Постанова
від 27.09.2011 по справі 2а/0570/14952/2011
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



  

Україна  

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

   

 27 вересня 2011 р.                                                             справа № 2а/0570/14952/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:  09:15 год.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді  < Довідник > 

при секретарі          Абралава Н.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Петровському районі м. Донецька

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Раслава»

про стягнення заборгованості у розмірі 11435,36 грн.,-

                В С Т А Н О В И В:                                        

         Позивач, Державна податкова інспекція у Петровському районі м. Донецька звернулась до суду із адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Раслава» про стягнення заборгованості у розмірі 11435,36 грн.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що за відповідачем обліковується заборгованість перед бюджетом у сумі 11435,36 грн., яка виникла в наслідок несплати самостійно задекларованих поточних платежів з орендної плати за землю у розмірі 11095,49 грн. та з податку на прибуток  у розмірі 339,87 грн., яка виникла на підставі податкового повідомлення – рішення.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з’явився. Відповідно до ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства  України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення Товариства з обмеженою відповідальністю «Раслава» належним чином про час і місце розгляду справи.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Раслава» (ЄДРПОУ 32724507) є юридичною особою,  знаходиться на податковому обліку в державній податковій інспекції у Петровському районі м. Донецька.

Оскільки правовідносини виникли на протязі 2009 – 2010 років, враховуючи, що з 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, суд відповідно до статті 58 Конституції України застосовує нормативно – правові акти України, які діяли в той період.

Порядок обчислення і сплати земельного податку, визначення суб'єктів плати за землю врегульовано спеціальним законом, яким є Закон України "Про плату за землю".

Відповідно до преамбули Закону України "Про плату за землю" він визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідач, 26 січня 2009 року подав до податкової інспекції податкову декларацію  орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 159 на 2009 рік,  яким визначив податкове зобов’язання за рік  у розмірі 33305,23 грн., з щомісячним платежем у розмірі 2775,43 грн.

Заборгованість утворилась за період вересень-грудень 2009 року у сумі 11101,72 грн., внаслідок існуючої переплати у розмірі 6,23 грн., заборгованість з орендної плати за землю складає 11095,49 грн.

Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, тобто коли платник податків застосовує процедуру адміністративного чи судового оскарження. Якщо сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом.

Податковим органом була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складений акт від 05.07.2010 р. № 817/15/32724507.

На підставі зазначеного акту перевірки державною податковою інспекцією у Петровському районі м. Донецька було винесено податкове повідомлення-рішення від 5 серпня 2010 року № 0002251500/0, яким визначено податкове зобов’язання з податку на прибуток у розмірі 340,00 грн.

В судовому чи адміністративному порядку вищезазначене податкове повідомлення-рішення відповідачем не оскаржено, а отже є узгодженим у день отримання платником податків.

Податковим органом відповідачу були направлені перша та друга податкові вимоги, які були отримані відповідачем, у судовому чи адміністративному порядку ним не оскаржені.

Таким чином, за Товариством з обмеженою відповідальністю «Раслава» обліковується загальна сума заборгованості у розмірі  11435,36 грн., у тому числі з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 339,87 грн. та з орендної плати за землю у розмірі 11095,49 грн.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пункт 1.1 статті 1 Податкового кодексу України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з пунктом 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Пунктом 36.5 статті 36 Податкового кодексу України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Відповідно до пункту 3 статті 50 Бюджетного кодексу України, органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів відповідно до законодавства.

Доказів сплати податкового боргу відповідач не надав суду. Наявність податкового боргу на час розгляду справи підтверджена податковим органом шляхом надання суду розрахунку суми податкового боргу та заявою відповідача, якою він визнав позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.    

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

            Позов Державної податкової інспекції у Петровському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Раслава» про стягнення заборгованості у розмірі 11435,36 грн. - задовольнити.

Стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «Раслава» (ЄДРПОУ 32724507) на користь держави  суму податкового боргу у розмірі 11435(одинадцять тисяч чотириста тридцять п’ять) грн. 36 коп. у тому числі з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 339( триста тридцять дев’ять) грн. 87 коп. та з орендної плати за землю у  розмірі  11095(  одинадцять тисяч дев’яносто п’ять) грн. 49 коп.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 27 вересня 2011 року. Постанова у повному обсязі складена  30 вересня 2011 року.  

            Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

  

Суддя                                                                                      Савченко С. В.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.09.2011
Оприлюднено17.10.2011
Номер документу18562621
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0570/14952/2011

Постанова від 27.09.2011

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Савченко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні