13/49б/2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
УХВАЛА
08.09.11 Справа № 13/49б/2011.
За заявою товариства з обмеженою відповідальністю «ХП ФИРМА СПЕЦСТРОЙ»м. Луганськ
про банкрутство
Суддя Яресько Б.В.
За участю:Секретар судового засідання Чорна І.М.
Від боржникаНе прибув
ОБСТАВИНИ СПРАВИ: ТОВ «ХП ФИРМА СПЕЦСТРОЙ»звернулося з заявою про порушення відносно неї провадження у справі про банкрутство в порядку передбаченому ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Ухвалою від 23.08.2011 р. суд призначив розгляд справи на 08.09.2011 р. на 10 год. 20 хвилин.
Боржник належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, що підтверджується зокрема повідомленням про вручення поштового відправлення. Суд не одержував клопотання від боржника про відкладення розгляду справи в зв'язку з наявністю у нього поважних причин не прибути у судове засідання.
У судове засідання 08.09.2011 р. боржник не прибув, витребувані судом матеріали не надав, в зв'язку з чим суд розглядає справу відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними в ній матеріалами.
З'ясувавши фактичні обставини справи, докази на їх підтвердження, виходячи з фактів, встановлених у процесі розгляду справи та правової норми, яка підлягає застосуванню, приймаючи до уваги доводи учасників судового процесу, суд
ВСТАНОВИВ: боржник товариство з обмеженою відповідальністю «ХП ФИРМА СПЕЦСТРОЙ»м. Луганськ, кв. Єрьоменко 7 ідентифікаційний код 33922732 звернувся з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство в порядку ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Відповідно до вимог статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( 2343-12 ), якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом ( 2343-12 ). У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Відповідно до вимог частини 1, статті 104 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Відповідно до вимог частини 4, статті 105 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Згідно частини 1, статті 110 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Частиною 3, статті 110 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), встановлено, що якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Відповідно до вимог частини 1, статті 111 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Відповідно до вимог частини 5 статті 60 Господарського кодексу України ( 436-15 ), яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Крім того, відповідно до пункту 8.1.1. Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України № 80 від 19.02.1998 ( z0172-98 ), юридичній особі, крім військових частин, у разі прийняття рішення про припинення засновниками (учасниками) юридичної особи, уповноваженими органами чи судом, голові комісії з припинення (ліквідатору, ліквідаційній комісії тощо) чи особі, відповідальній за погашення податкових зобов'язань або податкового боргу платника податків у разі ліквідації платника податків, слід у 3-денний термін від дати внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення подати в орган державної податкової служби, в якому платник податків перебуває на обліку, заяву про припинення платника податків за формою № 8-ОПП, дата якої фіксується в журналі за формою № 6-ОПП.
Таким чином, тільки після оцінки вартості наявного майна боржника, в порядку статті 60 Господарського кодексу України ( 436-15 ), публікації оголошення, в порядку статті 105 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), для виявлення кредиторів, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства, відповідно до пункту 8.1.1. Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України № 80 від 19.02.1998 ( z0172-98 ), та складання і затвердження проміжного ліквідаційного балансу можливе з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та можливе звернення до господарського суду, після закінчення строку, який передбачений статтею 105 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка передбачає спрощену процедуру банкрутства.
Відповідно до статей 4-3, 33, 34, 82 Господарського процесуального кодексу України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу.
Боржником не надано суду належних доказів додержання ним вимог процедури ліквідації, дотримання яких є обов'язковим для порушення провадження у справі про банкрутство в спрощеному порядку встановленому ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Як вбачається з матеріалів справи, в заяві боржника про порушення справи про банкрутство відсутні посилання на направлення до органів Державної податкової служби заяви за формою 8-ОПП, а також до вказаної заяви не додано докази дотримання заявником вимог пункту 8.1.1. Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України № 80 від 19.02.1998 ( z0172-98 ), в частині повідомлення Державної податкової інспекції про свою ліквідацію.
Боржником не надано суду доказів складання та затвердження проміжного ліквідаційного балансу учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи в порядку встановленому ст. 111 Цивільного кодексу України.
З врахуванням цього відсутні підстави для застосування відносно боржника положень ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Оскільки провадження у справі було порушено помилково, воно підлягає припиненню за нормою ст.80 Господарського процесуального кодексу України, яка кореспондує нормі ст.62 Господарського процесуального кодексу України щодо підстав відмови у прийнятті заяви.
Втім, припинення провадження у даній справі не позбавляє боржника права звернутися повторно з заявою про банкрутство з дотриманням встановлених законом умов.
Відповідно до ст.12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», припинення провадження у справі має наслідком скасування мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Керуючись ст.ст.12, 40, 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст.80,86 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1.Провадження у справі припинити.
2.Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Суддя Б.В. Яресько
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2011 |
Оприлюднено | 24.10.2011 |
Номер документу | 18691697 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Яресько Б.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні