Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 жовтня 2011 р. справа № 2а/0570/15920/2011
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Лазарєв В.В., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Костянтинівської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області до приватного підприємства «Торгова компанія Авторемвектор» про припинення юридичної особи, -
В С Т А Н О В И В:
Костянтинівська об’єднана державна податкова інспекція Донецької області звернулась до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства «Торгова компанія Авторемвектор» про припинення юридичної особи, мотивуючи свої вимоги тим, що зазначена юридична особа зареєстрована 31.01.2006 року і перебуває на обліку в податковій інспекції як платник податків. Проте, в порушення норм чинного законодавства відповідач не знаходиться за своєю юридичною адресою, що підтверджується даними з ЄДР. А також в порушення норм чинного законодавства податкову звітність до податкового органу не подає більше року. Просили припинити юридичну особу.
Згідно із ухвалою суду від 16 вересня 2011 розгляд справи здійснюється у порядку скороченого провадження суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі відповідно до вимог ч. 4 ст. 183-2 КАС України.
Відповідачу надсилалась копія зазначеної ухвали разом з копією позовної заяви та доданих до неї матеріалів, але конверт повернувся з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Згідно із ч. 11 ст. 35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважаю, що у даному випадку наявні достатні підстави для прийняття рішення у справі.
З матеріалів справи вбачається, що приватне підприємство «Торгова компанія Авторемвектор» зареєстроване 31.01.2006 року виконавчим комітетом Костянтинівської міської ради, що підтверджується довідкою Державного комітету статистики України Головного управління статистики у Донецькій області, довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 7-9, 16).
З 03.02.2006 року приватне підприємство «Торгова компанія Авторемвектор» перебуває на податковому обліку в Костянтинівській ОДПІ, що підтверджується відповідною довідкою (а.с. 10).
Згідно довідки Костянтинівської ОДПІ від 07.08.2011 (а.с. 11) приватне підприємство «Торгова компанія Авторемвектор» не подає податкову звітність з липня 2010 року по теперішній час, тобто більше року.
Як вбачається з довідки Костянтинівської ОДПІ (а.с. 6), приватне підприємство «Торгова компанія Авторемвектор» заборгованості з платежів перед бюджетом не має.
31.01.2006 були включені відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців про юридичну особу приватне підприємство «Торгова компанія Авторемвектор», що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (а.с. 7).
Згідно із даними довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 7-9), довідкою Державного комітету статистики України Головного управління статистики у Донецькій області (а.с. 16) місцезнаходженням юридичної особи зазначено адресу: 85114, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Кар’єрна, буд. 34.
Відповідно даним довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, 17.05.2011, номер запису 1 269 144 0007 000496 було внесено інформацію щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою (а.с. 9).
Згідно із п. 67.2. ст. 67 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, який набрав чинності з 01 січня 2011 року, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо:
припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;
відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;
скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
Частиною 1 статті 59 ГК України передбачено, що припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених законами, - за рішенням суду.
За змістом ч. 6 ст. 59 ГК України суб'єкт господарювання ліквідується, у тому числі, у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується за рішенням суду про визнання судом недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, встановлених законом.
Такі випадки передбачені ст. 247 Господарського кодексу України, згідно з якою у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації. Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання відповідно до статті 59 цього Кодексу.
Частина 2 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» розширює підстави для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, такими підставами є:
визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути;
провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом;
невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону;
неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону;
наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Згідно із п.п. 16.1.3. п. 16.1. ст. 16 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до п. 3 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу” Костянтинівська об’єднана державна податкова інспекція Донецької області, уповноважена здійснювати контроль за своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
У відповідності до п. 61.1. ст. 61 Податкового кодексу України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до ст. 93 ЦК України, місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Згідно з ч. 8 ст. 19 Господарського кодексу України всі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.
Відповідно п.п. 20.1.6. п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право: для здійснення функцій, визначених податковим законодавством, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, у порядку, визначеному цим Кодексом, інформацію, довідки, копії документів (засвідчені підписом платника податків або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності) про фінансово-господарську діяльність, отримувані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням та сплатою податків, дотриманням вимог іншого законодавства, здійснення контролю за яким покладено на органи державної податкової служби, а також фінансову та статистичну звітність, в порядку та на підставах, визначених цим Кодексом.
Згідно із п.п. 20.1.12. п. 20.1. ст. 20 Податкового Кодексу України, органи державної податкової служби мають право, у тому числі у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
У відповідності до п. 61.1. ст. 61 Податкового кодексу України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Тобто, органи державної податкової служби у випадку неподання суб’єктом господарювання протягом року податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону та у випадку відсутністі юридичної особи за вказаним місцем реєстрації, мають право звернутись до суду із позовом щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи.
Таким чином, оскільки судом встановлено, що приватне підприємство «Торгова компанія Авторемвектор» не подає протягом року органам державної податкової служби податкові декларації і інші документи фінансової звітності відповідно до закону, а також в Єдиному державному реєстрі мається запис про відсутність юридичної особи приватного підприємства «Торгова компанія Авторемвектор» за вказаною адресою, суд приходить до висновку про необхідність припинення цієї юридичної особи.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 40, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 183-2, 256 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Костянтинівської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області до приватного підприємства «Торгова компанія Авторемвектор» про припинення юридичної особи, - задовольнити.
Припинити юридичну особу – приватного підприємства «Торгова компанія Авторемвектор» (код ЄДРПОУ 34064292; юридична адреса: 85114, м. Костянтинівка, вул. Кар’єрна, 34).
Копію постанови у день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Постанова суду прийнята в порядку скороченого провадження виконується негайно.
Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з моменту отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова складена та підписана 07 жовтня 2011 року.
Суддя Лазарєв В.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2011 |
Оприлюднено | 17.10.2011 |
Номер документу | 18562632 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Лазарєв В.В.