Запорізький окружний адміністративний суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АД МІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2011 року (16 год. 10 х в.) Справа № 2а-0870/5270/11
Запорізький окружний ад міністративний суд у складі
головуючого судді Шари І.В.
при секретарі судового зас ідання Петрусь Д.К.
за участю представників:
позивача - не з' явився
відповідача - не з' явивс я
третіх осіб - не з' явили сь
розглянув у відкритому суд овому засіданні адміністрат ивну справу
за позовом Державної подат кової інспекції у Ленінськом у районі м. Запоріжжя
до Товариства з обмеженою в ідповідальністю «Науково-ви робнича фірма «Екоімпекс», м. Запоріжжя
треті особи - ОСОБА_1, ОС ОБА_2
про припинення юридичної о соби
ВСТАНОВИВ:
У липні 2011 року Державна под аткова інспекція у Ленінсько му районі м. Запоріжжя (далі - п озивач) звернулась до Запорі зького окружного адміністра тивного суду (далі-суд) із поз овом до Товариства з обмежен ою відповідальністю «Науков о-виробнича фірма «Екоімпекс » (далі - ТОВ «НВФ «Екоімпек с», відповідач), треті особи - ОСОБА_1, ОСОБА_2, у якому позивач просить припинити д ержавну реєстрацію юридично ї особи - відповідача.
Позовні вимоги обґрунтову є ст.38 Закону України «Про дер жавну реєстрацію юридичних о сіб та фізичних осіб - підпр иємців» від 15.05.2003 №755-ІV (далі - За кон №755-ІV) та Податковим кодекс ом України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - ПК України). Зазначає, що відп овідач не надає органам держ авної податкової служби пода ткові декларації та документ и фінансової звітності з кв ітня 2006 року.
В судове засідання предста вник позивача не з' явився, 26. 09.2011 подав до суду клопотання п ро розгляд справи за його від сутності та просив позов зад овольнити.
Представник відповідача т а треті особи в судове засіда ння не з' явились, письмові з аперечення на позов не напра вили, про причини неявки суду не повідомили, про дату та міс це розгляду справи повідомля лись належним чином, про що св ідчать повідомлення про вруч ення поштового відправлення .
За таких обставин та керуюч ись приписами ч.4 ст.122, ч.2,4 ст.128 КА С України суд вважає за можли ве розглянути справу по суті без участі представників ст орін за наявними матеріалами справи.
У зв' язку із неявкою у судо ве засідання всіх осіб, які бе руть участь у справі, на підст аві приписів ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КА С України фіксування судовог о засідання за допомогою зву козаписувального технічног о засобу не здійснювалося.
Розглянувши подані докуме нти і матеріали судом встано влені наступні обставини.
Товариство з обмеженою від повідальністю «Науково-виро бнича фірма «Екоімпекс» є юр идичною особою, державна реє страція якої проведена 04.09.2001 ві дділом реєстрації та єдиного реєстру Ленінської районної адміністрації Запорізької м іської ради. Засновниками юр идичної особи є: ОСОБА_1, ОСОБА_2, код ЄДРПОУ 31676966.
Вказані відомості підтвер джуються статутом ТОВ «НВФ « Екоімпекс» та Довідкою з Єд иного державного реєстру юри дичних осіб та фізичних осіб -підприємців станом на 13.05.2011.
Згідно довідки ДПІ у Ленінс ькому районі м. Запоріжжя від 26.05.2011 №8320/10/28-142/4 відповідач не надає у встановленому законом пор ядку до органів державної по даткової служби податкову зв ітність з квітня 2006 року.
Відповідно до довідки ДПІ у Ленінському районі м. Запорі жжя від 26.05.2011 №8090/10/19-11 «Щодо заборг ованості» станом на 26.05.2011 забор гованість перед бюджетом у в ідповідача відсутня.
Враховуючи викладене, всеб ічно і повно з'ясувавши факти чні обставини, на яких ґрунту ється позов, суд вважає позов ні вимоги такими, що підлягаю ть задоволенню з огляду на на ступне.
Згідно з п.15.1 ст.15 ПК України п латниками податків визнають ся фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридич ні особи (резиденти і нерезид енти України) та їх відокремл ені підрозділи, які мають, оде ржують (передають) об'єкти опо даткування або провадять дія льність (операції), що є об'єкт ом оподаткування згідно з ци м Кодексом або податковими з аконами, і на яких покладено о бов'язок із сплати податків т а зборів згідно з цим Кодексо м.
Відповідно до п.п.16.1.3 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зо бов' язаний подавати до конт ролюючих органів у порядку, в становленому податковим та м итним законодавством, деклар ації, звітність та інші докум енти, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів .
Згідно з п.п.20.1.12 п.20.1 ст.20 ПК Укра їни органи державної податко вої служби мають право у випа дках, встановлених законом, з вертатися до суду щодо припи нення юридичної особи та під приємницької діяльності фіз ичної особи - підприємця про в изнання недійсними установч их (засновницьких) документі в суб'єктів господарювання.
Відносини, які виникають у с фері державної реєстрації юр идичних осіб, а також фізични х осіб - підприємців регулю є Закон 755-ІV.
Так, ч.1. ст.33 Закону 755-ІV встанов лено, що юридична особа припи няється, зокрема, за судовим р ішенням або за рішенням орга ну державної влади, прийняти м у випадках, передбачених за коном.
За правилами ч.2 ст.38 Закону № 755-ІV підставою для постановле ння судового рішення щодо пр ипинення юридичної особи, що не пов' язано з банкрутство м юридичної особи є неподанн я протягом року органам держ авної податкової служби пода ткових декларацій, документі в фінансової звітності відпо відно до закону.
Судом встановлено, що відпо відачем податкова звітність до органів державної податк ової служби не надавалась з к вітня 2006 року.
Згідно ст. 11 КАС України, розг ляд і вирішення справ в адмін істративних судах здійснюєт ься на засадах змагальності сторін та свободи в наданні н ими суду своїх доказів і у дов еденні перед судом їх переко нливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС Укр аїни, кожна сторона повинна д овести ті обставини, на яких ґ рунтуються її вимоги та запе речення.
Відповідно до приписів п. 4 с т. 94 КАС України, у справах, в як их позивачем є суб' єкт влад них повноважень, а відповіда чем - фізична чи юридична особ а, судові витрати, здійснені п озивачем, з відповідача не ст ягуються.
Враховуючи викладене, суд в важає вимоги позивача такими , що підлягають задоволенню.
На підставі ч.2 ст.38 Закону Ук раїни «Про державну реєстрац ію юридичних осіб та фізични х осіб - підприємців» від 15.05.2 003 №755-IV, п.п.20.1.12 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України та керуючис ь ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Де ржавної податкової інспекці ї у Ленінському районі м. Запоріжжя до Товарис тва з обмеженою відповідальн істю «Науково-виробнича фірм а «Екоімпекс», треті особи - ОСОБА_1, ОСОБА_2 про припи нення юридичної особи - задо вольнити.
Припинити юридичну особу Т овариство з обмеженою відпов ідальністю «Науково-виробни чу фірму «Екоімпекс» (69006, м. З апоріжжя, вул. Портова, буд. 19, к в.15, код ЄДРПОУ 31676966).
Після набрання судовим ріш енням законної сили, його коп ію надіслати державному реєс тратору виконавчого комітет у Запорізької міської ради З апорізької області
Постанова набирає законно ї сили після закінчення стро ку подання апеляційної скарг и, якщо вона не була подана у в становлені строки. У разі под ання апеляційної скарги судо ве рішення, якщо його не скас овано, набирає законної сили після повернення апеляційн ої скарги, відмови у відкритт і апеляційного провадження а бо набрання законної сили рі шенням за наслідками апеляці йного провадження.
Постанова може бути оскарж ена в апеляційному порядку д о Дніпропетровського апеляц ійного адміністративного су ду через Запорізький окружни й адміністративний суд шляхо м подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі скла дення постанови у повному об сязі відповідно до статті 160 К АС України - з дня отримання такої постанови, апеляційно ї скарги, з подачею її копії ві дповідно до кількості осіб, я кі беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повно важень у випадках та порядку , передбачених частиною четв ертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можлив ість отримання копії постано ви суду безпосередньо в суді , то десятиденний строк на апе ляційне оскарження постано ви суду обчислюється з насту пного дня після закінчення п 'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення пр о можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги о дночасно надсилається особо ю, яка її подає, до суду апеляц ійної інстанції.
Суддя (підпис) І.В. Шара
| Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
| Дата ухвалення рішення | 04.10.2011 |
| Оприлюднено | 19.10.2011 |
| Номер документу | 18612513 |
| Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Шара Інна Вячеславівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні