Ухвала
від 27.07.2011 по справі 16/5009/4216/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

16/5009/4216/11

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

УХВАЛА

 

27.07.11                                                                                          Справа №  16/5009/4216/11

       Суддя   Ніколаєнко Р.А.

розглянувши  матеріали

за заявою боржника відкритого акціонерного товариства “Мелітопольське АТП –12356”, код ЄДРПОУ 03116909, 72311, Запорізька область, м.Мелітополь, Каховське шосе,б.3, адреса ліквідкомісії  : 72319, Запорізька область, м.Мелітополь, вул..Кірова, б.188А,

про порушення справи про банкрутство

встановив, що   заява підлягає  поверненню з огляду на таке.  

Згідно зі ст.51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” процедура банкрутства до боржника –юридичної особи, що ліквідується власником, застосовується у тому разі, якщо вартості майна боржника недостатньо для задоволення вимог  кредиторів.

Відповідно до ст.7 вказаного Закону заява про порушення справи про банкрутство повинна бути обґрунтована   поданими документами та матеріалами.

Відповідно до вимог ч.4, ст.105 ЦК України, комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються  відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

Згідно з вимогами  ч.3 ст.110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа  ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Відповідно до вимог ч. 1 ст.111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Відповідно до вимог ч.5 ст.60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання,  ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

Після оцінки вартості наявного майна боржника, в порядку ст.60 Господарського кодексу України, публікації комісією з припинення юридичної особи повідомлення  в порядку ст. 105 ЦК України для виявлення кредиторів, повідомлення органу державної податкової служби  про ліквідацію підприємства  та складання проміжного ліквідаційного балансу можливе звернення до господарського суду, після закінчення строку, який передбачений ст.105 ЦК України,  з заявою   про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст.51 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка передбачає спрощену процедуру банкрутства.

Заявником не виконано  зазначені вимоги законодавства: оцінка наявного майна, публікація оголошення, згідно з вимогами ст. 105 ЦК України, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства, шляхом подання заяви за формою № 8-ОПП, складення проміжного ліквідаційного балансу, відповідно до вимог ст. 111  ЦК України, не здійснено, що не дає можливості порушити справу про банкрутство.

           Також заявником не представлено доказів виявлення ліквідаційною комісією вимог кредиторів з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію суб”єкта господарювання, як того вимагає ч.4 ст. 60 Господарського кодексу України та доказів здійснення обов”язкової перевірки повноти та достовірності ліквідбалансу органом державної податкової служби у встановленому законодавством порядку, згідно ч.5 ст.60 ГК України.

Поряд з вищевикладеним зазначається, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

          

На підставі викладеного, керуючись  абз.3 ч.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суддя

У Х В А Л И В :

           Заяву та додані до неї матеріали (всього на 44 аркушах) повернути  боржнику без розгляду.                                           

          Суддя                                                                                                Р.Ніколаєнко

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення27.07.2011
Оприлюднено10.10.2011
Номер документу18477717
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —16/5009/4216/11

Ухвала від 27.07.2011

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Ніколаєнко Р.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні