює подані документи, заслуховує пояснення сторін.

Згідно з вимогами ст. 1 Закону неплатоспроможність –неспроможність суб’єкта  підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов’язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов’язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов’язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов’язкових платежів), не інакше, як через відновлення платоспроможності.

Безспірними являються вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року №15 “Про судову практику в справах про банкрутство” при визначенні розміру вимог за грошовими зобов’язаннями господарським судам слід враховувати, що грошове зобов’язання (абзац сьомий статті 1 Закону) – це  зобов’язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та з інших підстав, передбачених цивільним законодавством України.

До складу грошових зобов’язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов’язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров‘ю  громадян, зобов’язання з виплати авторської винагороди, зобов’язання перед засновниками (учасниками) боржника –  юридичної особи, що виникли з такої участі.

Відповідно до норм законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які регулюють питання відповідальності за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків, вимоги щодо їх стягнення визнаються безспірними, а самі ці вимоги підтверджуються документами обліку страхових внесків, що складаються цільовими страховими фондами з відповідних видів страхування.

Терміном, з якого має обчислюватися мінімальний тримісячний строк прострочення боржником виконання свого зобов’язання, є момент у часі, з настанням якого це зобов’язання мало бути виконано боржником згідно з вказівками закону або договору.

Таким чином, наявні визначені Законом ознаки неплатоспроможності боржника.

Крім того, безспірні вимоги кредиторів боржника, які не були задоволенні протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, перевищують триста мінімальних розмірів заробітних плат.

Зазначені вище обставини повністю підтверджуються наданими суду доказами, які містяться у матеріалах справи.

На підставі вищевикладених обставин, суд вважає за необхідне на підставі ст. 11 Закону зобов’язати боржника в 10-денний термін опублікувати оголошення про порушення справи про банкрутство боржника, а газету з опублікованим оголошенням надати суду.

При цьому суд звертає увагу боржника, що оголошення відповідно до п. 5 ст. 11 Закону має містити відомості про повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування господарського суду, номер справи та відомості про розпорядника майна.

Оскільки при прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство розпорядник майна не призначався, суд вважає за необхідне призначити його у підготовчому засіданні.

Відповідно до ст. 3-1 Закону якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів.

Згідно з цим Законом одна і та ж особа може виконувати функції арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Закону.

Якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражні керуючі діють на підставі ліцензії арбітражного керуючого, виданої уповноваженим органом у порядку, встановленому законом.

Анулювання ліцензії арбітражного керуючого під час здійснення арбітражним керуючим своїх повноважень є підставою для усунення його від виконання обов'язків арбітражного керуючого під час провадження у справі про банкрутство.

Про усунення арбітражного керуючого від виконання обов'язків з цих підстав під час провадження у справі господарський суд виносить ухвалу.

Арбітражними керуючими не можуть бути призначені:

особи, які згідно з цим Законом вважаються заінтересованими;

особи, які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, за винятком випадків, коли з дня усунення цієї особи від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років, якщо інше не встановлено цим Законом;

особи, яким заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади;

особи, які мають судимість за вчинення корисливих злочинів.

До призначення арбітражним керуючим особа має подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

В даному випадку до господарського суду із заявою про призначення його на посаду розпорядника майна боржника звернувся тільки арбітражний керуючий Звєздічев Максим Олександрович.

Кредитори боржника та керівник боржника своїм правом запропонувати кандидатуру розпорядника майна не скористались.

Від представника засновника боржника надійшло клопотання про призначення розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Кугота І.П., проте від самого арбітражного керуючого заяви на згоду бути призначеним на цю посаду не надходило.

          Отже, суд вважає за можливе призначити арбітражного керуючого Звєздічева Максима Олександровича розпорядником майна боржника та зобов’язати його з’явитися на 09 год. 00 хв. 21 жовтня 2011 року та надати суду реєстр вимог кредиторів.

          Виходячи із вимог ч. 11 ст. 10 Закону суд вважає за необхідне призначити попереднє засідання у справі про банкрутство боржника на 09  год. 00 хв. 28 жовтня 2011 року, а також призначити на 09 год. 00 хв. 04 листопада 2011  року скликання перших загальних зборів кредиторів.

          Також, суд вважає за необхідне призначити на 09 год. 00 хв. 09 грудня 2011 року судове засідання, на вирішення якого поставити питання про санацію боржника, ліквідацію чи припинення провадження по справі.

          На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 2, 31, 11, 13 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 50, 86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Зобов’язати боржника опублікувати в 10-денний термін в офіційних друкованих органах оголошення про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Богдан-Спецавтотехніка" (вул. 14 Грудня, 8, м. Черкаси, код ЄДР 31423894).

Зобов’язати боржника направити повноважного представника в засідання на 09 год. 00 хв. 04 жовтня 2011 року, якому необхідно надати суду докази виконання вимог суду щодо опублікування оголошення.

Ввести процедуру розпорядження майном.

Розпорядником майна товариства з обмеженою відповідальністю "Богдан-Спецавтотехніка" призначити арбітражного керуючого Звєздічева Максима Олександровича (ліцензія НОМЕР_1 від 03 березня 2009 року, адреса: АДРЕСА_1).

Зобов’язати розпорядника майна з’явитися на 09 год. 00 хв. 21 жовтня 2011 року та надати суду реєстр вимог кредиторів.

          Призначити попереднє засідання у справі про банкрутство боржника на 09  год. 00 хв. 28 жовтня 2011 року, а також призначити на 09 год. 00 хв. 04 листопада 2011  року скликання перших загальних зборів кредиторів.

          Призначити на 09 год. 00 хв. 09 грудня 2011 року судове засідання, на вирішення якого поставити питання про санацію, ліквідацію чи припинення провадження по справі.

          

Копію ухвали направити боржнику, розпоряднику майна та сектору з питань банкрутства у Черкаській області.

          

          Суддя                                                                                           О.В.Чевгуз  

          

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення25.08.2011
Оприлюднено07.10.2011
Номер документу18466213
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5026/1717/2011

Ухвала від 13.03.2012

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В

Ухвала від 22.03.2012

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В

Ухвала від 16.03.2012

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В

Постанова від 16.02.2012

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В

Ухвала від 07.02.2012

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В

Ухвала від 12.01.2012

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В

Ухвала від 20.12.2011

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В

Ухвала від 25.08.2011

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Чевгуз О.В

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні