5/180А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.07.08 Справа№ 5/180А
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі, Львівської обл., м.Львів
до відповідача: ТзОВ „Медфармтех”, м.Львів
про стягнення 1771,32 грн.
суддя Петрик І.Й.
при секретарі Печеному С.М.
За участю представників:
Від позивача: Горбань О.В.- представник (довіреність 125/06-12 від 09.01.2008р.)
Від відповідача: не прибув
Представникам сторін роз'яснено їх права та обов'язки відповідно до ст. 49, 51 КАС України.
Суть спору: Позов заявлено Управлінням Пенсійного фонду України в Шевченківському районі, Львівської обл., м. Львів до ТзОВ „Медфармтех”, м. Львів про стягнення 1771,32 грн.
Ухвалою суду від 17.06.2008р. відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду 08.07.08р.
Представник позивача 08.07.2008 року з'явився, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, подав клопотання від 08.07.08 р. в якому просить суд розглянути справу по суті відповідно до п.2 ст.128 КАС України, оскільки відповідач був повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, проте ніяких пояснень, заперечень та клопотань на адресу суду не надсилав.
Представник відповідача у судове засідання, призначене на 08.07.08р. не з'явився, явки повноваженого представника в судове засідання не забезпечив хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Враховуючи наведене, суд вважає за можливе розглянути справу при відсутності представника відповідача за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин та вирішення спору по суті.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін по суті спору суд встановив наступне:
Відповідно до ч.1 п.7 прикінцевих та перехідних положень КАС України, після набрання чинності цим Кодексом, заяви і скарги у справах, що виникають з адміністративно-правових відносин, розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до ст. 17 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, відповідач є платником страхових внесків до солідарної системи Пенсійного Фонду України.
Згідно ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 вказаного Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та з застосуванням штрафних санкцій.
Згідно поданих відповідачем розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування, що підлягає сплаті за червень-грудень 2006., січень-лютий 2007 року (в матеріалах справи) належить до сплати 6968,04 грн.
Відповідно до п.2 ч.9 ст.106 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або тириторіальльними органами пенсійного фонду донараховано 1743,59 грн. штрафних санкцій та пені 134,33 грн. (рішення № 296 від 06.07.2006 року, № 297 від 06.07.2006 року).
Станом на день подання позову до суду загальна заборгованість відповідача в сумі 1771,32 грн. залишилась не погашеною.
Пунктом 6 ст.20 вищезазначеного Закону встановлено, що страхувальник зобов'язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Статтею 5 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” регулюються відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів на ці правовідносини може поширюватися лише у випадках, передбачених Законом або в частині, що йому не суперечить.
Виключно цим Законом визначаються: принципи та структура системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов”язковому державному пенсійному страхуванню; перелік платників страхових внесків, їх права та обов”язки; порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків; стягнення заборгованості за цими внесками.
Пунктом першим ст.11 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” № 1058-4 встановлено, що загальнообов”язковому державному пенсійному страхуванню підлягають особи, які працюють на підприємствах, установах, організаціях створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях, в об”єднаннях громадян, у фізичних осіб-суб”єктів підприємницької діяльності та інших осіб (включаючи юридичних і фізичних осіб-суб”єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент) на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством.
Згідно із пунктом 1 ст.14 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” № 1058-4 страхувальниками цих осіб є їх роботодавці, які відповідно до ч.1 ст.15 цього Закону є платниками страхових внесків та зобов”язані на підставі п.6 ч.2 ст.17 зазначеного Закону нараховвувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
У ст.18 закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” № 1058-4 зазначено, що страхові внески є цільовим загальнообов”язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом; вони не включаються до складу податків, інших обов”язкових платежів, що складають систему оподаткування, на ці внески не поширюється податкове законодавство, а іншим законодавством не можуть встановлюватися пільги з нарахуванням та сплати страхових внесків або звільнення від їх сплати.
Доказів оплати боргу чи заперечень на позов відповідач суду не представив. Враховуючи наведене, позовні вимоги обгрунтовані матеріалами справи і підлягають до задоволення в повному обсязі.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частини 2,4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ч.2 перехідних положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, ст.ст.14,20,106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” п.3 ст.157 ст.ст. 17,94,158-163,254 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Медфармтех”, (.Львів, вул. Лемківська, 28, ЄДРПОУ 20785121) на користь управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова (м. Львів, вул. Мазепи, 5а. ЄДРПОУ 20847520) заборгованість по сплаті страхових внесків, на суму 1771,32грн.
3. Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили.
Постанова набирає законної сили у відповідності із ст. 254 КАС України
Постанова може бути оскаржена у порядку і строки, передбачені 186 КАС України.
Суддя Петрик І.Й.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2008 |
Оприлюднено | 31.07.2008 |
Номер документу | 1853592 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Петрик І.Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні