Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 жовтня 2011 р. справа № 2а/0570/16529/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: < година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Михайлик А.С.
при секретарі < Призвище секретаря >
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Михайлик А.С.
розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дон Кволіт Буд»
про припинення юридичної особи.
Державна податкова інспекція у Київському районі м. Донецька (надалі позивач) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дон Кволіт Буд» (код ЄДРПОУ 33257073) із позовом про припинення юридичної особи. В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що відповідач перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Київському районі м. Донецька як платник податків, проте на порушення підпункту 16.1.3 пункту 16.1. статті 16 Податкового кодексу України відповідач не подає звітність про отримані доходи протягом року, що за приписами частини 2 статті 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» є підставою для припинення юридичної особи.
Ухвалою Донецького окружного суду від 23 вересня 2011 року було відкрито скорочене провадження в адміністративній справі № 2а/0570/16529/2011 за позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дон Кволіт Буд» про припинення юридичної особи.
Відповідно до частини 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Згідно наявної в матеріалах справи довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідач зареєстрований за адресою: 83007, м. Донецьк, вул. Жмури, 1, проте конверт повернувся до Донецького окружного адміністративного суду із відміткою «за зазначеною адресою не зареєстровано», датованою 29 вересня 2011 року (арк. справи 10). З огляду на зазначене, відповідач вважається таким, що повідомлений про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі належним чином.
Відповідно до частини 4 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення. У разі недостатності повідомлених позивачем обставин або якщо за результатами розгляду поданого відповідачем заперечення суд прийде до висновку про неможливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд розглядає справу за загальними правилами цього Кодексу, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, надані позивачем, суд дійшов висновку про достатність повідомлених позивачем обставин та про можливість розгляду справи в порядку скороченого провадження.
Пунктом 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу у порядку скороченого не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
За таких обставин, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд –
ВСТАНОВИВ:
Відповідач – Товариство з обмеженою відповідальністю «Дон Кволіт Буд» (код ЄДРПОУ 33257073) є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи, копія якого наявна в матеріалах справи (арк. справи 7).
Згідно довідки про взяття на облік платника податків № 5154/10/28-114-1 від 11 січня 2005 року (арк. справи 6) як платник податків відповідач перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Київському районі м. Донецька (позивач у справі).
Згідно акту про неподання податкової звітності про фінансово-господарську діяльність № 1729 від 23 серпня 2011 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Дон Кволіт Буд» не надає податкової звітності до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька з липня 2010 року, останній наданий звіт - декларація з податку на прибуток за 1 півріччя 2010 року від 22.07.2010 року № 74521 (арк. справи 3).
Згідно з частиною 8 статті 19 Господарського кодексу України, усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.
Пунктом 2 частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», який діяв до 01 січня 2011 року, встановлений обов’язок платників податків і зборів (обов'язкових платежів) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1. статті 16 Податкового кодексу України платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Тобто, чинним законодавством на платників податків покладений обов’язок надання податкової звітності у встановлені законодавством строки незалежно від наявності доходів, які підлягають оподаткуванню.
Пунктом 3 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу», який діяв до 01 січня 2011 року, державна податкова інспекція уповноважена здійснювати контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Пунктом 20.1.12 статті 20 та пунктом 67.2. статі 67 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Наявними в матеріалах справи документами підтверджений факт набуття відповідачем статусу юридичної особи та наявність у відповідача обов’язку надання податковим органам податкової звітності. Проте, всупереч наведеним вище положенням чинного законодавства України, відповідачем не було надано до податкового органу податкову звітність за звітний період: 3-й квартал 2010 року - 3-й квартал 2011 року.
Відповідно до відомостей, наданих Державної податковою інспекцією у Київському районі м. Донецька відповідач станом на 23 серпня 2011 року не має заборгованості перед бюджетом, що підтверджується довідкою № 19660/10/19-013 від 26 серпня 2011 року (арк. справи 4).
Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» передбачено, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Відповідно до частини 1 статті 3, пункту 1 статті 33, абзацу 5 частини 2 статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців; підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно пункту 11.10 Порядку обліку платників податків і зборів та визнання такими, що втратили чинність, наказів Державної податкової адміністрації України, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України № 979 від 22 грудня 2010 року, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та у разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності, то керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків - про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.
З аналізу зазначених положень слідує, що чинним законодавством передбачено право податкового органу на звернення до суду з позовом про припинення юридичних осіб, взятих ним на податковий облік та про наявність правових підстав для задоволення заявлених позивачем вимог про припинення юридичної особи – Товариства з обмеженою відповідальністю «Дон Кволіт Буд».
Відповідно до частини 1 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись частиною 8 статті 19 Господарського кодексу України, пунктом 7.11. статті 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», підпунктом 16.1.3 пункту 16.1 статті 16, підпунктом 20.1.12 статті 20 та пунктом 67.2. статі 67 Податкового кодексу України, ст. ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити адміністративний позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дон Кволіт Буд» про припинення юридичної особи.
Припинити юридичну особу – Товариство з обмеженою відповідальністю «Дон Кволіт Буд» (код ЄДРПОУ 33257073, адреса: 83007, м. Донецьк, вул. Жмури, 1).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 13 жовтня 2011 року.
Судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набранням законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Михайлик А.С.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2011 |
Оприлюднено | 19.10.2011 |
Номер документу | 18611057 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Михайлик А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні